18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wpływ piwa na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu

Krak • 2014-09-18, 16:58
Specjalnie dla tych, którzy uważają, że jedno piwko nie zaszkodzi.
Program TVP Kraków "Jedź bezpiecznie"

Mathek

2014-09-18, 17:08
k***a w pierwszych sekundach myślałem że to Tusk zaczyna pie**olić, a nie jakiś Dariusz.

NieWiemZeWiem

2014-09-18, 17:10
ale nie zaszkodzi jeśli mamy wsiąść po 3h za kółko. Mam alkomat(dobry za 300zł) w aucie, zawsze jako kierwoca jakiś jeden toast walne(szampan) a po kilku h sprawdzam alko w organizmie pomimo, że nic nie czuje. Po 2h piwo do 4.5% schodzi jak krople deszczu, w pełni blasku słońca po cyganie.


PS. Pamiętajmy, że oni nic nie jedli, nie pili wody itp. tylko siedzieli i czekali do dmuchania. Dodatkowo stężenie alko w powietrzu a we krwi to wiecie...przy jednym piwku to jednak jest różnica. Oczywiście nie bronie pijących i wsiadających za kółko

trabus

2014-09-18, 18:04
Spróbowaliby teraz taki program w Tv (tfu!) puścić. Zaraz by sie gównoburza zrobiła, ze dzieci do spożywania alkoholu namawiają :D

EdmundKemper

2014-09-18, 18:04
Wszyscy wlewają piwo do szklanek a ostatni gość wali ukradkiem browar z puchy:D

ANALitic

2014-09-18, 18:11
@NieWiemZeWiem

"nie pili wody itp. "

kobiety piły sok pomarańczowy - vit. C i cukry proste - wiadomo, killer dla alko.

experyment uważam za źle przeprowadzony

Alonso

2014-09-18, 18:45
Bardzo pouczający materiał. Masz piwo.

wudun

2014-09-18, 21:27
Coś mi jebie w tym teście. Starają mi się wmówić że 100 wódki = piwo mocne.

Za mocną granicę bezpieczeństwa dali.


Przy okazji mam pytanie. Może ekspert jakiś się trafi. Tylko nie taki który będzie gdybał bo się jemu wydaje;D

Jak dzisiaj wypiję 4 browary 4,8 do ok 23 i spać pójdę a rano będę musiał gdzieś jechać o około 8 to jak to będzie wyglądać?

Mam 100 kilo i szybką materii. Jak wstaję rano po czteropaku to niczego nie odczuwam poza małą suchością w gardle.

Ile mogę mieć w wydychanym powietrzu?

EdmundKemper

2014-09-18, 21:55
@wudun Tak teoretycznie bezpiecznie po czteropaku trzeba odczekać 12-15 godzin by być pewnym. No, ale wszystko i tak zależy od organizmu.

SzalonePalce

2014-09-18, 22:20
Czyli na imprezie najpierw podbijasz do panny i stawiasz drinki a dopiero po minimum godzinie próbujesz ją zgłuszyć :amused:

mare30ks

2014-09-18, 22:24
gowno prawda. jest tyle czynnikow sprzyjajacych wypadkom a rzadowe kurewki id ana latwizne i pie**ola ciemniakom ze na drogach zabijaja pijani mordercy.
tak jest prosciej niz naprawic drogi, poprawic cala infrastrukture itp, zreszta po co alko, starczy mocno zmeczony czlowiek i juz sie zachowuje podobnie jak po alko. ale kto bedzie gromil z ekranow niedospanych, lepiej lapac drogowych mordercow z dawka alko ktora w cywilizowanych krajach uznawana jest za niegrozna. ciemny lud przyklasnie

kietong

2014-09-18, 22:29
Mogliby wsadzić ich za kółko i pokazać, jaki to ma wpływ na prowadzenie pojazdu. Rekordowo prowadziłem po dwóch ruskich szampanach 0,75 i jakichś 4 godzinach po spożyciu. Miałem bombkę. Jechałem z pasażerem 1,5 km zaledwie, trzeźwym, i powiedział, że prowadziłem normalnie, jak zwykle. Oczywiście ze świadomością, że jadę na podwójnym, stąd jechałem "pokornie". Zastanawia mnie ile trzeba wychlać, aby jeździć "wężykiem", dla mnie to niewyobrażalne. I brakuje mi porównania, ogółu pijanych kierowców do ogólnej liczby kierowców oraz liczby wypadków powodowanej przez pijanych kierowców do ogólnej liczby wypadków. Nie sądzę, aby różniła się znacznie.

EdmundKemper

2014-09-18, 22:30
mare30ks napisał/a:

gowno prawda. jest tyle czynnikow sprzyjajacych wypadkom a rzadowe kurewki id ana latwizne i pie**ola ciemniakom ze na drogach zabijaja pijani mordercy.
tak jest prosciej niz naprawic drogi, poprawic cala infrastrukture itp, zreszta po co alko, starczy mocno zmeczony czlowiek i juz sie zachowuje podobnie jak po alko. ale kto bedzie gromil z ekranow niedospanych, lepiej lapac drogowych mordercow z dawka alko ktora w cywilizowanych krajach uznawana jest za niegrozna. ciemny lud przyklasnie



Problem w tym, że w mediach jest nagonka na kierowców, którzy mają ponad 1 promil, a nie tych do 0,5 promila.

crchool

2014-09-18, 22:31
Za prowadzenie po pijaku juz soczysty ch*j w dupe dla Ciebie.

Prowadzac po rpostej drodze raczej nie odczujesz , ale gdybys mial zareagowac na nagle wyskoczenia psa kota czy k***a jaszczurki nie byloby tak kolorowo

Szczam_na_Zakrystii

2014-09-18, 22:31
wudun napisał/a:




Przy okazji mam pytanie. Może ekspert jakiś się trafi. Tylko nie taki który będzie gdybał bo się jemu wydaje;D

Jak dzisiaj wypiję 4 browary 4,8 do ok 23 i spać pójdę a rano będę musiał gdzieś jechać o około 8 to jak to będzie wyglądać?

Mam 100 kilo i szybką materii. Jak wstaję rano po czteropaku to niczego nie odczuwam poza małą suchością w gardle.

Ile mogę mieć w wydychanym powietrzu?



Na to pytanie odpowie tylko alkomat. Nie ma takiej możliwości aby ktoś z kosmosu Ci to teraz wyliczył. Wszystko zależy od dnia, od tego co zjadłeś wcześniej, ile sikałes, ile innych płynów przyjąłeś, co jadłeś podczas picia, ile ważysz itd. Ogólnie przyjmuje się 2h na piwo ale jak pisałęm wyżej zależy od organizmu. Więc jednak 300zł za alkomat to mała cena w zamian za ewentualne utracenie prawa jazdy.