18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zając oszukał przeznaczenie

BongMan • 2012-06-28, 14:46
Rzecz działa się w Niemczech. Wilhelm, niczego nie podejrzewając, wraca swoim Renault do domu. Jedzie z prędkością około 100 km/h, gdy nagle przed samochód wbiega mu zając.

Wilhelm wyszedł z auta - pobieżnie je obejrzał - było całe, a zająca ni widu, ni słychu - uciekł. Pojechał on do domu i zapomniał o sprawie.

Następnego dnia żona Wilhelma - Sandra chciała pojechać na zakupy. Usłyszała dziwne szmery w komorze silnikowej. Pomyślała, że być może to kuna przegryza przewody i zadzwoniła po męża. Wilhelm obejrzał auto i natychmiast odkrył, co się stało. Pomiędzy zderzakiem a chłodnicą siedział potrącony poprzedniego dnia zając. Jak to się stało, że się tam dostał?

Po bliższych oględzinach Wilhelm odkrył niewielkie uszkodzenia w kratce, która pękła podczas zderzenia, a następnie zamknęła się i zając nie miał jak uciec.



Po uwolnieniu z pułapki szarak poskubał troszkę trawki, został dostarczony do znajomego myśliwego, skąd zwiał sobie do lasu cały i zdrowy.


http://www.joemonster.org/art/20436/Zajac_kontra_Renault

husar8822

2012-06-29, 23:42
gdyby go uderzył i przezył to h*j zrozumiem ale oni wsadzili "zająca"
pod zderzak i jakiś hard?! na joemonster z tym dla gimbazy

andyq

2012-06-30, 00:02
bartekmmm napisał/a:

Jasne, chłodnica go nie przygrzała.


A co go k***a miało przygrzać?
Wiesz ty coś o samochodach a dokładnie o Renault?
Jako że jest napisane Renault i jest to u szkopów i renówka nie jest stara (myślę że serii megane (scenic)) to na pewno ma klimatyzację. A nawet dzieci wiedzą że chłodnicę klimatyzacji umieszcza się w renówkach przed chłodnicą płynu chłodniczego. Więc czym miał się k***a poparzyć pytam?
Tu Pan od fizyki nie potrzebny żeby stwierdzić że kawał aluminium wypełniony gazem (pewnie R410a ale nie jestem ekspertem) nie nagrzeje się tak by poparzyć zająca.
No gdyby to był jakiś dCi (diesel) to jeszcze przed chłodnicą klimatyzacji była by chłodnica powietrza (intercooler).
Więc podajcie inną teorię jako powód dla którego zając ma być martwy (kratka odpada bo pamiętajcie że to renówka więc plastik rozpada się w rękach a co dopiero od zająca).
Przy takim durnym komentarzu z chłodnicą powinno się napisać tylko jedno słowo ale regulamin zabrania więc musiałem się rozpisywać.

PanZajac

2012-06-30, 00:25
trolololololo coraz wiecej tematow o mnie : D

skandal89

2012-06-30, 00:40
andyq napisał/a:


A co go k***a miało przygrzać?
Wiesz ty coś o samochodach a dokładnie o Renault?
Jako że jest napisane Renault i jest to u szkopów i renówka nie jest stara (myślę że serii megane (scenic)) to na pewno ma klimatyzację. A nawet dzieci wiedzą że chłodnicę klimatyzacji umieszcza się w renówkach przed chłodnicą płynu chłodniczego. Więc czym miał się k***a poparzyć pytam?
Tu Pan od fizyki nie potrzebny żeby stwierdzić że kawał aluminium wypełniony gazem (pewnie R410a ale nie jestem ekspertem) nie nagrzeje się tak by poparzyć zająca.
No gdyby to był jakiś dCi (diesel) to jeszcze przed chłodnicą klimatyzacji była by chłodnica powietrza (intercooler).
Więc podajcie inną teorię jako powód dla którego zając ma być martwy (kratka odpada bo pamiętajcie że to renówka więc plastik rozpada się w rękach a co dopiero od zająca).
Przy takim durnym komentarzu z chłodnicą powinno się napisać tylko jedno słowo ale regulamin zabrania więc musiałem się rozpisywać.




nie tylko w renaultach tak jest. Każdy samochód z klimatyzacją tak ma, można to wydedukować na logikę, otóż wentylator znajduje sie zawsze z tyłu chłodnicy więc chłodnica klimy musi być na przodzie.

Jedras992

2012-06-30, 00:48
Renault bardziej ucierpiał jak zwierze... Jednak francuskie to gówno. :)

Pleso93

2012-06-30, 01:03
Joemonster... :facepalm2:
A jak ja wstawiam od konkurencji to wylatuje momentalnie :roll:

BroDzikuzzza

2012-06-30, 02:03
bom juz prawie uwierzyl chopy

adiemus36

2012-06-30, 11:18
Zajebiście mi się podoba, że podałeś źródło, może napinacze przestaną się napinać, że skopiowane ;)

El_Comendante

2012-06-30, 12:15
Myśliwy pewnie zrobił z niego pasztet zajęczy - j***ł aż zajęczy.

andyq

2012-06-30, 14:01
skandal89 napisał/a:




nie tylko w renaultach tak jest. Każdy samochód z klimatyzacją tak ma, można to wydedukować na logikę, otóż wentylator znajduje sie zawsze z tyłu chłodnicy więc chłodnica klimy musi być na przodzie.


Bardziej niż o umiejscowienie wentylatora chodzi tu raczej o przepływ ciepłego powietrza. Przy odwrotnym montażu ciepłe powietrze przepływające przez chłodnic płynu nagrzewało by gaz w chłodnicy klimatyzacji zamiast go chłodzić.
Napisałem że renault żeby nie było niejasności (a ten egzemplarz to na 100% silnik benzynowy dlatego napisałem "gdyby to był dCi" można to poznać po ożebrowaniu chłodnicy.