18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek w Wysokim Mazowieckim.

Halman • 2013-10-13, 18:35


Kierowca ciężarówki potrącił matkę z kilkuletnim dzieckiem.

Materiał kradziony z pewnego polskojęzycznego portalu informacyjnego.

Lukasz2525

2013-10-13, 22:01
Zły opis . Zamiast " Kierowca ciężarówki potrącił matkę z kilkuletnim dzieckiem. " powinno być " Matka z kilkuletnim dzieckiem wtargnęła tuż przed rozpędzoną wywrotkę z kilkoma tonami piachu , które nie zatrzymają się w miejscu "

tranzystor

2013-10-13, 22:02
HAL9000/2 napisał/a:

Dobrze że napisałeś kim jestem, ujawniłeś mnie, teraz leć do IPNu pochwalić się.




IPN nic nie zdziała, muszą mieć impuls z siedziby PiSu. Wówczas Cenckiewicz namierzy Cię :mrgreen:
pozdrawiam

Prokurator

2013-10-13, 22:03
@enjoypoznan

Jakość jak na kamery monitoringu jest nawet przyzwoita, tylko że problem nie tkwi w kamerach tylko w programie, który te kamery obsługuje oraz być może w zbyt słabym przestarzałym komputerze


Dziekuje dobranoc

yoyoyo

2013-10-13, 22:09
Na moje, to kierowca nie dostosował prędkości do warunków - przejście dla pieszych i załadowana ciężarówka. Na pewno widział już wcześniej faceta przeprowadzającego rower, a mimo to nie zwolnił wystarczająco. Stety czy niestety, ale przepisy wymagają od kierowców (zwłaszcza zawodowych!) obserwacji otoczenia i myślenia nie tylko za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. W tym przypadku kierujący pojazdem o tym zapomniał.

andrzeyy

2013-10-13, 22:14
nieładnie nieładnie... niestety

Wolniej i więcej wyobraźni... wszystkim!

ziehzeit

2013-10-13, 22:15
Jak kobieta z dzieckiem weszła na jezdnie jeszcze wtedy gdy ten mężczyzna przeprowadzał rower. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla kierowcy.

damdus

2013-10-13, 22:18
babka nawet nie rozglądnęła się zanim wlazła na przejście. Sarkos- ''dobrze'' naładowany kamaz to i 20 ton będzie warzył.

Ar...........ng

2013-10-13, 22:28
Wtargnęła, nie rozglądała się... No OK, ale wyraźnie widać teren zabudowany, pasy, rowerzystę na drodze. A kierowca sobie zapie**ala jakby sam był na drodze. Wyobraźnia boli?

Sarkazm1

2013-10-13, 22:37
@yoyoyo

zwróć uwagę na drogę hamowania, zatrzymał się "tylko" 2-3 metry za przejściem dla pieszych czyli wcale nie wygląda na to, aby zapierdzielał 80km/h. Pieszy oczywiście, ma pierwszeństwo na przejściu, ale nie wolno pieszemu wchodzić wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu (tym bardziej pod ciężarówkę).

MCL

2013-10-13, 22:37
"Na moje, to kierowca nie dostosował prędkości do warunków - przejście dla pieszych i załadowana ciężarówka."

Masz prawo jazdy? nawet jadąc 40 na godzinę nikt takim ciężkim tirem nie wyhamuje jeśli ktoś mu wskoczy na maskę z krawężnika. Jadać autem nikt nie zakłada że każdy pieszy to samobójca, bo to się mija z celem. Według mnie robi się z pieszych i rowerzystów święte krowy, a niesłusznie: oni też ponoszą winę za wypadki i swoją głupotę. Takie rzeczy powinno się rozstrzygać w sądzie, zakładając na sam początek, że wina jest u obu stron po 50%, dopiero potem dociekać kto jest winien bardziej. Niestety, prawo chroni debili którzy pakują się pod auta na przejściach a bogu ducha winien kierowca ma za to zabrane prawko+ traumę do końca życia, że potrącił kogoś z poważnym skutkiem.

Na moje to powinno się uczyć każdego podstaw ruchu drogowego. pieszy, rowerzysta, dziecko... każdy powinien wiedzieć czego ma się spodziewać na drodze lub przy niej. gdyby każdy znał i przestrzegał swoich praw i obowiązków, bylibyśmy o wiele bardziej bezpieczni..

idymy

2013-10-13, 22:41
Przypomniał mi się kawał:

Kierowca Kamaza dojeżdża do skrzyżowania, rozgląda się, z prawej Smart z lewej też wolne..

yoyoyo

2013-10-13, 22:46
Problem w tym, że na przejściu już ktoś był, wobec czego kierowca musi wziąć pod uwagę, że znajdzie się idiota, który będzie chciał wykorzystać sytuację i spróbować zdążyć przebiec przez przejście. To jest zasada ograniczonego zaufania. Tu nie ma znaczenia czy kierowca jechał 40 czy 80 km/h, chodzi mi o sytuację, w jakiej znalazł się kierowca - on musiał zachować taką prędkość, by świadomy jakiego kolosa prowadzi, był w stanie wyhamować pojazd, gdyby jakiś tępak wlazł w taki sposób na przejście. Tak jak tłumaczył mi kiedyś policjant, gdy sam spowodowałem kolizję - "Najwyraźniej prędkość mimo wszystko była za wysoka".

Przyjedzie drogówka i jakie będzie pytanie? "Ale dlaczego nie zatrzymał pan pojazdu, skoro na przejściu był pieszy?" - to jest sytuacja szkoleniowa. I aby nie mieć później traumy i zatrzymanego prawka przez debila na przejściu, lepiej dla własnego spokoju przyhamować.

Patryk1g

2013-10-13, 22:57
Dokładnie, przecież ta baba nie spojrzała się nigdzie, tylko weszła bezmyślnie na drogę, dziwić się, że mało jest takich wypadków bo bezmyślność ludzi w Polsce jest bardzo duża.

tepad.no

2013-10-13, 23:07
Kierowcy prewencyjnie odebrali prawo jazdy? To moze prewencyjnie powinni tez zabronic tej kobiecie poruszania sie po drogach i chodnikach?

jakuzapk

2013-10-13, 23:18
jak dla mnie to ta babka powinna zapłacić z własnej kieszeni za szkolenie siebie i własnego dziecka za leczenie i koszty sądowe + za straty poniesione przez kierowcę i firmę w której pracuje.
Niech się k***a nauczą że jak ma się na pace 5-15 ton jakiegoś gówna i do tego z 10masy własnej to zanim to stanie z nawet 20km/h trzeba ze 3m...
Jak sie k***a nie patrzy na pasy i sie wchodzi jak ciele bo "pasy i mi wolno" to tak jest.
szkoda ze nie zginela glupia pinda to moze by pol kraju sie dowiedzialo ze tak sie k***a nie robi .

za bol dupy wrzuccie mi masc bo ostatnio jak mnie ksiadz posuwal to na sucho lecielismy....