18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Za "polaczka" w twarz!

ArkaSzatana • 2013-06-22, 14:22
Cytat:

Jako Polak nieustannie wysłuch*ję wiele obelg, których adresatem jest moja polskość. Skoro dla największego polskiego dziennika w którym pracuje syn premiera (wstyd Gazeto W.! Gdzie Twój obiektywizm?) samo słowo Polak jest obelgą... No dobrze, nie obelgą (bo jeszcze podadzą mnie do sądu), ale czymś dwuznacznym, czego mamy się wstydzić, tłumaczyć i obawiać). Mam tylko nadzieję, że jeszcze dostaną za swoje...

Ostatnio (za) często w komentarzach na portalach internetowych, o „kimś” lub w „kontekście czegoś” czytam, że czytelnicy używają słowa „Polaczek”, dodatkowo często pisanego z małej litery.

Szlag mnie wówczas trafia. Szlag mnie trafia szczególnie wtedy, gdy określenie tego używają sami Polacy.

Polaczek - pogardliwe, ironiczne, zdrobniałe, nawet irytująco wstrętnie brzmiące, rymujące się z robaczkiem określenie kogoś małego, brzydkiego, niepoważnego, niegodnego szacunku... Określenie używane przez niemieckich nazioli w czasie II wojny wobec ludzi, których mordowali. Jak wielki jest kryzys duszy polskiej skoro sami Polacy używają wobec siebie pogardliwych i plugawych określeń...

Co gorsze w Internecie na różnych portalach i forach czytamy (szczególnie ostatnio. Czyżby zaplanowana akcja wrogiego Polsce PR-u?) nienawistne i pogardliwe opinie o narodzie polskim. Problem się nasila i ja bym go nie bagatelizował, bo pewnie zaraz niektórzy napiszą „czym się przejmujesz” itd. Jeszcze parę miesięcy temu takich komentarzy praktycznie nie było. Tymczasem zjawisko to rodzi się miarowo i spokojnie. Jakby komuś zależało żeby Polacy przyzwyczajali się do coraz gorszych i plugawych opinii o sobie. Często po obrażeniu naszego narodu czytam wówczas „nie jestem Polakiem” i dołożony uśmiech emotikona.

Czy Polaków można, a nawet należy obrażać? Obrażanie jakiegokolwiek narodu to szowinizm. Dlaczego Polacy bezczynnie przyglądają się jak ich się na każdym kroku hańbi? Czy nasz naród umarł? Czy Polskę i Polaków wolno obrażać, bo jakaś plugawa gazeta wydawana w Polsce chce by samym Polakom polskość kojarzyła się z najgorszym świństwem i paskudztwem?

Jak to się stało, że w „polskich” mediach takie negatywne określenia są popularne? To co sami Polacy wypisują (ale również wygadują) o sobie woła o pomstę do nieba.

Gdy Niki Lauda, były mistrz F1 nazwał tak Roberta Kubicę, to sama niemiecka telewizja RTL wymusiła na nim przeprosiny, co też uczynił publicznie.

Każdego, kto używa tego typu pogardliwych określeń należy przywołać do porządku. Zapewne robią to mniej lub bardziej intensywnie wszyscy czytelnicy prawicowych portali, których jest kilkadziesiąt tysięcy (choć powinno być 100 razy więcej. Czytelników-nie portali). Ale wobec braku rzeczowej debaty publicznej i mediów szanujących naszą tożsamość, takie doprowadzanie do porządku znajomych, kolegów z pracy czy ze szkoły, sąsiadów, przyjaciół, członków rodziny, może zamienić się w bezpardonową kłótnię, choć powinno być raczej merytorycznym „miażdżeniem przeciwnika”, czego Państwu i sobie życzę.

Ps. Donald Tusk 20 lat temu napisał, że „Polskość to nienormalność”. Nie wiem czemu wszyscy wypominają mu tylko to jedno zdanie. Przecież takich zdań napisał znacznie więcej. To nie jest elita Szanowni Państwo, to jest „jelita” i to co jelita zawierają.

