18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zamach na klasę Robotniczą czyli wzrost cen alkoholu.

simpekaes • 2013-09-06, 17:03
Cytat:

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk zapowiedział, że w przyszłym roku zdrożeją spirytusowe alkohole. Akcyza ma zostać podniesiona o 15 proc.
Premier Donald Tusk nazwał to "urealnieniem cen wódki o tyle, ile wynosiła inflacja. od czasu
ostatniej podwyżki".

Akcyza nie była podnoszona od 2009 roku. Liczona jest kwotowo za sto litrów 100-proc. alkoholu i wynosi 4960 zł. Od przyszłego roku zostanie podniesiona o 15 proc. To znaczy, że najtańsze wódki zdrożeją wobec tego o niecałe 2 zł. Im droższy alkohol wysokoprocentowy, tym cena bardziej podskoczy, bo sprzedawcy będą musieli sobie odbić tę część ceny za butelkę, która będzie szła do budżetu..


Bo właśnie o budżet państwa chodzi, czego premier Tusk nie ukrywa. - Oczywiście powodem tego jest dodatkowy przychód i najmniej szkodliwy społecznie, nawet jeśli wkurzający - wyjaśnia Tusk.

Zapytany na konferencji przez jednego z dziennikarzy o to, czy nie boi się po takiej wieści rozruchów na ulicach, zapewnił, że będzie dziś spał spokojnie: - Wiem, że dla wielu konsumentów to poważna sprawa. Ale przez kilka lat bez zmian akcyzy wysokoprocentowe alkohole stały się tanie i teraz dokonujemy po prostu waloryzacji tych cen.


Piątkowa konferencja premiera Donalda Tuska została zorganizowana po rządowej debacie na temat przyszłorocznego budżetu. Dziura w kasie państwa może bowiem mieć w przyszłym roku rozmiar aż 55 mld zł. To rekordowo dużo. Gospodarka ma się już rozpędzać, ale i tak czekają nas podwyżki podatków.



pie**oleni idioci waloryzują ceny a nie waloryzują pensji. Generalnie nie przypominam sobie aby w ostatnich latach alkohol stanial. Wręcz przeciwnie jest coraz droższy.
Debile chcą łatać dziure budżetową a nie zdają sobie sprawy, że wzrost cen wódeczki niesie za sobą powrót "melin" i ch*ja zarobią.

Ba...........co

2013-09-07, 10:53
Czyli wóde na wesele lepiej kupić już teraz... :roll:

Maharaja18

2013-09-07, 18:44
To będzie ich gwóźdź do trumny :-/

BoKoR

2013-09-07, 18:58
Z utęsknieniem oczekuję czasu aż znajdzie się jakiś przywódca który poruszy tłum i wyjdziemy na ulicę przegnać tą bandę.

Jakby taki się taki znalazł, mam propozycję aby zamiast 460 posłów, robić wybory po 1 osobie z każdego powiatu (http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiaty_w_Polsce). Da nam to 380 ludzi których znamy i widzimy co robią, a nie od 20 lat widzę ciągle te same mordy w polityce.

Lang

2013-09-07, 18:59
Prawda jest jednak taka, że jak szedłem na studia lata temu, to wóda kosztowała tyle co teraz. A chleb wtedy był po 1.60 PLN najwyżej.

joystik1337

2013-09-07, 19:10
Może 11.11 coś się ruszy. Trzeba ruszyć dupska sprzed monitorów i zrobić gnój.

is...........ay

2013-09-07, 19:18
Mi się to k***a podoba, ale pewnie tylko dlatego, że nie piję. Chcecie chlać, musi być was stać. Lepiej żeby ci, którzy piją płacili więcej za picie niż żeby wszyscy płacili za samo istnienie. :lol:

Jarrt

2013-09-07, 19:20
joystik1337 napisał/a:

Może 11.11 coś się ruszy. Trzeba ruszyć dupska sprzed monitorów i zrobić gnój.



Będziesz grał w GTA V na konsoli?

ofiara_bigosu

2013-09-07, 19:21
a dla mnie alkohol powinien być drogi to może większość meneli,żuli byłaby zmuszona na przymusowy odwyk, a pili by Ci których naprawdę stać i naprawdę wiedza jak pić bo pić też trzeba umieć. Z drugiej strony nie popieram łatania dziury budżetowej czym popadnie. Jedna wybierając miedzy droższym cukrem a wódą to wybiorę droższa gorzałkę.

Archon

2013-09-07, 19:27
Tego już k***a za wiele. Trzeba wyjść na ulice!

Kuriki

2013-09-07, 19:33
Ilekroć dowiaduję się o kolejnym genialnym sposobie ratowania kraju przez Tuska i jego kompanię, to zawsze się zastanawiam nad jedna rzeczą, a mianowicie; albo nasza rządowa ekipa ratownicza- nasz cholerny dream team- nie ma kompletnie jakiegokolwiek pojęcia o ekonomii albo celowo działają by polską gospodarkę zniszczyć.

:emo:

Rusznic

2013-09-07, 19:37
To co panowie? Robimy zapasy!

Winterstorm

2013-09-07, 19:38
ofiara_bigosu napisał/a:

a dla mnie alkohol powinien być drogi to może większość meneli,żuli byłaby zmuszona na przymusowy odwyk, a pili by Ci których naprawdę stać i naprawdę wiedza jak pić bo pić też trzeba umieć.



Żule nie piją "drogich" alkoholi, tylko tanie wina za 4 złote. To teraz zamiast 4 złote będą musieli wyżebrać 4,50, czyli zaczepić kilka osób więcej. Ot i cały odwyk dla żulerstwa. Idź pan w ch*j z taką logiką.

Se...........xe

2013-09-07, 19:50
To będzie przysłowiowa iskra, która rozpali gniew polaków i wreszcie wyjebiemy cały rząd w p*zdu jego mać

Ku...........cz

2013-09-07, 20:02
Jako osoba która siedzi w żywnosci powiem wam jedno. Nie ważne już picie, ważne ze SETKI ludzi straci robote. W Wolsce przemysł alkoholowy jest najbardziej skomplikowany w europie. Na wszystko trzeba miec chorą ilość papierów, a rolnikom bardziej się opłaca wyrzucić "odpady" niż oddać do przerobienia na alkohol co za granicą jest normą. W tym kraju żyć się nie da. Setki ludzi wyleci z roboty, a morda tego pawiana rudego powoduje u mnie mdłosci. Niestety nie ma na kogo głosować