18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zarys procesu produkcyjne zestawu głośnikowego firmy Tonsil.

Insaneee • 2012-12-18, 02:20
Troszkę na temat powstawania naszej dumy :ok:



Trochę o historii firmy Tonsil:

Założenie firmy przypadło na okres drugiej wojny światowej, gdy w 1941 roku mała wytwórnia Hugo Schliemanna zaczęła produkować głośniki i sprzęt radiowo-telewizyjny.
Państwowy „Zakład Wytwórczy Głośników” został założony w marcu 1945 roku celem produkcji systemów nagłośnienia. W 1949 roku firma została zarejestrowana jako „ZWG TONSIL”.

W latach 70-tych firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne poprzez zastosowanie zautomatyzowanej linii produkcyjnej na japońskiej licencji oraz z niemiecką technologią na produkcję mikrofonów i słuchawek.

Wkrótce potem rozpoczęto produkcje nowoczesnych systemów głośnikowych, co umożliwiło gwałtowny rozwój eksportu do wszystkich krajów europejskich, a także do USA. TONSIL stał się jednym z największym i głównych producentów głośników i zestawów głośnikowych w Europie.

Jako rezultat zmian polityczno-ekonomicznych w 1989 roku i reform wolnorynkowych w polskiej gospodarce, w roku 1990 po przekształceniu państwowego „ZWG TONSIL” w spółkę akcyjną TONSIL S.A. zadebiutował jako jedna z pierwszych spółek na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
W 1996 roku firma przeszła modernizację poprzez uruchomienie najnowocześniejszych linii produkcyjnych zestawów głośnikowych dzięki największemu akcjonariuszowi „Tohoku Pionier Corporation of Japan”.

W 2002 roku miała miejsce pierwsza reorganizacja firmy. Ze struktur Tonisl SA wydzielono pewne warsztaty produkcyjne, które od tej pory zaczęły działać jako niezależne firmy. Największymi nich były „PROTONSIL, która produkowała systemy profesjonalnego nagłośnienia, oraz TONSIL POLSKA, która produkowała głośniki i zestawy głośnikowe.
W grudniu 2006 wdrożony został nowy System Zarządzania Jakością do projektowania i sprzedaży głośników i zestawów głośnikowych zgodnie z wymaganiami ISO 9000:2001.

W lutym 2009 roku powstała spółka Tonsil Technologie sp. z o.o., która od listopada 2009 roku jest właścicielem licencji na produkty marki Tonsil wykupionej od Tonsil S.A..
W grudniu 2009 roku została zawiązana Spółka Tonsil Audio S.A., która zajmuje się dystrybucją głośników i zestawów głośnikowych produkowanych przez Tonsil Technologie sp. z o.o.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Tonsil Audio S.A. w kwietniu 2010 roku podjęło m.in. uchwałę o zmianie nazwy Spółka na Tonsil Acoustic Company S.A.

W czerwcu 2010 roku nastąpiło uruchomienie oficjalnego sklepu internetowego Tonsil Acoustic Company S.A.

Źródło: http://www.tonsilaudio.com/

Dobre bo Polskie :!:

Pomyślałem sobie, że może Was zainteresować taki temat.
Jeśli nie to do podeptać i do wyj***ć do kosza.

Mój pierwszy temat, więc proszę Was o wyrozumiałość. :samoboj:

thoms0n

2012-12-18, 15:02
"Tonsil" - ang. "migdałek"

Pasuje do głośników jak świni siodło...

erythnul

2012-12-18, 15:27
wowka01 napisał/a:

k***a, koleś wstawia filmik jak typy składają głośnik i wpie**alają go do kartonu.



Znalazł się sadisticowy selekcjoner, który między innymi wrzucił filmik z najeżonym kotem.


:idzwch*j:

Malixx

2012-12-18, 15:29
@2Up Może to jednak nie jest od angielskiego słowa, geniuszu? Zobacz: Ton Sil

kartnej

2012-12-18, 15:38
Piękna polska robota, a nie jakiś chiński chłam. Sam używam altuski 110.

hejcior

2012-12-18, 16:26
gambiterv napisał/a:

Radujcie się narody albowiem @hejcior od dwóch dekad ma głośniki na których słucha pewnie jedynie skaldów i nigdy nie pokalał ich ostrzejszym brzmieniem :] Pewnie tylko dla tego membrany nie wyj***ły ci przez okno



Nawet jeśli bym słuchał tylko Skaldów (jestem w szoku, że wogóle obiła Ci się o uszy nazwa tego zespołu) to bym to robił na światowej klasy sprzęcie. O tym był mój komentarz, że stare głośniki Tonsil są lepsze od 90% dostepnego aktualnie gówna, które po 2 latach się nadają jako podstawka pod kwiatek. Fakt, wymiany wymagały "amortyzatory" bo z racji czasu sie rozsypały. Ale to przecież nie możliwe zaraz powie Pan Mądraliński - bo od Skaldów się membranki nie rozsypują.