Ps 2. Jeśli jakiś pewny siebie dotąd „Młody, Wykształcony z Wielkiego miasta” mówi: „nie rozmawiajmy o polityce”, to znaczy, że ma świadomość, o klęsce jakie przyniosły rządy jego opcji. Ja korzystam wówczas z okazji, i „dobijam” przeciwnika. Kara za wybory musi być :)



Źródło

Pan_Generał

2013-06-23, 13:19
Mogę się założyć, że Ci którzy mówią 'polaczki', bali by się wypowiedzieć to słowo przed kilkoma osobami :lol: Strachliwe ciecie, które tylko szaleją w internecie.

mr_9mm

2013-06-23, 13:21
A oto pasujący do tematu komentarz znanego i lubianego na sadolu vblogera

In...........eo

2013-06-23, 13:38
Nie wiem, czy było o tym w artykule bo niechciało mi się do końca czytać, ale "polaczkami" ruscy określali Polaków w czasie okupacji, traktowali nas jak jedną z Republik Radzieckich. I z tąd ta pogarda. Ruscy byli wszędzie i traktowali nas jak murzynów których można wyr*chać

Roler

2013-06-23, 13:50
Nie wiem czego ty oczekiwałeś, większa część społeczeństwa to idioci i tego nie przeskoczysz. Wystarczy przeczytać komentarze pod tym tematem, żeby zauważyć, że na sadolu też się to sprawdza. Ciekawie i prawdziwie napisany tekst, a dzieci/debile/idioci od razu spamują "polaczkiem" w komentach, żeby wk*rwić. Problem nie polega na tym, że ten plebs intelektualny myśli nad tym co mówi. Oni po prostu zauważyli, że jak napiszą "pedale", "ch*ju", "cwe*u","Twoja stara..." to nikt tego nie weźmie na serio. Ale jak napiszą "polaczek" to adresat od razu jest wpieniony, czyli mamy łatwy sposób na wkurzanie innych, co dla masy użytkowników sieci jest skarbem.
Analizując to można stwierdzić, że Polaka najbardziej ze wszystkiego boli obraza jego narodowości, chociażby podświadomie, więc może jednak siedzi w nas ta nuta "patriotyzmu".

kielbatron92

2013-06-23, 13:59
nie rozumiem
skoro z pogardą mogę mówić o arabach brudasy czy ciapaci to dlaczego nie mogę mówić o polakach (oczywiście podkreślając moją pogardę) polaczki?
to jest jakaś hipokryzja.. z resztą skoro sobie z jakiegoś powodu zasłużyli to czemu teraz płaczą?

cbox

2013-06-23, 14:07
Polak to brzmi dumnie i z tym określeniem wiążą sie takie cnoty jak mądrość, honor, zaradnoć, uczciwość czy pracowitość, a to że każdy kto ma polskie obywatelstwo może nazywać się Polakiem powoduje chęć oddzielenia "polaczków" od tych którzy w pełnym wymiarze zasługują na miano Polaka. Niestety nic z tego nie będzie bo jak wiadomo sami "polaczki" nadużywają tego określenia i zaczyna się robić bagno.

pi...........ka

2013-06-23, 14:33
jak polaczki beda caly zycie patrzec wstecz to nigdy nie zrobia kroku w przód :) ch*j w ta historie, faktycznie bylismy tacy zajebisci ze filmy teraz o nas robia w hoolywood :P jeden za drugim :P budujmy polske bo nam rozkradaja ja :P ale co tu trzeba mentalnych zmian :P czepiacie sie slowa polaczek ze ktos tak nazwie was a k***a co robicie zeby nie byl polaczkami? kulczyka jak ktos nazwie polaczkiem to go wysmieje :P bo sie dorobil :P wiec tez wezcie cos robcie z ta polska :P trzeba zmienic mentalnosc i gowno od koryta odjebac:P jak polska ma budowac sieci miedzynarodowe? jak co 5 lat trzeba zmieniac anzwe lokalu zeby nie placic podatku czy jakiegos innego gowna :P wszyscy co sie tu dorobili to mafiozi :P kasta :P my jestesmy robakami taka prawda :P w necie mzoemy sobie powiedziec to i ch*j wam do tego :P bo jak wyjde na ulice i zaczne nawoływac do buntu i mowic jak mi zle to sie beda na mnie glupio patrzec i cieszyc ze robie z siebie debila a sadza tak samo jak ja :P zj***na mentalnosc :p spojrzcie na facebooka :p w innych krajach nikt nie hejtuje ze jakis debil wrzuca pie**oly na fejsa tylko wszyscy sie ciesza:p tutaj krwa nonstop hejty co ktos wrzuca co ktos pisze k***a ;P zj***na ta polska jest na potege i ludzie rowniez :P wszystko tu jest zj***ne zrozumcie nie broncie tego na sile tylkoz budujcie cos nowego zjeby j***ne nie myslaca czytajace lektury to co wam dadza sami szukajcie a nie karmicie sie gownem odbyty zarzygane gardze wami

