18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zarys procesu produkcyjne zestawu głośnikowego firmy Tonsil.

Insaneee • 2012-12-18, 02:20
Troszkę na temat powstawania naszej dumy :ok:



Trochę o historii firmy Tonsil:

Założenie firmy przypadło na okres drugiej wojny światowej, gdy w 1941 roku mała wytwórnia Hugo Schliemanna zaczęła produkować głośniki i sprzęt radiowo-telewizyjny.
Państwowy „Zakład Wytwórczy Głośników” został założony w marcu 1945 roku celem produkcji systemów nagłośnienia. W 1949 roku firma została zarejestrowana jako „ZWG TONSIL”.

W latach 70-tych firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne poprzez zastosowanie zautomatyzowanej linii produkcyjnej na japońskiej licencji oraz z niemiecką technologią na produkcję mikrofonów i słuchawek.

Wkrótce potem rozpoczęto produkcje nowoczesnych systemów głośnikowych, co umożliwiło gwałtowny rozwój eksportu do wszystkich krajów europejskich, a także do USA. TONSIL stał się jednym z największym i głównych producentów głośników i zestawów głośnikowych w Europie.

Jako rezultat zmian polityczno-ekonomicznych w 1989 roku i reform wolnorynkowych w polskiej gospodarce, w roku 1990 po przekształceniu państwowego „ZWG TONSIL” w spółkę akcyjną TONSIL S.A. zadebiutował jako jedna z pierwszych spółek na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
W 1996 roku firma przeszła modernizację poprzez uruchomienie najnowocześniejszych linii produkcyjnych zestawów głośnikowych dzięki największemu akcjonariuszowi „Tohoku Pionier Corporation of Japan”.

W 2002 roku miała miejsce pierwsza reorganizacja firmy. Ze struktur Tonisl SA wydzielono pewne warsztaty produkcyjne, które od tej pory zaczęły działać jako niezależne firmy. Największymi nich były „PROTONSIL, która produkowała systemy profesjonalnego nagłośnienia, oraz TONSIL POLSKA, która produkowała głośniki i zestawy głośnikowe.
W grudniu 2006 wdrożony został nowy System Zarządzania Jakością do projektowania i sprzedaży głośników i zestawów głośnikowych zgodnie z wymaganiami ISO 9000:2001.

W lutym 2009 roku powstała spółka Tonsil Technologie sp. z o.o., która od listopada 2009 roku jest właścicielem licencji na produkty marki Tonsil wykupionej od Tonsil S.A..
W grudniu 2009 roku została zawiązana Spółka Tonsil Audio S.A., która zajmuje się dystrybucją głośników i zestawów głośnikowych produkowanych przez Tonsil Technologie sp. z o.o.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Tonsil Audio S.A. w kwietniu 2010 roku podjęło m.in. uchwałę o zmianie nazwy Spółka na Tonsil Acoustic Company S.A.

W czerwcu 2010 roku nastąpiło uruchomienie oficjalnego sklepu internetowego Tonsil Acoustic Company S.A.

Źródło: http://www.tonsilaudio.com/

Dobre bo Polskie :!:

Pomyślałem sobie, że może Was zainteresować taki temat.
Jeśli nie to do podeptać i do wyj***ć do kosza.

Mój pierwszy temat, więc proszę Was o wyrozumiałość. :samoboj:

diegodm

2012-12-18, 02:37
Ja mam głośniki tonsila seria ton 200 liczą już 22 lata a dzwięk sie wydobywa znich taki sam jak w dniu zakupu jestem z nich dumny

gambiterv

2012-12-18, 02:51
Po ostatnich rewelacjach Tonsilu na fb gdzie są usuwane niewygodne komentarze widzę że firma poszła krok na przód i robi sobie darmową reklamę na sadolu :] " Do wyj***ć" bardzo ciekawe :D

hejcior

2012-12-18, 03:20
@up

normalny człowiek, za którego się uważam, nawet nie słyszał o tym bełkocie o którym piszesz. Mam stare głośniki Tonsila i podobnie jak kolega wyżej jestem bardzo z nich dumny i zadowolony bo od ponad dwóch dekad grają zajebiście.

