18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Z pism urzędowych PRL

fjkg • 2015-08-16, 23:21
Ostatnio natknąłem się na książkę, o jakże pięknej nazwie, "Absurdy PRL-u". Są w niej spisane żarty, instrukcje obsługi, żale i skargi do urzędów oraz części raportów milicyjnych z owej epoki, w które - nawet jak na tamte czasy - trudno uwierzyć, że ktoś je napisał na poważnie. Te ostatnie (części raportów milicyjnych z lat 1945-1989) chciałbym pokazać. Po niniejszych wypowiedziach widać jak inteligentni byli ludzie z MO:

Decyzją prokuratora zwłoki konia wydano rodzinie

***

Zwłoki wisiały dobrze wyeksponowane, wkomponowane we framugę drzwi

***

W trakcie interwencji zostałem uderzony miękkim gównem

***

Pies powąchał ślad i rzygał jak kot

***

Awanturnik siedział spokojnie na łóżku. Kiedy zażądałem okazania dowodu osobistego zaczął wymachiwać na mnie rękami i jednocześnie rękami zapierał się o meble

***

U Roberta zabawialiśmy się piciem wódki i dwoma Rosjankami zapoznanymi pod stadionem (pewnie jakaś nota dla przełożonego)

***

Zrobił ze mnie białą niewolnicę zmuszoną w pokorze usługiwać panu mężowi, a niejednokrotnie pić z nim alkohol bez pożywienia, co zawsze na drugi dzień odchoruję

***

Jak wyjaśniłem szwagrowi obrzucany przez niego obelgami, że sygnet nie jest stracony i najdalej następnego dnia wydalę go

***

...gdy się zwracałem do współlokatorki Joanny M., to mi powiedziała, że kartofle wsadziła w dupę, lecz na skutek interwencji MO kartofle zwróciła

***

W trakcie doprowadzania do radiowozu wyjął członka i na oczach licznie zgromadzonych pracowników i interesantów w pomieszczeniach ZUS oddał mocz

***

Podczas służbowej interwencji w restauracji "Pokusa" będący w stanie nietrzeźwości Zdzisław N. powiedział do mnie i sierż. Piotra G., że obaj jesteśmy głupsi, niż ustawa przewiduje. Ponieważ wymieniony nie potrafił dokładnie wskazać, o jaką ustawę mu się rozchodziło, dlatego byliśmy zmuszeni użyć w stosunku do Zdzisława N. pałki służbowej

***

Poszkodowana była kopnięta w siedzącą część ciała


Zapraszam do zapoznania się z całą książką :-)

N527

2015-08-16, 23:40
"Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego ogłosiło konkurs na najlepszy dowcip polityczny.
Nagrody:
I - 5 lat obozu pracy,
II - 4 lata,
III - 3 lata.
Przyznanych będzie również kilka nagród pocieszenia - od roku do sześciu miesięcy obozu pracy".

Stasiu Gąska

2015-08-17, 00:59
fjkg napisał/a:

Ponieważ wymieniony nie potrafił dokładnie wskazać, o jaką ustawę mu się rozchodziło, dlatego byliśmy zmuszeni użyć w stosunku do Zdzisława N. pałki służbowej



Ignorantia iuris nocet.

Halman

2015-08-17, 04:26
Pies powąchał ślad i rzygał jak kot
Niech zgadnę kto był złodziejem :)

uho82

2015-08-17, 09:14
Znalazłeś swój pamiętnik służbowy?

eligurf

2015-08-17, 10:11
Ktoś na poważnie sądzi, że teraz jest lepiej? Zważywszy na poziom gramatyki i logiki w necie to jest gorzej.

xobicr

2015-08-17, 10:30
@eligurf
A co ma k***a gramatyka i logika w necie do PRL'u? Myślisz, że wtedy każdy pisał bezbłędnie i kierował się logicznym rozumowaniem? jak ci tak u nas źle, to wypie**alaj do Chin, Wietnamu, Korei Północnej, tam zakosztujesz życia w komunizmie.

Razner

2015-08-17, 11:20
Ciekawe czy byś się cieszył jak byś miał kartkę na 200 mb internetu.
Tak lepiej było.

ans83[Ż]

2015-08-17, 14:05
A paru dowcipów o Masztalskim byś nie wrzucił? :roll:

vassili

2015-08-17, 14:06
Ha, mój kolega jakieś 10 lat temu był podejrzanym w sprawie "wybicia szyby bezdomnemu".

