18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

lilmuzynio

2013-11-08, 22:22
A co jest najlepsze - winny będzie kierowca Peugeota. Dlaczego? Bo:
- jest "zwykłym" użytkownikiem drogi,
- rozpoczął manewr łamiąc przepis (najechał na obszar wyłączony z ruchu).




picasso

2013-11-08, 22:33
Pewnie wszyscy po mnie pojadą ale co tam i tak to napiszę. Wina za spowodowanie wypadku jest po stronie kierowcy peugeota, natomiast kierujący radiowozem jest winny wyprzedzania pomimo znaku B-25 nie mówiąc już o skrzyżowaniu czy lini podwójnie ciągłej.

aleks2002

2013-11-09, 00:32
@picasso się znawca znalazł, skoro vectra leciała na sygnale i lampkach to mogła wyprzedzać na skrzyżowaniu i gdzie sobie chciała. Zachowując umiar.
Wina po stronie puga będzie dopiero jak sąd to orzeknie. Sądem nie jesteś.
Inna sprawa, że będą próbowali (wg przepisów całkiem słusznie) wcisnąć kierowcy 206tki winę za wspomniane nie upewnienie się na skrzyżowaniu czy ma czysto. Mimo, że mieli jakieś 100 metrów na reakcję.
Gdyby to było spotkanie dwóch aut cywilnych to mimo winy 206tki ubezpieczyciel puga zapewne odmówiłby wypłaty odszkodowania stwierdzając przyczynienie się do winy. No ale to policja...

picasso

2013-11-09, 03:41
@aleks2002
Cytat:

Wina po stronie puga będzie dopiero jak sąd to orzeknie. Sądem nie jesteś.

ale też w sądzie nie jesteśmy, więc chyba możesz uznać, że to jest tylko moje skromne zdanie.
Po za tym sam piszesz
Cytat:

... (wg przepisów całkiem słusznie) ...

Co tu więcej rozpatrywać? Że ubezpieczalnia ? Że mogli wyprzedzać ? Bo lampki bo sygnały ? Proszę Cię ...

MudPie

2013-11-09, 05:34
Każdy kto pisze o udzieleniu pomocy.. przecież rusek wyraźnie mówi coś w stylu, mimo, że nie umiem ruskiego to zrozumiałem, że jeden na cb mu gada żeby pomóc, a on odpowiada że nic poważnego i nie trzeba. No i takie są fakty żadnych obrażeń nikt nie poniósł.

tranzystor

2013-11-09, 15:00
1.Michal napisał/a:


Małpa by to przewidziała...



Nie każdy jest taki zajebisty jak ty. Dobrze się ocenia oglądając na spokojnie film, a ciekawe jakbyś w rzeczywistości zareagował, jakby trzeba było podejmować szybko decyzje w stresie :-P

misiekkk

2013-11-09, 18:18
Dobrze tak kurvom. Szkoda tylko że niewinny człowiek mógł ucierpieć

bratek3008

2013-11-09, 18:26
Jak jechali na sygnale??? przejzalem filmik w zwolnionym tępię i wyraźnie widać na nim że "smerfy" włączyli światełka dokładnie w 25/26 sek filmiku !!! niech ten film będzie dowodem w sądzie dla pana/pani w białym aucie ;)

nieSwiety

2013-11-09, 19:21
xbandzior napisał/a:

cieszcie sie a zapłacicie za nowy radiowóz przy wypłacie



Już zapłaciliśmy...