18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zamek w Gołuchowie - perła Wielkopolski

addic7ed • 2013-11-07, 17:18
Jeden z piękniejszych zamków jakie było mi dane zwiedzać.
Wycieczka all-inclusive po wszystkich zakamarkach, także tych, które są wyłączone ze zwiedzania. Normalnie sesja godzinna na terenie zamku kosztuje 110 zł... ale jak widać znajomości warto mieć wszędzie. Perła Wielkopolski i na pewno powód do dumy.
Idealny przykład na to jak dbać o miejsca piękne, które są wizytówką dla Polski. Jako ciekawostkę dodam, że zamek ten posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków), które w całości zostały wykonane przez człowieka. Każda tralka ma niepowtarzalny wzór i jest wyjątkowa a jest ich sporo. Schody powstawały prawie 30 lat!

Więcej zdjęć z miejsc zapomnianych, opuszczonych i nie tylko (dworki, pałace, szpitale, kościoły, fabryki) znajdziecie na mojej stronie:

https://www.facebook.com/Addic7edBros?ref=hl













Erhid

2013-11-08, 16:35
Genialne miejsce a jako, że mam dość blisko (ok 20km) to w okresie poza zimowym jadę tak 1-2 razy w miesiącu aby sobie pospacerować bo genialnym parku, można wtedy się odstresować :) cisza spokój

jeremyk19

2013-11-08, 16:49
Nie wiem kto ci takie ceny narzucił, że 110 zł za zwiedzanie wszystkiego w zamku bo bilety są duża tańsze mam bliziutko do Gołuchowa więc często tam jestem, i nie słyszałem żeby tak ceny skoczyły :) A co do całego kompleksu to warto jechać naprawdę super miejsce do spacerów, dla ciekawostki film o królowej Bonie kręcili między innymi właśnie tam, ogólnie można spędzić tam miły dzień.

HyTruss

2013-11-08, 17:13
mieszkam jakieś 2km od tego zameczku niedaleko są żubry polecam, bardzo ciche i piekne miejsce :) Ahh.. ile się melanży odbylo w tym parku aż łezka się w oku kręci :) . Piwko leci

acidapple

2013-11-08, 17:45
jutro tam będę bo przyjeżdżam na manewry z kpp, także przy okazji odwiedzę zamek :)

ul...........rt

2013-11-08, 17:55
@Erhid
Skąd jesteś, z Kalisza?

baret2

2013-11-08, 18:01
Z tego co pamiętam jacyś dawni właściciele chcą przejąć ten zamek. Ciekawostka - Podczas ostatniego remontu schodów znaleziono w nich ukryte 2 szt. broni palnej (kniejówkę i jakąś tam) Ci co remontowali opylili to gdzieś na boku i ślad po niej zaginął.

La...........vo

2013-11-08, 18:08
addic7ed napisał/a:

Jako ciekawostkę dodam, że zamek ten posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków), które w całości zostały wykonane przez człowieka.



To rzeczywiście niespotykane. Zazwyczaj schody są domeną gremlinów.

Erhid

2013-11-08, 18:09
@ulthart
Można tak powiedzieć, okolice Kalisza

kubaba5

2013-11-08, 18:34
za zamek w Gołuchowie zawsze piwko, jako że mieszkam jakies 10km od tego miejsca :D

Hawajczyk

2013-11-08, 18:45
Najwyższe piętro zaliczone? ;-)
Tak się ma znajomości, że się nawet spało w Gołuchowie na zamku ;-)

GruzMan

2013-11-08, 18:55
Kto Cię k***a wpuścił z aparatem fotograficznym do mnie do domu? :amused:

addic7ed

2013-11-08, 18:58
jeremyk19 napisał/a:

Nie wiem kto ci takie ceny narzucił, że 110 zł za zwiedzanie wszystkiego w zamku bo bilety są duża tańsze mam bliziutko do Gołuchowa więc często tam jestem, i nie słyszałem żeby tak ceny skoczyły :) A co do całego kompleksu to warto jechać naprawdę super miejsce do spacerów, dla ciekawostki film o królowej Bonie kręcili między innymi właśnie tam, ogólnie można spędzić tam miły dzień.



Cena za sesje foto jest 110 za zwiedzanie grosze ;) Na ochronie się dowiesz wszystkiego. Sesja foto to jednak troszkę inaczej jest rozliczana niż turysta, który ma ograniczony czas i możliwości (statyw itp)

Hawajczyk napisał/a:

Najwyższe piętro zaliczone? ;-)
Tak się ma znajomości, że się nawet spało w Gołuchowie na zamku ;-)



Jasne, sypialnie zaliczone :P

Dobrutro

2013-11-08, 19:32
Piękne, bo niemieckie. I przetrwa jeszcze dłużej niż polskie budownictwo dzisiaj. :P

PanEmo

2013-11-08, 20:05
Napisałeś, że: "posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków)".
Ja się pytam: GDZIE JEST k***A ZDJĘCIE TYCH PIĘKNYCH SCHODÓW??

addic7ed

2013-11-08, 20:48
PanEmo napisał/a:

Napisałeś, że: "posiada najpiękniejsze schody w Polsce (wśród tego typu zabytków)".
Ja się pytam: GDZIE JEST k***A ZDJĘCIE TYCH PIĘKNYCH SCHODÓW??



Schody będą jak zgram materiał na hdd. Bez ciśnień :) Następnym razem grzeczniej i z kulturą chyba, że tego Cię nie nauczono.