18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

El_Vito

2015-02-12, 22:48
A gdyby tak jechał 70 km/h jak znak nakazuje, to tamten by przemknął. No ale po co zwalniać na skrzyżowaniach, nawet jak znaki nakazują, prawda?

Kremil

2015-02-12, 23:05
jade i jade, dojechałem, 1:10.

Teodorr

2015-02-12, 23:17
zadziwia mnie ruch wycieraczek pod naporem powietrza :amused:

a tak powaznie, wiesz ze można filmiki wycinać?

de...........nt

2015-02-12, 23:37
El_Vito napisał/a:

A gdyby tak jechał 70 km/h jak znak nakazuje, to tamten by przemknął. No ale po co zwalniać na skrzyżowaniach, nawet jak znaki nakazują, prawda?



Jesteś trolem, zgadza się? Bo aż mi się nie chce wierzyć, że można być aż tak popie**olonym jak ty.
Chociaż z drugiej strony coraz częściej widać na sadolu debili, którzy w sytuacjach oczywistych i ewidentnych zawsze wpie**olą swoje trzy grosze, odwrócą cała sytuacją i obarczą winą ofiarę.

A tak w ogóle to kierowcy przed skrzyżowaniem wyraźnie zwalniają, biały samochód wymusza pierwszeństwo wyłaniając się zza tira dosłownie 3-4 metry przed maską. Tam nie ma miejsca na wyhamowanie, niezależnie, czy się jedzie 70, 80, czy 90. Obejrzyj film jeszcze raz i jeszcze raz - i tak do skutku.

fantastico

2015-02-12, 23:38
Lho_La napisał/a:


a tak powaznie, wiesz ze można filmiki wycinać?



Wiem, ale po co jak napisze akcja od... i każdy sobie przewinie ;P

Teodorr

2015-02-13, 00:17
..i czeka do konca filmiku z nadzieja, ze kierowca bedzie laskawy i podejdzie do poszkodowanych :facepalm:

ale po co, jak mozna zawalac serwer a potem biadolic ze muli player

fyrku

2015-02-13, 00:23
honda civic - znam ten zj***ny dźwięk stacyjki od lat :)

raper900

2015-02-13, 00:24
El_Vito napisał/a:

No ale po co zwalniać na skrzyżowaniach, nawet jak znaki nakazują, prawda?


Znaki są dla lamusów, którzy nie mają certyfikatów czterech.

GENAS

2015-02-13, 02:00
W Mercedesie mam tak samo, dokładniej w Vito. Mowa o tym dźwięku stacyjki.

Hidalgo

2015-02-13, 10:23
Wypadeczek? Może "wypadunio"?
Wypadek, k***a.

El_Vito

2015-02-13, 11:01
deliriumpermanent napisał/a:



A tak w ogóle to kierowcy przed skrzyżowaniem wyraźnie zwalniają, biały samochód wymusza pierwszeństwo wyłaniając się zza tira dosłownie 3-4 metry przed maską. Tam nie ma miejsca na wyhamowanie, niezależnie, czy się jedzie 70, 80, czy 90. Obejrzyj film jeszcze raz i jeszcze raz - i tak do skutku.




POMYŚL, POLICZ - to nie boli. Postaram się Ci w tym pomóc. Obliczenia na poziomie podstawówki, więc powinieneś dać radę zrozumieć mój poniższy wywód.

Otóż kamerzysta jedzie sobie ok 120 km/h, po czym dogania przebijaka i faktycznie zwalnia do około 90 km/h. Na liczniku ma więc koło setki. Obaj tak wjeżdżają w obszar obowiązywania prędkości maksymalnej wynoszącej 70 km/h. Jadą więc o 20 km/h za szybko. W ostatniej chwili przebijak przyspiesza lub też kamerzysta zwalnia - nie chce mi się analizować filmu klatka po klatce. Niemniej i tak jedzie przynajmniej o owe 20 km/h za szybko. No i co z tego - zapytasz miszczu prostej i kiszonego ogóra.
To, niestety, niesie ze sobą poważne, jak widać na filmie, konsekwencje. Otóż znak ograniczenia prędkości ustawiony jest ok. 200 m przed skrzyżowaniem. Tę odległość przebijak pokonuje w jakieś 8 sekund. Gdyby jechał o 20 km/h wolniej, czyli ZGODNIE Z PRZEPISAMI, to w owe 8 sekund pokonałby zaledwie 155 m, a więc biały miałby sporo czasu by uciec przebijakowi sprzed przebijaka. Obaj mieliby w tym przypadku szczęście i nikomu nic by się nie stało.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że winny jest biały, który bezmyślnie wyjechał zza zasłaniającego mu drogę tira. Niemniej, przebijak też do tego wypadku się przyczynił, a na pewno do skali uszkodzeń i obrażeń, co powinien uwzględnić ubezpieczyciel.

Może takie filmiki uświadomią miszczom prostej, że skrzyżowania to niebezpieczne miejsca i lepiej jechać na nich wolniej niż szybciej, bo nawet jeśli nie będzie czasu na hamowanie, to różnica pomiędzy zderzeniem z prędkością 70 a 100 km na godzinę jest zasadnicza.

Pojąłeś?

iamthelaw

2015-02-13, 12:44
Zasadniczo to przebijak omija samochody stojące przed przejściem jak i skrzyżowaniem, co jest niedozwolone. Wina po obu stronach. Jak bym był kierowcą dostawczego mikrusa to bym się nie godził na uznanie winnym.

Antek01

2015-02-13, 13:30
iamthelaw napisał/a:

Zasadniczo to przebijak omija samochody stojące przed przejściem jak i skrzyżowaniem, co jest niedozwolone.


Zasadniczo to jesteś skończonym kretynem.

El_Vito

2015-02-13, 14:13
Nie ma to jak merytoryczny komentarz inteligentnego inaczej :D