Bridgwater88

2013-06-23, 14:46
Ja nazywam ,,polaczkami'' naszych rodakow mieszkajacych tu ze mna na wyspach ktorzy poprostu robia wioche. Napie**alaja nagrana muzyke z radia ktora wkolko puszczaja (tak tak panowie - 3 lata ta sama tasma na okraglo chodzi :D ),generalnie takie odpady narodu co tu trafiaja kozakuja a potem wracaja do Polski i pie**ola ze sa prezesami bo sie funcikow nachapali ;) i sie maja za rase panow :Dsmiech na calego i to nie robie tylko Ja tylko reszta ,,normalnych'' Polakow. Takze nie sapajcie tylko skumajcie jedno - polak na polaka moze tak powiedziec ale zaden obcokrajowiec ! Cos jak nigga w jezyku amerykanskim - tylko murzyn na murzyna moze krzyknac ,,nigga'' bez jakiejs sprawy sadowej ;)

Ś...........sz

2013-06-23, 14:50
@pika a.k.a. :P :P :P :P :P
Użyłeś jednego przecinka i dwóch pytajników oraz całej masy ch*jowych uśmieszków podkreślających twoją zajebistość.
Ale oprócz tego zacznij używać mózgu(chyba masz), gramatyki i interpunkcji. j***łeś kamieniami na szkołę, to hejtuj kraj o to że jesteś niezaradną życiowo ciotą, ch*jowo zarabiasz, inni to ch*je, bo potrafią zadbać o siebie i rodzinę oraz godnie ich utrzymać. Gratuluję ci. Napisałem "ci" małą literą tylko dlatego żeby okazać ci mój stosunek do twojej osoby.
Miłego dnia.

Jozekban

2013-06-23, 15:26
USA i inne kraje Europy zachodniej też go używały.
Ale lepiej niektóre terminy stosowane w przeszłości zachować między książkami od historii.

Mr.Drwalu

2013-06-23, 15:37
@pika

pie**olnij więcej emotek " :P ". :homer:

razoreus

2013-06-23, 16:34
Język żyje. Podobnie jak kiedyś 'pie**olić' było grzeczną formą, podobnie teraz 'polaczki' oznacza Polaka cech*jącego się negatywnymi atrybutami stereotypowego Polaka, takimi jak np. małomiasteczkowość, chciwość, ciemnota, naiwność. Antonimem może być Polak/Prawdziwy Polak, przez duże P, określające pozytywne cechy stereotypowego Polaka jak np. patriotyzm, pracowitość, uczciwość, kultura osobista. Inne określenie synonimiczne 'polaczka' - cebulak/cebulaczek.

cieply-kc

2013-06-23, 16:46
Lepsze to niż być niemcem

Eliot Imperio

2013-06-23, 21:00
Jak dla mnie polaczkiem (celowo z małej) nazywam zawsze tych zj***nych patusów co wyjeżdżają do anglii, niemiec czy gdziekolwiek tylko po to żeby kraść, ćpać i robić Polsce wioche. Polaczkiem nazwę obraźliwie każdego, kto przyjeżdża po roku bycia za granicą i twierdzi że nie pamięta słów po Polsku. Nazwę tak każdego, kto przynosi wstyd Naszemu narodowi i mam w dupie to, że inni się na to pienią. Pienią się, bo widocznie mają któreś z cech typowego Janusza spod sklepu i zamiast być dumnym Polakiem jest j***nym menelem albo cebulakiem, wiecznie zazdroszczącym i srającym z żalu że inni mają lepiej od niego. Jakim my jesteśmy poj***nie trudnym do zrozumienia narodem wie tylko Polak. Może bierze się to stąd, że znakomita większość społeczeństwa woli wierzyć w to co mówi telewizja i gazety, zamiast używać mózgu i jednak nie dawać wiary w media sterowane odgórnie przez kolesiostwo partyjne.

Dymekx

2013-06-24, 15:55
@Ratgoth typowy lewaczek-cwe*ik, który nie zna znaczenia "polaczek" to uogólnia nas Polaków przygłupie. "polaczek" zostało wymyślone dla nas przez szwabów, czemu nie nazywali nas podludźmi albo inaczej? Bo lepiej wymyślić wrzutę nawiązującą do naszej Polskości, Polak-polaczek czyli sama nasza polskość jest obrażana i uznana za obelgę. A kartoflarze gadają "to tylko uogólniona nazwa wieśniaków i chamów z Polski" jak ktoś zachowuje się jak wieśniak tak go nazywajcie a nie nazywacie go "polaczkiem" nawiązując tym samym do Polskości. Jeszcze "postępowe" pedały czy gnojki, które pasem nie dostały mają z tego radochę, bo oni mają gdzieś jakąkolwiek solidarności.