18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek rosyjskiego śmigłowca

Questus • 2015-08-02, 15:03
Wypadek rosyjskiego śmigłowca bojowego podczas pokazów lotniczych w Dubrowczi.

Na materiale widać, jak jeden z pilotów o własnych siłach wychodzi z kokpitu.


AndrewBoos

2015-08-02, 20:26
ganji napisał/a:

Zastanawiał się czy nie wracać do wraku, bo i tak go zajebią za ten numer :)


Ja bym się tam nie cieszył ostatnio im więcej samolotów się rozbiło niż jest na stanie WP. :mrgreen:

kam332

2015-08-02, 20:30
Tych to nic nie zabije. Jeszcze trochę to po wypadku statku będą naj***ni wracać do domu po dnie morza.

fieryangel

2015-08-02, 21:05
kokos_123 napisał/a:


Ogólnie piloci śmigłowców zwykle maja przej***ne, bo w żadnym dotychczas szerzej używanym nie ma katapulty.
Cóż wystarczy sobie wyobrazić efekt, wystrzelenie pilota wprost w łopaty wirnika :dead:


Dlatego wirnik w Kamovach jest odrzucany przed odpaleniem fotela. Gdyby miał być taki system w innych śmigłowcach, to działałyby tak samo, a nie wypie**alał pilota w wiatrak :)

Helikopter to Mi-28 Havoc. Taki ruski Apache. Jeśli ktoś chce wiedzieć.

dystansr19

2015-08-02, 21:36
pilot po wyjściu z kabiny wygląda jakby pomyślał "o kur*a putin nas zaje*ie" po czym zastanawiał czy dobrze zrobił że wyszedł z tego śmigłowca :D

fannadil

2015-08-03, 00:34
otóż drodzy eksperci mi 28 może być wyposażany w fotele wyrzucane w bok i do dołu, natomiast nie wiadomo na ile i czy w ogóle jest to używane

Siberian_Meat_Grinder

2015-08-03, 09:48
Nimr0d napisał/a:

Regularnie przynajmniej raz w miesiącu rozbija się jakaś rosyjska maszyna, zazwyczaj samoloty, dobrze idzie i jak tak dalej pójdzie rozbroją się sami :D



ilość maszyn + intensywność lotów = więcej szans na wypadek.

Także nie ma z czego się cieszyć - wypada ubolewać raczej nad ilością lotów wykonywanych przez nasze maszyny oraz nad ich liczebnością ... na nasze (około) 110 bojowych maszyn przypada prawie 2 tysiące Ruskich, latających kilkukrotnie częściej, maszyn bojowych ...

ElManiure

2015-08-03, 21:23
To Mi-28N, jest dwumiejscowy ale na pokazie lotniczym lata jeden pilot, nie potrzeba drugiego tak zwanego 'gunnera' :)

tranzystor

2015-08-03, 23:37
Nimr0d napisał/a:

Regularnie przynajmniej raz w miesiącu rozbija się jakaś rosyjska maszyna, zazwyczaj samoloty, dobrze idzie i jak tak dalej pójdzie rozbroją się sami :D



Biorąc pod uwagę ich częstotliwość lotów i ilość wojskowych statków powietrznych (kilka tysięcy), statystycznie nie wypadają gorzej od amerykanów.

seracon

2015-08-10, 18:03
Raz w miesiącu się rozbija ale kilka tysięcy lotów treningowych pewnie robią, więc statystyki całkiem porządne.