18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyciąganie ciągnika

CrazyChocolate • 2012-05-09, 12:41
Szybszym biegim! haha ;P

PaczekDNA

2012-05-10, 11:16
Aj pie**olita! Te łyżki co są dokładne do ciągników w polsce mają tylko i wyłącznie opcje podnoszenia, to że opadają zawdzięczają sile grawitacji, jak będziecie kiedyś na wsi to zwróćcie uwagę że wąż hydrauliczny dochodzi tylko jeden do jednego podnośnika. Pompa pompuje---> łyżka w górę jak zawór puszcza i płyn wraca do zbiornika to łyżka opada. To nie koparka że możesz na łyżce podnieść się :)

bleblebetor

2012-05-10, 11:16
Nie wyjechał, bo baba dyrygowała i wyszło jak zawsze.....

555pacio555

2012-05-10, 11:55
ale cybmab turem sie podnosi i wlacza naped na tylnia oske i nie ma problemu z wycjechaniem

Solrivanoli

2012-05-10, 12:18
pezet napisał/a:

Czy ktoś mi może wytlumaczyć, czemu nie podparł się przednim "widelcem"...?
Przez własną głupotę, czy technicznie jest to niemożliwe..?



Tu nawet "szybszym biegim" nie pomogło, a Ty chcesz żeby widelec pomogł? :|

darkalex1

2012-05-10, 12:59
mirekluk18 napisał/a:

Jak najbardziej mógł się podnieść na przednim turze, gdyż siła udźwigu mogła by w znacznym stopniu zmniejszyć zanurzenie przedniej osi, wręcz ją podnieść i ułatwić wyjechanie. A żeby ,,widły,, nie wbiły sie w bagno wystarczyło by podłożyć pod nie parę 2 metrowych desek. Miałem kiedyś podobną sytuacje u sąsiada. Kierowca już chyba za bardzo wytrzeźwiał skoro nie wpadł na taki pomysł;p



Owszem, ale w tym przypadku to nie zadziała, ponieważ napęd jest na przednią oś. Zatem podnosząc przód odrywasz koła od ziemi. W przypadku napędy na tylną oś - jak nabardziej

malvo

2012-05-10, 15:12
I co teraz Marian ? HALINA !

Hilf

2012-05-10, 15:17
Nie bardzo wiem jak miał by go uszkodzić (ładowacz)
A odpowiadając na twoje pytanie pezet...
jeśli przód zapadł się w błoto, to chyba nie bardzo ma się o co zaprzeć nie ?
poza tym tego typu sprzęt tylko góra dól, jeśli podniósł koła, dalej zapierał by się ładowaczem ....

dziaad

2012-05-10, 16:02
Wypowiedziało się już kilku ekspertów, wiec i ja dorzucę kilka kamyczków do ogródka. Ten "widelec" jak to nazywasz jest stara konstrukcją, siłowniki są jednostronnego działania (olej pod ciśnieniem wypycha tłoczysko i całość się "wydłuża/rozciąga/etc.), "widelec" opada grawitacyjnie wtłaczając olej z siłowników z powrotem do zbiornika. Podsumowując - nie mógł się na tym podnieść. Dziękuję.

kamillo16

2012-05-10, 16:28
przejmujecie sie ze nie wyjechal, ja to sie zastanawiam czy silnika woda nie zalal bo pod koniec jest juz calkiem solidnie zanurzony

~komornik1000

2012-05-10, 18:31
pezet napisał/a:

Czy ktoś mi może wytlumaczyć, czemu nie podparł się przednim "widelcem"...?
Przez własną głupotę, czy technicznie jest to niemożliwe..?


I inni panowie specialiści ..
Wystarczy wiedziec ze zastosowane siłowniki w tym podnośniku czołowym sa i UWAGA ...Jedostronnego działanie . Co oznacze ze podnoszone są ciśnieniem wywołanym przez pompe hydrauliczną a opuszczają sie pod wpływem cięzaru konstrukcji ewentualnie konstrukcji obciązonej ładunkiem .
Wiec nie ma możliwości aby operator pomógł sobie ładowaczem .
To nie koparka .
Ci panowie którzy to zauwazyli mają w 100% racje
Dziekuje dobranoc

Miszczo

2012-05-10, 18:32
Kilka osób już to powiedziało, ale jak k***a widzę pseudo ekspertów co się na wszystkim znają to mnie ch*j strzela. Nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Akurat jak widać nie była to ładowarka, lecz zwykły traktor gdzie podczepiony został tur, a jako, że hydraulika w traktorach pokroju "trzydziestki" czy ruskich władymirców działa w jedną stronę to za ch*ja by się nie podniósł. Komentarze typu profesjonalne topienie ciągnika pozostawcie dla siebie, bo zrobił wszystko co mógł. Nie udało się to teraz pójdzie do sąsiada po drugi traktor i bez problemu wyciągnie ten. Zapewne będzie tak, że jak go wyciągnie to ten od razu będzie sprawny i wróci nim do domu, bo to są sprzęty nie do zaj***nia.

pieto90

2012-05-10, 19:18
a na czym miał się podeprzeć? Na błocie? k***a...

piwozabrowara

2012-05-10, 19:35
haha napęd tylko na przednią oś, jacy eksperci:D ciągniki rolnicze dzielą się na takie z napędem tylko na tylną oś lub z napędem na 4 koła czyli na 2 osie i to przednia jest załączana tylko w razie potrzeby, co do ładowacza to być może siłowniki są jednostronnego działania i wtedy lipa dodatkowy kawał złomu na ciągniku na jego miejscu zostawiłbym to w tym błocie ( ładowacz nie ciągnik :D )

Miki6830

2012-05-10, 19:49
rizla napisał/a:


Z tego co widze to raczej konstrukcja nie pozwala na wiekszy kat zgiecia(czy jakos tak) tego ładowacza i chyba jedyne co mozna nim zrobic to polozyc na ziemi ma on waski zakres ruchow i ogranicza sie do jazdy ciagnikiem . Mozliwe ze sie myle. Ale glupota kierowcy to fakt dokonany bo z tego co widac to nagle jak go utopil to przypomnial sobie ze ma naped tez na tylna os :-D


W ciągnikach napęd załącza się na przednią oś. Tylna oś ma stały napęd.

ra...........90

2012-05-10, 21:19
no już przestań po ch*j tu wjechałeś - hahah stylowo powiedziane