18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

yarzapp

2011-12-01, 00:15
Kod:
if(raczki.equals(null))
{
       this.ciasteczka = 0;
       System.exit();
}

Teodorr

2011-12-01, 02:19
Bylam taka ciekawa wyjasnienia, ze przeczytalam wszystkie komentarze, i nawet na ta polecana stronke zajrzalam, co bylo wielkim bledem, ale teraz widze, ze moje zycie nie ma sensu, bo swiat zaczyna obracac sie na informatyce a moja glowa jest na tyle zlasowana, ze zostawiam ten temat 'bez komentarza' .

Su...........cz

2011-12-01, 10:44
poskramiacz napisał/a:

PHPowcy to nie informatycy



Coś w tym jest. Większość skrypciarzy, faktycznie nie ma wiele wspólnego z programistami :P

riodoro1

2011-12-02, 12:51
ech k***a, po co $ przed nazwami zmiennych?
poza tym $rączki musiały by być listą bo "count" jest właściwością właśnie list.
brakuje wcięć!

JaXcek

2011-12-02, 13:37
Drętwo się zrobiło....

~Faper Noster

2011-12-02, 15:04
riodoro1 napisał/a:

po co $ przed nazwami zmiennych?

bo to php :)
riodoro1 napisał/a:

$rączki musiałyby być listą bo "count" jest właściwością właśnie list

wystarczy, że są zmienna tablicową
riodoro1 napisał/a:

brakuje wcięć!

włala

Undrgrnd

2011-12-02, 23:07
albo pehap albo piwo.... za to asm - awesome :D

zela

2011-12-02, 23:41
warto poznać podstawy asemblera zeby zrozumiec jak działa komputer... A ten kod w asemblerze działa :) prosze sobie przetestowac i powiedzieć co byście zmienili (tak to wyzwanie;p)

hunter321a

2011-12-03, 02:09
To jak już się tak wszyscy chwalą to ja napisałem w Visual Basic :-P :mrgreen:


Cytat:


If RadioB1Brak.Checked Then
Label2.Show()
Label3.Hide()
Else
Label2.Hide()
If RadioB1a.Checked Then
Label3.Show()
Else
Label3.Hide()
If RadioB1b.Checked Then
Label3.Show()
Else
Label3.Hide()
If RadioB1c.Checked Then
Label3.Show()
Else
Label3.Hide()
End If
End If
End If
End If


BÃ...........³g

2011-12-03, 09:55
k***a przeraża mnie fakt, że ja to rozumiem :facepalm:

Everizon

2011-12-03, 16:20
zela napisał/a:

warto poznać podstawy asemblera zeby zrozumiec jak działa komputer... A ten kod w asemblerze działa :) prosze sobie przetestowac i powiedzieć co byście zmienili (tak to wyzwanie;p)



Już z 15 lat nie kodowałem w jedynym słusznym języku maszyn czyli w asmie. W dodatku pisałem na procki motorola6800 czyli na najlepsze kompy na świecie - Amiga !

Historia to już jest. Do tej pory pisząc w C++ niektóre elementy kodu by były tak szybkie jak tylko się da koduję wstawkami assemblerowymi. (robię tak np. przy liczeniu sum ważonych dla warstw sieci nieuronowych). jednak zauważyłem że i to coraz rzadziej ma sens bo kompilatory są już tak dobre że czystym asmem wiele nie podciągniesz.

Ale szacun dla Ciebie że jeszcze ktokolwiek potrafi "kodować" a nie - "projektować aplikacje". Kolo @hunter321a kliknął 3 razy myszką w VB i myśli zapewne że jest programistą :)

ps. do jakiegoś czasu jeszcze kończąc maila pisałem pod spodem:
mov ah,4ch
int 21h
i nikt nie kumał o co kaman :)
ech... gdzie te dzieciaki co pisały na Atari w asmie szybsze programy niż te dzisiejsze "aplikacje" na nasze wyj***ne w kosmos komputery !... (a tak już wiem. Oni dorośli, a ich pasje i wyobraźnia zostały zamordowane przez świat skomercjalizowany aż do bólu jaj)

Pozdro

hunter321a

2011-12-03, 17:14
@up no jeśli myślisz że 3x kliknięcie myszką zastąpi kod programu i wszystko zacznie działać to się mylisz ;)

Visual Basic to najprostszy język, fajnie jest też w delphi bądź w C++/PHP coś ciekawego pisać. Co nie zmienia faktu że darzę szacunkiem tym którzy językiem Assemblera piszą.

Everizon

2011-12-03, 17:30
@hunter321a użyłem sarkazmu by porównać tzw "programowanie" w VB a "kodowanie" programu bezpośrednio na procesor. Do Ciebie nic nie mam osobiście.
Ogólnie uważam że każdy programista i w VB i w ASMie to elita intelektualna wśród ludzi którzy nie mają pojecia o niczym po za ceną browara i że jutro Portugalia gra z Zimbwabwe w Ekwadorze... Jednak szacun wielki się należy ludziom od niskich języków i takie Ci polecam. Zobaczysz różnice ile możesz więcej w w C (niech będzie jakiś kombajn VC++). Oczywiście trzeba więcej umieć i wiedzieć o sprzęcie ale stajesz się bogiem dla komputera...

Dz...........su

2011-12-03, 17:38
A ja pragnę zauważyć, że posługiwanie się językiem umożliwiającym nadawanie szyku elektronom biegającym sobie po tranzystorach, nie jest jedyną drogą do wzniesienia się ponad "ludzi którzy nie mają pojecia o niczym po za ceną browara i że jutro Portugalia gra z Zimbwabwe w Ekwadorze...".

Everizon

2011-12-03, 17:41
@up. Nie, nie jedyną. Jest nieskończenie wiele dróg by moc o sobie rzec "Moje kung-fu jest najlepsze". Ale znam niestety kolesi z którymi pogadasz o meczu (tudzież zadymie po meczu) i właściwie o niczym więcej... taka tam mózgowa porażka.
pozdro