18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wyniki sondażu wśród brytyjskich dzieci

truskawkowabuba • 2013-03-10, 15:12
Badanie wiedzy historycznej o obu wojnach światowych objęło 2 tys. brytyjskich dzieci w wieku od 9 do 15 lat. Wyniki są szokujące.

Jedno na dwadzieścioro dzieci uważa, że Hitler był trenerem piłkarskiej reprezentacji, a Holokaust to obchody końca wojny. Dla jednego na dwanaścioro dzieci Blitz było zorganizowaną operacją... sprzątania Europy po wojnie. Co dziesiąty uczeń jest przekonany, że SS oznacza "Sekretną Siódemkę" (ang. Secret Seven), czyli grupę dzieci (bohaterów książki) pomagających policji rozwiązywać kryminalne zagadki. Aż 40 proc. nie wie, że święto poległych w I Wojnie Światowej (ang. Remembrance Day) przypada na 11 listopada. 12 procent jest zdania, że symbolem tego święta są żółte ramiona McDonald's zamiast czerwonych maków. Jednym z najbardziej zaskakujących wyników badania było to, że jeden na sześciu uczniów uważa Auschwitz za park tematyczny poświęcony II Wojnie Światowej. Tylko połowa pytanych wiedziała, że D-Day (tak alianci nazwali dzień rozpoczęcia operacji) dotyczy lądowania w Normandii. Jedna czwarta myślała, że to dzień Sądu Ostatecznego. Co czwarte dziecko sądziło, że bomba atomowa została zrzucona na Pearl Harbour, co skłoniło Amerykę do przystąpienia do działań wojennych.

Badanie zostało przeprowadzone przez organizację weteranów wojennych Erskine w związku z obchodami dnia pamięci ofiar I Wojny Światowej. Dyrektor generalny organizacji Jim Panton nie ukrywał zaskoczenia wynikami: Wiele odpowiedzi nas zszokowało i pokazało, że mamy wiele do zrobienia na polu edukacji młodzieży.

Źródło:
www.polishplymouth.co.uk
www.gadu-gadu.pl

potwierdzone innymi źródłami.

Jak to szło? "Dzieci przyszłością narodu"? :idzwch*j: .

BongMan

2013-03-10, 15:17
Tępe Angole :D O tym że gdyby nie Polska to szwabskie bombowce zrobiłyby im z dup jesień średniowiecza też pewnie nie słyszeli.

kaiel

2013-03-10, 15:47
standardy europejskiej głupoty wprowadzono już w Polsce, niedługo będą efekty

stalowyszczur

2013-03-10, 15:49
Cytat:

Tępe Angole :D O tym że gdyby nie Polska to szwabskie bombowce zrobiłyby im z dup jesień średniowiecza też pewnie nie słyszeli



Oj, wielu slyszało. BBC nawet zrobiła o roli Polaków RAF świetny dokument. Wstyd jak ch*j, że sami nie skleciliśmy czegoś podobnego.

s0pel

2013-03-10, 16:06
Nasze dzieciaki nie są lepsze, a nie wiedza starszych także jest przerażająca.

bloodwar

2013-03-10, 16:22
Pamiętam jak u nas sondaże robili w szkole, też dla beki zaznaczaliśmy różne głupie rzeczy (np. "Największe dokonanie Jana Pawła II? - Wygrał sam II WŚ" :-) , pewnie j***ni psychologowie i inne sondażowe pierdułki miały niezłego zonka jak to sprawdzali. Raz jak była anonimowa sonda o molestowaniu i przemocy zmówiliśmy się całą klasą a potem powiedzieliśmy innym w szkole i zaznaczaliśmy wszystko na "tak", wyszło im, że prawie 80% dzieci w naszej szkole padło ofiarą molestowania w domu przez najbliższego członka rodziny i przemocy w szkole ze strony kolegów :-) dyro się wk***ił i nam dyskotekę odwołał :-(

Pater patriae

2013-03-10, 16:25
A nas to niby lepiej? Założę się, że podobne byłyby wyniki badania wiedzy historycznej polskich dzieci.

Pilecki? - jakiś pianista?
operacja "Burza" - usuwanie skutków burzy stulecia II RP?
obrona Wizny - e?
rzeź Wołyńska - mordowanie cyganów w Rumuni?

i tak można by wymieniać dalej, chociaż gorsze od nieznajomości własnej historii jest wiara w tą fałszywą, zapodawaną, czy to przez dawnych okupantów, czy sprzedawczyków.

"Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie."

achujciwcycki

2013-03-10, 18:52
ciekawe jaki procent tych młodych 'brytyjczyków' było brązowych. tacy ch*ja będą wiedzieć o historii europy.

bz...........ue

2013-03-10, 20:03
Anglicy nie odczuli u siebie skutków wojny w takim stopniu jak inne kraje europejskie więc wcale się nie dziwię, że mają to w dupie. Też miałbym w dupie wojnę, która nie dotyczyła mojego narodu. Tak samo jak mam w dupie to, że Polskie wojska walczą w afganistanie. Przecież wtedy dla nich wyglądało to podobnie.

mariusz1987

2013-03-11, 00:09
Może i mają tępe dzieci, ale zarabiają kilka razy więcej i stać ich na debilne potomstwo

Sanchi

2013-03-11, 06:30
"W wieku od 9 do 15 lat" w sumie czego się spodziewać gdy się pyta 10 latków...

Black Snake

2013-03-11, 06:39
Hmm... na większość raczej dobrze bym odpowiedział, ale jakichś rewelacji by nie było. Poza tym z humanem mam tyle wspólnego co z baletnicą.

swistakwroc

2013-03-11, 07:12
Gratulacje! Pytajmy 10 latka o historie Polski z przed 70 lat, szczególnie zważając na to, że te dzieci to najwyżej mogą sobie na podwórku pobiegać, a nie do ankiet się pchać. Jak dorosną to się dowiedzą, jak nie przez szkołę, to same podłapią... Ja niektórych rzeczy jak np. plan Burza dowiedziałem się dopiero w technikum, a to przecież historia mojego kraju, a nie obcego...

gone_with_blastwave

2013-03-11, 08:47
To nieważne w jakim wieku są dzieci. Wspaniałomyślni rodzice w każdym kraju albo nie mają czasu wspomnieć o tym temacie, albo myślą że fakt o istnieniu wojny i masowych mordów i brudnych zagrań ze strony każdej nacji to fakt, który spowoduje eksplozję ich małych dziecięcych mózgów...
Efekt jest taki że WSZYSTKO to nowość. Każde lewackie i skrajnie fundamentalne posunięcie dla ludzi nie znających historii to nowość i super sprawa o którą warto zginąć. Ci młodzi ludzie potem już 20 letni nie wiedzą że KAŻDA idea to odgrzewany od wielu wieków kotlet. Że wszystko było wypróbowane i jest ch*j warte. Istniała już UE i inne piękne organizacje. Narody się zabijały, jednoczyły potem znów zabijały.

W skrócie

Historia ucz się jej bo będziesz mógł powiedzieć: BYŁO I ch*j.