18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

WOŚPowe problemy

Sipto-pierdolony_oszust • 2014-01-12, 21:05
Toczycie tu wielkie wojny czy warto dawać na WOŚP, czy też nie, a nie zauważacie najbanalniejszego problemu, nad którym warto by się zastanowić - skoro każdy z nas płaci z podatku ok 200zł miesięcznie na NFZ, to dlaczego do tej ch*ja wartej organizacji trzeba jeszcze dopłacać? Dlaczego płacąc tak drogie ubezpieczenie jestem zmuszony czekać po 2 lata w kolejkach? Może dlatego, żebym zdążył umrzeć i nie marnował państwowych pieniędzy? Skoro WOŚP ze swoimi marnymi (w porównaniu z dochodem NFZ) 50 milionami potrafi obkupić szpitale w nowoczesny sprzęt, to gdzie do ch*ja są nasze pieniądze z podatków? Czy koszty pensji pracowników powinny waszym zdaniem przekraczać koszty sprzętu?
Przydała by się rewolucja. Ktoś za? :roll:

Ol...........up

2014-01-12, 23:35
@mare30ks ale dlaczego służba zdrowia ma być przymusowa? Chcesz się leczyć państwowo? Ok, twoja wola, płać wyższe podatki, ale nie zmuszaj do tego wszystkich. Niektórzy nie są takimi sierotami i potrafią zadbać o siebie i swoje zdrowie na własną rękę. Nie uszczęśliwiaj ludzi na siłę.

król_sucharów

2014-01-12, 23:40
Właśnie po to jest teraz taka orkiestra. Żeby ludzie toczyli te idiotyczne spory, żeby ciemną masę czymś zająć, aby ludzie nie myśleli zbyt dużo tylko posłusznie dali kasę do puszki, przykleili sobie czerwone serduszko i koniec. Ale żyjemy przy tym w takiej rzeczywistości, że takie poglądy zostaną nazwane utopijnymi i oderwanymi od rzeczywistości.
W kupie siła panowie tyle powiem.

ch...........at

2014-01-12, 23:45
"Czy koszty pensji pracowników powinny waszym zdaniem przekraczać koszty sprzętu? "

Czy Ciebie popie**oliło czy w ogóle nie znasz się na tym co mówisz?
Nie mówię, że nie przydałaby się reforma etc., ale ten tekst zacytowany mnie po prostu wk***ia.

Po pierwsze, koszty sprzętu znacznie przekraczają koszty pensji, znacznie, nie wiesz chyba ile kosztuję używanie takich cacek większości i ile zarabiają lekarze. (nie mówiąc o prywatnych klinikach, ale w prywatnych to Wasza broszka czy i ile zapłacicie+mało którzy w Polsce w prywatnych pracują)

Po drugie - lekarze w Polsce zarabiają, stosunkowo, o wiele mniej w porównaniu z normalniejszymi krajami. + To jest właśnie popie**olone w tym kraju, że Polacy nie mają szacunku dla lekarzy. Gdzie indziej, w krajach zachodnich np., ludzie traktują lekarzy z szacunkiem, bo to BARDZO trudny zawód, który wymaga dużo poświęcenia, siły psychicznej, inteligencji, wiedzy i bezustannej nauki. Oraz ogromna odpowiedzialność. A w Polsce? Ludzie potrafią po bardzo ciężkich operacjach, które uratowały życie ich bliskich, zachowywać się bez jakiejkolwiek wdzięczności czy grzeczności (nawet 'obwąchiwać'). I nie są to sporadyczne przypadki.
(@2 nie mam tu na myśli lekarzy internistów, okulistów czy dentystów (bo to takie 'odpadki',którym się nie udało, a Ci ostatni nie są nawet lekarzami, mówię o lekarzach ze specjalnością)

Po trzecie - uważam, że lekarze specjaliści powinni zarabiać dużo więcej, należy im się. To jest normalne, że powinni zarabiać dużo, ukończyli najdłuższe i być może najtrudniejsze studia, musieli bardzo dużo poświęcić żeby je ukończyć, a później mają odpowiedzialność za ludzkie życie. Zdarzają się czarne owce, ludzie popełniają błędy, ale to jest mniejszość znaczna.

Jak mnie wk***iają tacy domorośli rewolucjoniści i ekonomiści z dupy strony. Masz ból dupy, narzekasz, a sam nic nie zrobisz konkretnego tylko napiszesz j***ny artykulik na poziomie gimnazjum na stronie w której aktualnie większość użytkowników to licealiści. Ale napisanie go nic nie kosztuję.

W ogóle pie**olę, tracę wiarę w ludzkość, czas usunąć tutaj konto.