Życzę Ci abyś miał kiedyś szansę posłuchać swojej "superowej" muzyki na podobnym sprzęcie.

Reasumując, pie**ol się,
Pozdrawiam

malinp

2012-12-18, 16:46
gambiterv napisał/a:

Radujcie się narody albowiem @hejcior od dwóch dekad ma głośniki
(...)
nigdy nie pokalał ich ostrzejszym brzmieniem :] Pewnie tylko dla tego membrany nie wyj***ły ci przez okno :D



Przy GDN 30/80 Tonsila (podwójny magnes, średnica 30cm) to prędzej okno wyjebie przez membrane, niż membrana przez okno :)

@ndrew

2012-12-18, 16:46
Tonsil upadł bo nie miał reklamy, głośniki owszem były wysokiej jakości ale zbyt drogie. Wygląd kolumn też nie powalał na kolana.

marcin90twinturbo

2012-12-18, 17:09
Hejtować Tonsil można ile się che, że gówno, że chiński chłam, "bo kiedyś było lepiej" Owszem było ale się skończyło :D Jednak szacunek trzeba do tej firmy jakiś mieć, w końcu w PL w latach 80 czy 90 każdy chciał mieć swoje Altusy :D Sam swoją przygodę z audio zaczynałem od Altusów...były to 20 letnie 75'tki wyciągnięte ze strychu wraz ze wzmakiem Diory : D Wymieniłem w nich zawieszenie bo pianka wiadomo po tylu latach totalnie zmurszała. Grało to u mnie prawie pół roku zanim postanowiłem dalej rozbudowywać swój zestaw. Po 3 latach od 75tek, mam zestaw z wyższej półki, delikatnie podchodzący pod klasę Hi-End. Co z tego że mój interkonekt kosztuje więcej od prezentowanego na filmie zestawu Fiesta Exclusive...ważne że w świat audio wprowadził mnie Tonsil i za to jestem mu wdzięczny, RESPEKT!

2012-12-18, 17:38
Zapomniałeś dodać, że spółka Tonsil Acoustic Company S.A. była notowana na alternatywnym rynku papierów wartościowych New Connect, gdzie została stamtąd usunięta.

Spółka miała wiele problemów, zarząd był tworzony z oddelegowanych członków Rady Nadzorczej.

Podsumowując Tonsil posłużył do tego żeby wyprowadzić jakieś pieniądze z NC.



dziaad

2012-12-18, 18:29
Ja mam zestaw Diora SSL 502 + Altusy 140 i gra aż miło. A barany niech sobie dudnią boshmanem jakimś albo pejdżingiem albo innym plastikowym ch*jostwem.

Macieyou

2012-12-18, 18:44
Swego czasu (Lata 80'te) Tonsil robił sprzęt kilka półek wyższej jakości od Technicsa. Wujek który pracował i tu i tu stwierdził, ze fabryka tonsila przy technicsowskiej to jak zakład produkujący statki kosmiczne przy FSO... Poza tym głośniki są mistrzowskie, słuchawki również ;) Szczegółnie słuchawki, które obecnie sprzedawane nie mają sobie równych w swoich klasach cenowych.

delpozzo

2012-12-18, 19:50
I na co o tym tak trąbić, dobrze działający Polski biznes - zaraz donald weźmie i zamknie, sprzeda i ludzi pozwalnia...

oc...........an

2012-12-18, 20:32
Polak potrafi, ale sp***olić. Tonsil to cień dawnej firmy i jak ktoś już wspomniał wcześniej, nie wytrzymał konkurencji i został rozłożony na części pierwsze.

BTW: zauważcie, że wszystkie fajne rzeczy były produkowane w czasach PRL - narzekamy jakie to były ch*jowe czasy, ale przynajmniej mamy za czym wzdychać: Tonsil, Unitra, Fiaty, Żuki, Lody Bambino - same kurczę gwiazdy ;)


Dobre bo polskie? Nie tym razem.


Filmik nudny i nieciekawy, zamiast napisów lepiej by było gdyby był lektor - o wiele przyjemniej by się oglądało.


Unitra też kiedyś konkurowała z największymi firmami świata, ale niestety okazała się wielkim przegramy transformacji, bo to Związek ciągnął ją i kładł na nią środki, a wolna Polska była bardziej zajęta krytykowaniem Wałęsy i wrzeszczeniem jaki to JP 2 jest wielki...

The.prophecy

2012-12-18, 21:40
Naszą dumą była i jest DIORA, gdyby nie jej upadek dzisiaj nikt by nie słyszał o SONY ;)

killerZeWsi

2012-12-18, 22:03
Chyb a k***a kpicie... Tosca 303/306 w porównaniu do jakiegokolwiek wzmaka zzachodu to gówno w najczystszej postaci, głośniki Altus są ch*jowe i nadają się tylko do łupanki, wychwalane pod niebo Altony/Mildtony mają regulację tonów w głośniku - idiotyczny pomysł - i jakieś pseudo bass-refleksy z kratkami. Chcecie się spuszczać - róbcie to przynajmniej nad czymś, nad czym warto.