18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wymuszenie odszkodowania

sm...........ka • 2015-04-19, 01:35
Poj***ny zapie**alał na rondzie i nie wiem czego się spodziewał.
Ewidentnie nagrywający to pojeb.
Proszę o opinie innych :amused:

wojniz2

2015-04-19, 11:22
@Velture, e coś kręcisz. Czyli jak ktoś mi się włączy do ruchu w taki sposób, że ja w niego jebnę (bo mi wymusił pierwszeństwo i nie dałem rady wyhamować), ale on będzie już w ruchu (czyli się ustawi na swoim pasie), to moja wina?

zonk

2015-04-19, 11:25
No i nie macie racji pseudospece.

Cytat:

Policja na miejscu, po obejrzeniu nagrania uznała winę opla "nieustąpienie pierwszeństwa i wjazd na skrzyżowanie nie mając możliwości jego opuszczenia".


~Velture

2015-04-19, 11:27
wojniz2 napisał/a:

@Velture, e coś kręcisz. Czyli jak ktoś mi się włączy do ruchu w taki sposób, że ja w niego jebnę (bo mi wymusił pierwszeństwo i nie dałem rady wyhamować), ale on będzie już w ruchu (czyli się ustawi na swoim pasie), to moja wina?


Tak. twoja wina.

Ja napisałem tylko jak to wygląda w praktyce. Kto chce ten niech sobie teoretyzuje ,że to czy tamto siamto sramto. W praktyce jak ktoś już włączy się do ruchu całym samochodem i przyjebiesz w niego to twoja wina i ch*j.

fyrku

2015-04-19, 11:48
Szczerze to w tej sytuacji , doj***łbym winę kierującemu z kamerką. Tłumaczy się " niestety mokra nawierzchnia + wiekowe opony dębica = bum". Nosz ja pie**olę, tłumaczenie dzieciaka. Skoro mam łyse opony , to tym bardziej nie wpie**alam się na żywca na skrzyżowanie, jeszcze na mokrej nawierzchni, no k***a debil. Na filmiku widać, że typ wbija mu się na rondo w 0:05 a on w niego w 0:08. 3 j***ne sekundy. Nie wyhamowałby przez 3 sekundy na normalnych oponach?

keithar

2015-04-19, 12:14
@CiociaPestka Osoba znajdujaca sie na rondzie ma tylko pierwszenstwo w momencie jak znak ruchu okreznego wystepuje ze znakiem "uwaga na droge z pierwszenstwem przejazdu". Jesli znak ruchu okreznego stoi sobie samotnie to panuje zasada prawej reki, a wiec uczestnicy ruchu na rondzie musza wpuscic dojezdzajacych do ronda.

adamov

2015-04-19, 12:24
ja pie**ole jak oglądam te filmiki wszystkie z kompilacji itd to się zaczynam zastanawiać jak bardzo są ludzie upośledzeni i jak przeszli badania skoro reakcje mają opóźnione do tego stopnia, żeby nie zacząć hamować albo chociaż zachować ostrożność jak na rondzie ktoś im wyjeżdża. Ok rozumiem są sytuacje i wymuszenia gdzie nie da rady zareagować ale tutaj to po prostu trzeba być k***a bez kitu upośledzonym żeby do takiej stłuczki doprowadzić

zgonex

2015-04-19, 12:30
Winę ponosi facet, który przyj***ł. Spieszę z wyjaśnieniem dlaczego. Otóż dlatego, że polskie ronda to ewenement na skalę światową. Generalnie, jeśli mówimy o rondzie, pierwszeństwo ma pojazd, który wjeżdża. Ten, który już się znajduje ma obowiązek go przepuścić. W Polsce jest inaczej, ponieważ przed każdym wjazdem na rondo stoi żółty znaczek "ustąp". Tutaj takiego znaku nie zauważyłem, więc ten uderzony miał pierwszeństwo.

Specjalistów od ruchu drogowego odsyłam do wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rondo

"Na "skrzyżowaniu z ruchem okrężnym" obowiązuje zasada, że pojazd będący w ruchu wokół wyspy ustępuje pierwszeństwa pojazdowi dojeżdżającemu do ronda (zasada prawej ręki). Jeżeli jednak przed "skrzyżowaniem z ruchem okrężnym", znajduje się znak A-7 (ustąp pierwszeństwa), wtedy pierwszeństwo posiada pojazd znajdujący się na jezdni okrężnej przebiegającej wokół centralnej wyspy"

patgaw

2015-04-19, 13:56
zgonex masz racje, tez nie widze znaku ale na filmiku widac ze przy kazdym wjedzie na rondo sa znaki poziome na jezdni (takie trojkaciki) ktore informuja ze nalezy ustapic pierwszenstwa. Moze znaki pionowe sa rozstawione wczesniej tak ze ich nie widac na filmiku. W polsce chyba na kazdym rondzie przy wjedzie jest ustap pierszenstwa, wiec pierwszenstwo ma osoba na rodzie. Nagrywajacy to jest typowy debil i mam nadzieje ze to prawda ze odszkodwanie pokrylo tylko 60%. Szkoda tylko goscia z astry. Nagrywajacy mogl spokojnie wyhamowac, a tamten juz byl calym autem na rodznie wiec to powinno byc liczone jak wjechanie komus w dupe.

Avangardus

2015-04-19, 15:00
Wszyscy macie racje a teraz zamknijcie mordy :D

smoluchy

2015-04-19, 15:00
Radom a dokladniej rondo Limanowskiego.

Fi...........or

2015-04-19, 15:02
w 0:04 widać co prawda tyłem znak rondo i ustąp pierwszeństwa - na pasie z którego jedzie opel :) tak więc gość z kamerą miał pierwszeństwo...

pisage

2015-04-19, 15:11
Prawdą jest, że nagrywający to debil zapierniczający po rondzie, ale niestety nie ma tu jego winy. Srebrny Opel miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa i koniec. Ma znak poziomy, przed którym powinien się zatrzymać i upewnić co do możliwości wjazdu na skrzyżowanie.

itachi00

2015-04-19, 15:12
Koleś z kamerką na pokładzie widząc jakie warunki panuja na drodze, powinien zdecydowanie wolniej poruszać się na rondzie, + albo się zagapił, albo chciał wymusić odszkodowanie bo patrząc na jego prędkość i moment hamowania widac że nawet jak by tego opla nie było na rondzie to wjechał by w następnego. Tak na marginesie ten z opla też troche niepoważny wjechał na rondo nic nie widząc bo całą widoczność zasłoniło mu auto wjeżdżające z 2 pasa.

Piero

2015-04-19, 15:26
Zwykły burak i cwe*, miał wystarczająco czasu by wyhamować, widać że samochody wjeżdżają na rondo i nie hamują. Po drugie miał drugi pas żeby odbić samochodem, nawet nie zrobił najmniejszego manewru kierownicą by uniknąć zderzenia, po chamsku wpie**olił się w tył kierowcy.

Oczywiście wina Opla za wymuszenie pierwszeństwa.
Co zrobisz jak nic nie poradzisz... jeszcze tłumaczenie że jechał 40km/h przed kamera.