Górnik_Roku

2015-08-17, 15:21
"Kasztan, kasztan, ta grupa co niosła tego trupa jest już na Świętojańskiej, sztandar niosą zakrwawiony.."
"Zakrwawiony? Czym?"
"Szminką zakrwawiony..."
Kto oglądał, ten film na prawdziwych wydarzeniach, ten wie, z którego roku ten tekst.

wedrowka

2015-08-17, 15:56
"W trakcie interwencji zostałem uderzony miękkim gównem."

Padłam. Nie wstaję xD

eligurf

2015-08-17, 19:58
@xobicr
"A co ma k***a gramatyka i logika w necie do PRL'u?" - Jak to co? Debil jest debilem bez względu na ustrój, a obecnie poziom wykształcenia faktyczny (nie oficjalny) jest jeszcze niższy niż kiedyś. Przejawem takiego zidiocenia jest poziom wypowiedzi na tym i innych portalach, gdzie sklecenie trzech zdań złożonych bez błędów i wynikających z siebie przekracza zdolności 90% piszących. Śmianie się z PRL-u poprzez wyśmiewanie się z głupot w zeznaniach spisywanych przez milicjantów oznacza brak znajomości współczesnych realiów, a co gorsza uleganie propagandzie porównywalnej go propagandy poprzedniego systemu.

Śmiać się z gniotów językowych milicji i policji jak najbardziej można, choć to poziom dowcipów u cioci na imieninach. Z PRL-u jeśli już ktoś się chce koniecznie naśmiewać niech się bardziej wysili, bo ten przykład nie dość że denny to jeszcze nieprawdziwy.


To już twórczość słusznej policji:
"Udałem się do obiektu gastronomicznego w postaci sklepu celem dokonania zakupu towaru konsumpcyjnego zwanego jedzeniem. ... Posłyszałem brzęk tłuczonej szyby, a następnie dźwięk, który zidentyfikowałem jako odgłos syna."

"Zauważywszy nas, wskazany figurant kazał nam spier…, co niezwłocznie uczyniliśmy" - napisał warszawski posterunkowy w notatce wyjaśniającej powody odstąpienia od interwencji.

"Od legitymowanego czuć było silną woń alkoholu, która jednak nie roztaczała się wokół" - to z kolei notatka z legitymowania obywatela.

"Poszkodowany twierdzi, że ran doznał wskutek uderzenia torebką w twarz zadanego przez kobietę, którą uprzednio zamierzał zgwałcić, a która okazała się instruktorką karate".

Szczam_na_Zakrystii

2015-08-17, 22:56
@eligurf

Zapomniałeś o jednym. Na tym portalu i wielu innych średnia wieku to jakieś 15 lat (tak wiem w profilach mają 20 i więcej) a w PRLu takie teksty pisali dorośli i to grubo po trzydziestce! Widzisz różnice? Może ta gimbaza która siedzi na Demotywatorach, Kwejkach, Sadolu czy innych kiedyś się dokształci i coś z nich będzie.

eligurf

2015-08-18, 10:29
@Szajba_Man
Jesteś niepoprawnym optymistą. Jest takie zjawisko jak wtórny analfabetyzm i jeśli poziom wyjściowy jest bardzo niski to ci ludzie nawet nie mają świadomości, że robią błędy. Zobacz ilu tu stawia spację między przecinkiem czy kropką, a wyrazem? Grubo po trzydziestce to będzie stado frustratów nie potrafiących przeanalizować elementarnych wiadomości i łykających każde gówno, byle było odpowiednio "rewolucyjne". Już teraz mamy grupę zwolenników takiego Kukiza, sztucznej kukiełki sterowanej przez popłuczyny po PO z Dolnego Śląska. Dobrze się sprzedawał, bo "j***ć system" zawsze dobrze się sprzeda szczególnie w niewyedukowanym społeczeństwie. Chodziło jednak tylko o stołki, o które już się pożarli, choć jeszcze nie doszli do żadnej władzy.

P.S. Nie, nie jestem zwolennikiem Komorowskiego ani Dudy.