18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wrocław walczy. Zdewastowano baraki dla romów.

Ko...........ey • 2014-01-19, 14:22
Powybijane szyby, pourywane klamki - w nocy ktoś zdewastował cztery baraki na wrocławskim osiedlu Tarnogaj, w którym miejsce mieli znaleźć m.in. Romowie z koczowiska. W pomieszczeniach są cegłówki i kamienie większe od ludzkiej głowy.



Mieszkańcy pobliskiego schroniska dla bezdomnych nic nie słyszeli. Zorientowali się dopiero nad ranem. - Też miałem zamieszkać w jednym z tych baraków. A co, gdyby ktoś był w środku? Od uderzenia takim kamieniem mógłby zginąć - mówi mieszkaniec schroniska Leszek Herliczka. Władze schroniska już zgłosiły to na policję.

- Jeżeli to się stało przeciwko Romom, to to jest straszne, paskudne. Wręcz świństwo - kwituje bezdomny.

Od kilku dni mieszkańcy osiedla Tarnogaj protestują. Nie chcą, żeby w barakach przy schronisku pojawili się Romowie z koczowiska. W klatkach schodowych, na słupach, witrynach sklepowych rada osiedla wywiesiła takie ogłoszenie: "Kontenery już są, nie dopuśćmy do tego, by ponownie zaistniały liczne kradzieże, degradacja środowiska w osiedlu i kradzieże mienia społecznego oraz włamania do samochodów. Protestujemy przeciwko decyzjom Urzędu Miejskiego".

We wtorek wieczorem, w siedzibie rady osiedla, zebrało się kilkudziesięciu mieszkańców. Chcą zebrać pod protestem jak najwięcej głosów i przekazać je prezydentowi miasta Rafałowi Dutkiewiczowi. Jeśli to nie poskutkuje, nie wykluczają ostrzejszych form protestu.

Przed wrocławskim sądem toczy się proces o eksmisję Romów z koczowiska. Pozwała ich gmina Wrocław, bo Romowie zajmują teren należący do miasta.


Źródło
Kto wie, może Wrocławianie wywalczą kiedyś czyste miasto ;-)

BongMan

2014-01-19, 14:23
Ciemnowidz napisał/a:

A co, gdyby ktoś był w środku? Od uderzenia takim kamieniem mógłby zginąć


Nie ktoś, tylko cygan, więc coś. I jakby zginął to bardzo źle... że tylko jeden.

wójek

2014-01-19, 14:27
"wrocław od zawsze poddaje się ostatni!"
~kazik staszewski

ko...........ca

2014-01-19, 14:29
jakby tam sie wprowadzili cyganie to i tak szyby byłyby powybijane lub skaradzione , ktoś ich po prostu wyprzedził

dzarul

2014-01-19, 14:30
Polska walczy!!!

teken

2014-01-19, 14:32
A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak ch*j.

R41NM4N

2014-01-19, 14:32
k***a najbardziej mnie smieszy ta nagonka na "ekscesy antyromskie" niech sobie tych smierdzieli i zlodziei jednen z drugim paligłupem pod dach wezmie jak tak ich im szkoda :d
a bezdomny niech wypie**ala do roboty zamiast zalowac biednych romow...

mrlewy

2014-01-19, 14:42
teken napisał/a:

A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak ch*j.



No właśnie przez ten fakt mam mieszane uczucia. Z jednej strony sprawcy zniszczyli coś co pochłonęło czyjąś pracę i nasze pieniądze. Ale z drugiej strony efekt tej pracy i naszych pieniędzy miał służyć karaluchom społeczeństwa żyjącym z zasiłku za dom.

Aczkolwiek po krótkich rozmyślaniach ta akcja uzyskała moją akceptację :ok: Brawo Wrocław! :brawo:

Boss-man

2014-01-19, 14:48
Co za debile... trzeba było poczekać na większe mrozy :)

matimateo89

2014-01-19, 14:52
teken napisał/a:

A wg mnie to jest żałosne. Teraz z naszych pieniędzy będzie trzeba to naprawić. Walka jak ch*j.



Niby racja, ale nie do konca. Jesli mieszkancy nie popuszcza, a te baraki beda w dalszym ciagu niszczone, podpalane etc, to moze wladze zmiania zdanie i wypie**ola cyganow na jakies pustkowie? Teraz liczysz kase ktora pojdzie z budzetu na wstawienie nowych okien, ale policz jaka bedzie oszczednosc dla okolicznych mieszkancow jesli nie beda okradani, nie beda napadani etc. Ja bym taki wydatek potraktowal jako inwestycje...

go...........et

2014-01-19, 14:56
Skoro społeczność romska nie chce się asymilować z zachodnią cywilizacją powinni się wynieść stad w cholerę. A z racji bezpaństwowowości, nie da się ich deportować, powinno im się oddać jakiś k***idół poza miastami i zrobić tam odgrodzony rezerwat (coś na wzór amerykańskich rezerwatów Indian). Zostawieni sami sobie, albo wezmą się za robotę żeby mieć co jeść albo wyginą.
W mieście nie należy ich trzymać, są powodem i często prowodyrem problemów społecznych.

Cytat:

czyste rasowo miasto



Autor, popie**oliło cie do reszty żeby rzucać takim nazistowskim gównem? Może jeszcze do k***y nędzy będziesz segregował ludzi po tym czy mają typowo polskiego wąsa, łysą banie albo ultrabiały odcień skóry (bo na słoneczne wakacje nie stać)?

Wójcik

2014-01-19, 15:03
@up Kolega się po prostu przejęzyczył, chodziło mu pewnie o rasowo czystą Europę. Chodź z drugiej strony walić zachód bo i tak już jest stracony, tylko Polska...biała Polska.

ja...........or

2014-01-19, 15:05
A czemu romow nie najebia ? przeciez to c**y jak ch*j ;D co huliganka Wroclawska w portki sra załosne u nas chodzili jak w zegarku nie tam gdzie trzeba to od razu przekopa I wypad na most

Ork.Fajny

2014-01-19, 15:06
Ta szowinistyczna część "Polaków" którym wydaje się że są patriotami sama sobie robi problemy... Problemem nie są Romowie/Cyganie/ciapaci etc. Problemem jest system który daje im(rodowitym Polakom tak samo) opiekę socjalną jednocześnie dyskryminuje ich w podjęciu jakiejkolwiek, nawet najprostszej pracy. Kwestię np. kradnących cyganów-biedaków, można tylko i wyłącznie rozwiązać poprzez zniszczenie systemu i pozwolenie im na normalne życie w tym kraju. W ciągu pokolenia lub dwóch, taka mniejszość zaczyna się sama asymilować w większym lub mniejszym stopniu.

gordonviet napisał/a:

Skoro społeczność romska nie chce się asymilować z zachodnią cywilizacją powinni się wynieść stad w cholerę.


Pudło. Oni nie mogą się zasymilować. Tak samo jak z Polskimi menelami spod budki z piwem, nie chcesz ich w społeczeństwie bo czujesz do nich odrazę. Ale jeśli państwo przestałoby naciskać na ekonomię chorymi regulacjami i taki pan znalazł by prostą robotę, tani lokalik do mieszkania na spółę z paroma innymi i próbował żyć jak człowiek, to już wiele wyższą ocenę by miał w twojej opinii. Tak samo z Romami.