18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zapinać pasy czy też nie zapinać

Tebo • 2011-12-22, 11:05
porównanie siły uderzeń :)


bloodwar

2011-12-22, 11:55
"Po co zapinać, jak będzie wypadek to się zaprę nogami!" :-)

Xenomorph08

2011-12-22, 12:24
Dlatego ja jeżdżę motorem. Przynajmniej o szybę nie uderzę. I suminie czyste :)

Andre87

2011-12-22, 12:35
@up czym pomykasz?

a ostatnio co był przypadek koles znalazł sie 3-4m na drzewie przy dachowaniu wypadł z samochodu i właśnie to mu uratowało życie :) choć nie zawsze tak jest.

kaiel

2011-12-22, 12:45
unikajcie zbliżeń

Xenomorph08

2011-12-22, 12:46
Andre87 napisał/a:

@up czym pomykasz?



Ojciec na moją 18 wziął kredyt i kupiłem chopera z OCC :)

Legon

2011-12-22, 17:44
wlasnie niezapiete pasy daja do myslenia :) bo w zapietych mozesz jechac ponad 100 i sie nie boisz a przy nie zapietych juz przy 100 masz srake a jak widzisz ze jest znak uwaga np. sarny to juz leci ciurkiem

bartekmmm

2011-12-22, 20:24
Pasy chronią tylko do 50-60 km/h, powyżej tej prędkości gdy masz zapięte pasy to organy wewnętrzne rozbijają się o siebie nawzajem oraz o żebra, więc i tak nie przeżyjesz. To lepiej zapinać czy polecieć na łąkę przez szybę?

Kamm

2011-12-22, 23:19
Proponuję pokazać dla kierowców fotki z tragicznych miejsc wypadków. Może da więcej myślenia.

HondaH22

2011-12-23, 02:35
"Wypadniecie z pojazdu zbliżone jest do" no k***a do wypadnięcia z pojazdu! To przecież już jest przej***ne i nic nie trzeba dodawać oraz porównywać do wyj***nia się z procy w betonowy mur by zobrazować problem... :D

Phallucifer

2011-12-23, 08:11
Hm, ja sie tylko zastanawiam, dlaczego w komunikacji miejskiej takie cos jak pasy nie obowiazuje? Jesli w miescie jezdzimy osobowkami, ktore generuja o wiele mniej energii przy 50 km/h,do tego ergonomia miejsca siedzacego, ze tak powiem, uszczelnia kierujacego przed miotaniem i musimy miec zapiete pasy,anby podczas kolizji nie zrobnic sobiue kuku, a w przypadku niemal 30 tonowego autobusu nie mamy takiego obowiazku(wieksza energia, wieksze prawdopodobienstwo starcia z osobowka), to ja sie pytam o sens takich kampanii? Jesli rzecz sie tyczy predkosci poza obszarem zabudowanym, to owszem ma to sens(aczkolwiek sa linie autobusowe, ktore jezdza z viatollem...). Moze najprostsza odpowiedzia jest niski poziom swiadomosci kierujacych samochodami?

Stashqo

2011-12-23, 09:14
Z pasami historia jest o tyle ciekawa, że znam kilka sytuacji gdy komuś uratowały życie, ale znam też wypadki, gdy robiło to niezapięcie pasów. Osobiście zapinam, ale nie rozumiem prawnego nakazu robienia tego... w końcu mój samochód to prawie jak mój dom, co komu do tego co robię we własnym aucie, nijak to się ma do bezpieczeństwa publicznego a jak ktoś chce jeździć bez pasów to powinna być tylko i wyłącznie jego sprawa (+ ewentualnie ubezpieczyciela).

Shadow323

2011-12-23, 10:22
Oj tam, Oj tam. Sami pesymiści. A może jak nie zapniesz pasów to siła uderzenia zrobi z Ciebie papkę na jezdni, szybie, drzewie i wszystkich ludzi dookoła... A Wy zakładacie najgorsze.

ma...........25

2011-12-23, 10:43
Jak mnie denerwują takie idiotyczne porównania -.- dla przykładu: moi znajomi przy 140km/h zaliczyli kilkukrotne dachowanie (tzw.beczka), z Alfy Romeo nic nie zostało, a kierowca miał tylko i wyłącznie złamaną rękę natomiast jeden z dostawców do sklepu moich rodziców "zsunął" się do rowu nowym Sprinterem przy prędkości ~50km/h (pasy zapięte, poduchy nawet nie wystrzeliły) i poniósł śmierć na miejscu - przerwanie rdzenia kręgowego.

PanHT

2011-12-23, 10:55
@Stashqo
cyt"Osobiście zapinam, ale nie rozumiem prawnego nakazu robienia tego... w końcu mój samochód to prawie jak mój dom, co komu do tego co robię we własnym aucie, nijak to się ma do bezpieczeństwa publicznego a jak ktoś chce jeździć bez pasów to powinna być tylko i wyłącznie jego sprawa (+ ewentualnie ubezpieczyciela). "

Częściowo się zgadzam, ale osoby które siedzą z tyłu powinny obowiązkowo zapinać pasy. Aby w chwili zderzenia nie przypie**olił w fotel kierowce kumpel (dajmy co waży 80kg) z prędkością 50km/h. Poważny uraz kręgosłupa murowany=wózek do końca życia.
Pozdro!