18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wydrukuj sobie pistolet! - druk 3D

Admin_RedTube • 2013-04-27, 01:35
"Większość części pistoletu (np. lower receiver) jest z plastiku, ale już sama komora jest z metalu i nie została
wydrukowana na drukarce 3D. Drukarz twierdzi, że bez problemu
wystrzelił z tak wyprodukowanego pistoletu ok. 200 nabojów."

Projekty gotowe do druku można pobrać za darmo z internetu, tak więc
każdy posiadacz drukarki 3D może wydrukować sobie części do broni :)

Dokument o drukowaniu broni w 3D:

Poniżej link do pełnej wersji dokumentu.
Kod:
http://tnij.com/j2JvI

(powyższego filmiku nie można wrzucić tutaj bo ma ponad 20min)

Tak mniej więcej strzela taka zabawka ;)



Niestety wszystko ma swoją wytrzymałość, zwłaszcza plastik.


Po więcej filmików zapraszam tutaj:

Kod:
http://tnij.com/u3XHq

bloodwar

2013-04-28, 10:04
Koko_yori napisał/a:



Chciałbym zaznaczyć że nie każdy jest tokarzem. W wypadku drukarki 3D nie potrzeba praktycznie żadnych umiejętności :)
Ściągasz projekt, drukujesz, składasz i już ;)



W przypadku sprzętu CNC też wystarczy mieć (teoretycznie) projekt (tzn program komputerowy który "powie" frezowi jaką "ścieżką" ma iść) i wystarczy tylko odrobina wiedzy na temat prędkości i zastosowanych narzędzi, która można nabyć w internecie.

Dobrutro

2013-04-28, 10:27
W Brudnym Harrym był osobnik co strzelał z strzelby na bazie pompki rowerowej. Więc można by spróbować w tym kierunku. :P

ocwpzw

2013-04-28, 10:27
xinoqe napisał/a:

Słowo klucz do tej zagadki brzmi: Amunicja. W USA sobie możesz ja kupić na kilogramy w Wall Marcie ale w cywilizowanym świecie dostęp do amunicji jest niezwykle trudny a bez takowej DUPA BLADA :)



jak masz łuski, nie ma problemu ze zrobieniem amunicji w domu

krz2

2013-04-28, 10:48
Co to za nuta w pierwszym filmiku na start?

DoctorRzepa

2013-04-28, 11:21
-Skąd masz broń?
-Ściągnąłem z internetu.

marcinsud

2013-04-28, 11:33
a ja głupi tylko armatę zrobiłem zdolną do przestrzelenia dużej metalowej beczki po oleju bez problemu :D

//No dobra tak naprawdę żartuje i ch*ja zrobiłem drogi wydziale prewencji skanujący Internet w poszukiwaniu psycholi.

bisfhcrew

2013-04-28, 11:40
Można łatwo zniszczyć narzędzie zbrodni. Przetapiasz na dildo i nikt nie uwierzy że przebiłeś komuś tym głowę.

zielson1

2013-04-28, 17:07
Już nawet karabiny ściągają, co za czasy. Wojsko Polskie już pewnie myśli o ściągnięciu z torrentów jakiejś dobrej pukawki dla naszych żołdaków

manfred1992

2013-04-28, 20:35
Wykonanie komory zamkowej (przedstawionej na filmie) a zrobienie elementów broni, które muszą wytrzymywać duże obciążenie to dwie różne rzeczy. Przede wszystkim wykonanie zamka, lufy jest technologicznie bardzo trudne bez dostępu do maszyn takich jak tokarka i frezarka itp. Także drukowanie 3d nie wnosi jakoś szczególnie dużo do produkcji broni w domowym zaciszu. W dodatku sama obróbka cieplna elementów metalowych nastarcza wielu problemów a co dostęp do amunicji też nie jest łatwy. Można robić to we własnym zakresie, ale efekt będzie słaby.