18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Za "polaczka" w twarz!

ArkaSzatana • 2013-06-22, 14:22
Cytat:

Jako Polak nieustannie wysłuch*ję wiele obelg, których adresatem jest moja polskość. Skoro dla największego polskiego dziennika w którym pracuje syn premiera (wstyd Gazeto W.! Gdzie Twój obiektywizm?) samo słowo Polak jest obelgą... No dobrze, nie obelgą (bo jeszcze podadzą mnie do sądu), ale czymś dwuznacznym, czego mamy się wstydzić, tłumaczyć i obawiać). Mam tylko nadzieję, że jeszcze dostaną za swoje...

Ostatnio (za) często w komentarzach na portalach internetowych, o „kimś” lub w „kontekście czegoś” czytam, że czytelnicy używają słowa „Polaczek”, dodatkowo często pisanego z małej litery.

Szlag mnie wówczas trafia. Szlag mnie trafia szczególnie wtedy, gdy określenie tego używają sami Polacy.

Polaczek - pogardliwe, ironiczne, zdrobniałe, nawet irytująco wstrętnie brzmiące, rymujące się z robaczkiem określenie kogoś małego, brzydkiego, niepoważnego, niegodnego szacunku... Określenie używane przez niemieckich nazioli w czasie II wojny wobec ludzi, których mordowali. Jak wielki jest kryzys duszy polskiej skoro sami Polacy używają wobec siebie pogardliwych i plugawych określeń...

Co gorsze w Internecie na różnych portalach i forach czytamy (szczególnie ostatnio. Czyżby zaplanowana akcja wrogiego Polsce PR-u?) nienawistne i pogardliwe opinie o narodzie polskim. Problem się nasila i ja bym go nie bagatelizował, bo pewnie zaraz niektórzy napiszą „czym się przejmujesz” itd. Jeszcze parę miesięcy temu takich komentarzy praktycznie nie było. Tymczasem zjawisko to rodzi się miarowo i spokojnie. Jakby komuś zależało żeby Polacy przyzwyczajali się do coraz gorszych i plugawych opinii o sobie. Często po obrażeniu naszego narodu czytam wówczas „nie jestem Polakiem” i dołożony uśmiech emotikona.

Czy Polaków można, a nawet należy obrażać? Obrażanie jakiegokolwiek narodu to szowinizm. Dlaczego Polacy bezczynnie przyglądają się jak ich się na każdym kroku hańbi? Czy nasz naród umarł? Czy Polskę i Polaków wolno obrażać, bo jakaś plugawa gazeta wydawana w Polsce chce by samym Polakom polskość kojarzyła się z najgorszym świństwem i paskudztwem?

Jak to się stało, że w „polskich” mediach takie negatywne określenia są popularne? To co sami Polacy wypisują (ale również wygadują) o sobie woła o pomstę do nieba.

Gdy Niki Lauda, były mistrz F1 nazwał tak Roberta Kubicę, to sama niemiecka telewizja RTL wymusiła na nim przeprosiny, co też uczynił publicznie.

Każdego, kto używa tego typu pogardliwych określeń należy przywołać do porządku. Zapewne robią to mniej lub bardziej intensywnie wszyscy czytelnicy prawicowych portali, których jest kilkadziesiąt tysięcy (choć powinno być 100 razy więcej. Czytelników-nie portali). Ale wobec braku rzeczowej debaty publicznej i mediów szanujących naszą tożsamość, takie doprowadzanie do porządku znajomych, kolegów z pracy czy ze szkoły, sąsiadów, przyjaciół, członków rodziny, może zamienić się w bezpardonową kłótnię, choć powinno być raczej merytorycznym „miażdżeniem przeciwnika”, czego Państwu i sobie życzę.

Ps. Donald Tusk 20 lat temu napisał, że „Polskość to nienormalność”. Nie wiem czemu wszyscy wypominają mu tylko to jedno zdanie. Przecież takich zdań napisał znacznie więcej. To nie jest elita Szanowni Państwo, to jest „jelita” i to co jelita zawierają.

Ps 2. Jeśli jakiś pewny siebie dotąd „Młody, Wykształcony z Wielkiego miasta” mówi: „nie rozmawiajmy o polityce”, to znaczy, że ma świadomość, o klęsce jakie przyniosły rządy jego opcji. Ja korzystam wówczas z okazji, i „dobijam” przeciwnika. Kara za wybory musi być :)



Źródło

ja...........ax

2013-06-22, 14:35
ale ty masz ból dupy, poczucie "wstydu" za polskość rodzi się jako reakcja na zachowanie "prawdziwych" Polaków a tych działalność właśnie w ostatnich miesiącach się nasila nikt normalny z nimi nie chce być kojarzony, ot cała tajemnica

Szwy

2013-06-22, 15:10
Nie wstydzić się bycia Polakiem, w końcu mamy z czego być dumni, a to, że część z nas jest skończonym buractwem wcale nam tego nie odbiera.

