18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wspomnienia z Piekła

Avalanger • 2015-06-05, 00:48
Chciałbym przedstawić Wam wspomnienia żołnierza Armii Polskiej, Armii Krajowej, który przeszedł przez prawdziwe piekło. Mowa o Zygmuncie Maguzie.

Z jego osobą wiąże się wiele ciekawych opowieści, jest to Kresowiak o silnych więziach ze swoim regionem. Dziadek z ikrą.

Choć poznałem go dopiero dziś, jego opowieści są barwne, nie pie**oli się w tańcu i opis wojny zdecydowanie powinien spodobać się co poniektórym miłośnikom tego portalu. ;)

Zapraszam więc :





PS. Dlaczego nie umieszczam tego w Dokument/Historia?
To bardzo proste. Tamten dział ma ch*jową siłę przebicia, a tacy ludzie jak on nie zasługują na dział drugiej kategorii. :roll:

Ktoś niedoj***ny spyta może : "A co ten dziad zrobił?" Odpowiadam : przeżyj dziecko jeden dzień na wojnie, pogadamy. ;) :emo: :emo: :emo:

robur69

2015-06-05, 00:56
Nic nie ma....

Ale to chyba moj tel:/

Sorka, tel

Adejdas1

2015-06-05, 01:00
jakiś prostak na początku musiał wtrącić swoje 3 grosze

moonelq

2015-06-05, 01:06
@autorze

A przejście Call Of Duty 2 też się liczy? Mniej więcej podobny okres czasowy.

Avalanger

2015-06-05, 01:08
moonelq napisał/a:

@autorze

A przejście Call Of Duty 2 też się liczy? Mniej więcej podobny okres czasowy.



;)

filipos93

2015-06-05, 02:00
Ta pani która pospiesza i karze kończyć mogła by zamknąć morde

grudawwk

2015-06-05, 02:20
moonelq napisał/a:

@autorze

A przejście Call Of Duty 2 też się liczy? Mniej więcej podobny okres czasowy.


Jeżeli ukończyłes na veteranie to tak

moonelq

2015-06-05, 02:23
^Tak, pierwszą misję z rzucaniem kartoflami..

exfon

2015-06-05, 05:43
Tak co do weteranów nie jestem już przekonany.
Czytałem, że 3/4 tych wszystkich "bohaterów" teraz, po prostu ukrywało się po wszystkich norach i dziurach, gdy nawet mniej sprawni biegali i walczyli.
Nie umniejszam zasług tego Pana, nie wiem czy On walczył. Podchodzę do tego jednak ostatnio z dużym dystansem.

FenomenKol

2015-06-05, 06:32
Podśmiech*jkom wyżej bolec w anal
a co do ukrainy to polskie czołgi powinny tam wjechać po nasz Lwów i zrównać tych kacapów z ziemią

pi...........ja

2015-06-05, 14:12
exfon napisał/a:

Tak co do weteranów nie jestem już przekonany.
Czytałem, że 3/4 tych wszystkich "bohaterów" teraz, po prostu ukrywało się po wszystkich norach i dziurach, gdy nawet mniej sprawni biegali i walczyli.
Nie umniejszam zasług tego Pana, nie wiem czy On walczył. Podchodzę do tego jednak ostatnio z dużym dystansem.

Do tego dochodzi jeszcze wysyp dziwnie młodych bohaterów, weteranów i poszkodowanych przez wojnę. Dziadek komentuje relacje typów a) "Co taki mógł robić? Chyba meldunki w pieluchach przenosić." i typów c) "Wielki poszkodowany, bo mu się matka z Niemcami puszczała".

oc...........an

2015-06-05, 15:09
FenomenKol, yyy... a kto ten "wasz" Lwów czy Wilno założył?
Skoro Lwów jest wasz, to Warszawa jest Rosyjska, a Łódź jest nasza, żydowska
:krawaciarz:
Also, tępy lachu, Ukraińcy to nie kacapy a chochły :P



Co do samego tematu - ile i jakie dziadek dostał odznaczenia? Bo jest to bardzo wymierny wskaźnik, dzięki któremu dość dobrze można oddzielić bohaterów od reszty.

FenomenKol

2015-06-05, 22:07
DUST DEVIL napisał/a:


Also, tępy lachu, Ukraińcy to nie kacapy a chochły :P



Nie zesraj się ogólnie :lol:
Cebulą od Ciebie wieje na kilometr.

oc...........an

2015-06-06, 12:58
FenomenKol, To nie ode mnie, to ty jebiesz cebulą i to tak bardzo, że sam to czujesz :mrgreen:

Nara, poćwicz pedale.


PS: oddajcie kamienice psy! :P

FenomenKol

2015-06-11, 00:43
UP Tak bardzo że sam to czuje? Ty to k***a jesteś serio ułomnym polaczkiem pucującym dzidy Szkotom.