wowka01

2012-12-18, 03:27
hahahaha, ja pie**olę nie wierze. Jak to przejdzie to nie ogarnę.

k***a, koleś wstawia filmik jak typy składają głośnik i wpie**alają go do kartonu. Ten gość dołączył tu kilka minut przed wrzuceniem tego jedynego tematu. No poleciał chamówą całkowicie, i jeszcze doj***ł tekstami "nasza duma", "dobre bo Polskie"... Żadna to k***a moja duma, i nie wszystko co Polskie to dobre.

Czekam na reklamy jak tworzy się deskę klozetową i k***a kaszankę, tak dla odmiany.

Cytat:

Mój pierwszy temat, więc proszę Was o wyrozumiałość.



Wiem, i mam nadzieje, że ostatni.
Sadistic, nie mówię, że mają tu być same rozpie**alane czaszki, bo na to są odpowiednie działy, no ale nie popadajmy w skrajność.

gambiterv

2012-12-18, 03:34
Radujcie się narody albowiem @hejcior od dwóch dekad ma głośniki na których słucha pewnie jedynie skaldów i nigdy nie pokalał ich ostrzejszym brzmieniem :] Pewnie tylko dla tego membrany nie wyj***ły ci przez okno :D Zauważ że chodzi tu o Tonsil-meble a nie TONSIL który jako taki już dawno padł na pysk a ostatnie chale rozdupcyli w zeszłym miesiącu :D Więc dalej uważaj się za normalnego człowieka i nie słyszaj o niczym innym poza swymi jakże cudownymi głośniczkami.

Mr.Drwalu

2012-12-18, 09:34
Znajomy jakiś czas temu kupił głośniki z tej firmy... rozpie**oliły mu się po 3 tyg. :-/
W środku znalazł nalepki/metki "Made in China". :roll:

DarthV

2012-12-18, 09:44
Z jednym muszę się zgodzić. Tonsil swego czasu BYŁ jedną z najlepszych na świecie firm produkujących głośniki (kolumny).
A że Polak potrafi... wszystko sp***olić to już inna bajka. Zwróćcie uwagę ile spółek zależnych powstało w przeciągu kilku lat. Moim zdaniem jest to idealna recepta na rozwalenie nawet najlepiej prosperującej firmy. Jeśli są tu ekonomiści to poproszę o zdanie na ten temat.

mare30ks

2012-12-18, 14:24
@up: jestem ekonomista i powaga swojego stanowiska stwierdzam ze masz racje

jazzma

2012-12-18, 14:27
Pierwszy temat, wszystko fajnie tylko mała uwaga na przyszłość. Należy pocisnąć Bongmanowi, wiesz za samo to, że dalej tu jest choć nikt go nie lubi :)

Czajol3

2012-12-18, 14:38
Zarys procesu produkcyjne zestawu głośnikowego firmy Tonsil.


WIEWIORa

2012-12-18, 14:39
a ja mamm pytanie bo mam Tonsil ZgC 60-8-683 grają dobrze ale już mi "resory" podpadały.
Wiem że to nie portal ogłoszeniowy ale może ktoś miał styczność z wymianami membran?
Ktoś już to robił albo poleci jakiś dobry serwis do starych głośników bo chciał bym je odrestaurować do mojej starej Unitry.

Czajol3

2012-12-18, 14:42
P.S. Drwalu tyś nawet koło znajomego w życiu nie stał

nevonus

2012-12-18, 14:45
@up

wymienia się same zawieszenie, jak masz zdolności manualne to poszperaj daj znać, dam namiar na części.
Jak nie to odsyłam do firm zajmującą się naprawą głośników, znajdziesz łatwo, zaznacz że chcesz na oryginalne części. Bo jak nie to taniej kupić 'zamienne' podobne głośniki np STX'a czy alfreda bo i tak będzie z tego zupełnie inny głośnik.


sebeks

2012-12-18, 14:59
co to za gówno! nie takiego sadistica pokochałem