Ś...........sz

2013-06-22, 15:40
Powiem krótko, takim ludziom powinno się to słowo tatuować na czole, żeby już nie musieli nadwyrężać niewyparzonych twarzy. Zacny widok byłby. Autor tematu - browar, zimny, wielki i Polski.
P.S. j***ć zagraniczne piwa!!!!

ja...........ax

2013-06-22, 15:58
po za tym co to za murzyńska logika wymyślać sobie jakieś zakazane słowa, jesteś obywatelem państwa z ponad tysiącletnią historią które miało lepsze i gorsze momenty i nikt ci tego nie zabierze nieważne jak cię nazwie przejmować się tym możesz dopiero jeśli naprawdę jesteś "polaczkiem"

Dymekx

2013-06-22, 18:38
@up jak twoją matkę nazwą k***ą to też jej to powiesz? "Polaczek" to uderzenie nie w moją osobę ale w Polskę. Ile razy was wk***iało jak waszego kumpla jakiś cwe* obraził, znacznie bardziej to wkurza niż obrażanie mnie bezpośrednio.

tds1974

2013-06-22, 19:22
@up
Opowiedz tę historie arabom.


ja...........ax

2013-06-22, 23:38
Dymekx napisał/a:

@up jak twoją matkę nazwą k***ą to też jej to powiesz? "Polaczek" to uderzenie nie w moją osobę ale w Polskę. Ile razy was wk***iało jak waszego kumpla jakiś cwe* obraził, znacznie bardziej to wkurza niż obrażanie mnie bezpośrednio.

nikt jakoś k***a nie nazwał mnie nigdy polaczkiem, może dlatego że nie mam co chwile bólu dupy o każde słowo nie zachowuję się jak paciaty czy inny katol którego prawie wszystko rani uczucia religine czy jakiś inny murzyn który na słowo negger reaguje jak byś mu zabił rodzinę, do ch*ja pana jestem białym przedstawicielem rasy panów nie będę strzelać do much z karabinu maszynowego, co innego wysłać te wszystkie insekty do na jakąś dezynsekcje w starym dobrym stylu

Pater patriae

2013-06-23, 00:00
Ludzi o prawdziwie polskiej mentalności jest coraz mniej, ludzi którzy dobro kraju stawiają ponad dobro własne, dla których honor jeszcze coś znaczy, a poznawanie własnej historii zarówno wzbudza podziw, jak i przestrzega przed popełnieniem tych samych błędów.
"Polaczkami" można nazywać ludzi, którzy są urodzeni i wychowani w Polsce, ale są tylko bezkształtną masą żądną 'chleba i igrzysk", nieraz mam wrażenie, że "Polaczki' niestety stanowią większość w naszym kraju.
Zresztą inne kraje mają ten sam problem, "rewolucja" która niszczy naszą cywilizacją już od kilkuset lat coraz bardziej daje się we znaki. Nie mówię, że kiedyś żyli tylko sami patrioci i święci, ale gdyby ktoś z dawnej klasy rządzącej zaczął się zachowywać i działać jak dzisiejsza "elita", to zostałby szybko "zlikwidowany" aby nie mógł demoralizować innych, dzisiaj taki ktoś jest nagradzany za "odwagę głoszenia własnych poglądów", czy "postępowość".
ch*jowe czasy, ch*jowe. :cry:

ojciecsqrviel

2013-06-23, 07:04
bardziej poj***ne i uwlaczajace Polskosci jest dla mnie wykrzykiwanie nazi tresci przez polaczkow twierdzacych ze sa patriotami

zidiociale polaczki pie**olone

aaaa

nie kazdy Polak jest polaczkiem

Ronald Wdan

2013-06-23, 08:39
Taaa, dziw sie na cebulowatosc, jak ziomek z 20 artykulami staje do kasy ekspresowej (do 10 artykulow) z 5 letnim synkiem w kolejce, a zapytany przez pania czy zdaje sobie z tego sprawe odpowiedzial (cytat dosl): 'A on? Nie bede rozdzielal na dwa razy bo bedzie szybciej' Sami ocencie czy to nie zasluguje co najmniej na miano polaczka tygodnia. I jak tu nie cebulowic???


epluribusunum

2013-06-23, 13:03
za"polaczka" ch*j w dupę i na imię !!!

CYPRIAN

2013-06-23, 13:11
1500 zł na wyplate za 200 godzin pracy na czarno ,Polak chińczykiem europy ,wyzyskiwany i w dupe j***ny na kazdym kroku ,mamy najniższe wypłaty a najwyższe ceny ,nie dziw się ,że zaczynają nas wyśmiewać i ,że my Polacy chyba tak naprawdę też już mamy tego wszystkiego dosyć .A czytając o niebotycznych premiach jakie idą na nasz kochany rząd każdego h*j strzela i zaczynamy pogardliwie odnosić sie do naszej;;polskości '' bo z czego tu być dumnym ? z tego ,że husarie mieliśmy dobrą?

kulwon przez f

2013-06-23, 13:15
ale o ch*j ci chodzi, Polaczek to zwykle zdrobnienie, rymuje sie tez z "bogaczkiem" :lol: nie widze pogardy w tym slowie, a ty jestes jednym z tych, ktorzy uwazaja, ze "murzynek bambo" to rasistowski wiersz?