Sipto-pierdolony_oszust

2014-01-12, 23:57
chickeneatingcat, Chodzi o to, że jeżeli zatrudniana jest ogromna kupa lekarzy, której koszty utrzymania przewyższają koszty zaopatrzenia to dochodzi do absurdalnej sytuacji, że ci lekarze nie mają czym leczyć. Ile razy się słyszy nawet w TV (bo nikomu nie życzę w życiu), że choroba jest uleczalna, personel potrafi to zrobić, ale nie ma sprzętu?To po co opłacać ten personel? Z szacunku? W tym zdaniu chodzi o to, żeby nie popadać w sytuacje w której na 10 lekarzy przypada jedna strzykawka, i zdanie to nie godzi absolutnie w szacunek do personelu medycznego. Generalnie wydaje mi się , że sam nie wiesz, o czym piszesz. Koszty sprzętu aktualnie mają się nijak do kosztów utrzymania szpitalu. Dowód? Owsiak potrafi za 50 milionów kupić lepszy sprzęt niż NFZ za 60 miliardów. Poza tym jakim prawem śmiesz twierdzić, że okulista czy dentysta to nie lekarz? I co ciekawsze-że "im się nie udało"? Nie wiem czy się orientujesz, ale progi na stomatologie są praktycznie identyczne co na ogólnego.

St...........ke

2014-01-13, 00:00
chickeneatingcat napisał/a:

"Czy koszty pensji pracowników powinny waszym zdaniem przekraczać koszty sprzętu? "

Czy Ciebie popie**oliło czy w ogóle nie znasz się na tym co mówisz?
Nie mówię, że nie przydałaby się reforma etc., ale ten tekst zacytowany mnie po prostu wk***ia.

Po pierwsze, koszty sprzętu znacznie przekraczają koszty pensji, znacznie, nie wiesz chyba ile kosztuję używanie takich cacek większości i ile zarabiają lekarze. (nie mówiąc o prywatnych klinikach, ale w prywatnych to Wasza broszka czy i ile zapłacicie+mało którzy w Polsce w prywatnych pracują)

Po drugie - lekarze w Polsce zarabiają, stosunkowo, o wiele mniej w porównaniu z normalniejszymi krajami. + To jest właśnie popie**olone w tym kraju, że Polacy nie mają szacunku dla lekarzy. Gdzie indziej, w krajach zachodnich np., ludzie traktują lekarzy z szacunkiem, bo to BARDZO trudny zawód, który wymaga dużo poświęcenia, siły psychicznej, inteligencji, wiedzy i bezustannej nauki. Oraz ogromna odpowiedzialność. A w Polsce? Ludzie potrafią po bardzo ciężkich operacjach, które uratowały życie ich bliskich, zachowywać się bez jakiejkolwiek wdzięczności czy grzeczności (nawet 'obwąchiwać'). I nie są to sporadyczne przypadki.
(@2 nie mam tu na myśli lekarzy internistów, okulistów czy dentystów (bo to takie 'odpadki',którym się nie udało, a Ci ostatni nie są nawet lekarzami, mówię o lekarzach ze specjalnością)

Po trzecie - uważam, że lekarze specjaliści powinni zarabiać dużo więcej, należy im się. To jest normalne, że powinni zarabiać dużo, ukończyli najdłuższe i być może najtrudniejsze studia, musieli bardzo dużo poświęcić żeby je ukończyć, a później mają odpowiedzialność za ludzkie życie. Zdarzają się czarne owce, ludzie popełniają błędy, ale to jest mniejszość znaczna.

Jak mnie wk***iają tacy domorośli rewolucjoniści i ekonomiści z dupy strony. Masz ból dupy, narzekasz, a sam nic nie zrobisz konkretnego tylko napiszesz j***ny artykulik na poziomie gimnazjum na stronie w której aktualnie większość użytkowników to licealiści. Ale napisanie go nic nie kosztuję.

W ogóle pie**olę, tracę wiarę w ludzkość, czas usunąć tutaj konto.



Czyżbyś był lekarzem specjalistą, że piszesz o podwyżkach? 8-)
Nie tylko lekarze w "normalniejszych" krajach zarabiają więcej, każdy zarabia więcej, pracując w UK nawet za najniższą pensję możesz spokojnie żyć, a u nas? Za minimalną zapłacisz rachunki i wiążesz koniec z końcem.

MateuszMmz

2014-01-13, 00:04
Odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych to najlepiej chyba byłoby wprowadzić wymóg ubezpieczenia ale u prywaciarza. A jeśli chodzi o rewolucję to któryś raz powtórzę - zróbmy Zlot Sadistica w Warszawie. Zamieszki byłyby murowane :P

ch...........at

2014-01-13, 00:11
Właśnie Ty napisałeś, to co zacytowałem.
+
Takie sytuacje są bardzo rzadkie i to w przypadku rzadkich chorób, a poza tym są sprzęty, których koszt miesięczny to minimum kilkadziesiąt tysięcy, więc nie gadaj głupot, skoro gówno wiesz. I koszty utrzymania lekarzy nie przewyższają kosztów zaopatrzenia, jakieś bzdury wymyślasz.
I odsyłasz mnie bym zobaczył w TV? Jaja sobie robisz? Gdybym patrzył na to co podają w TV to bym skończył jako idiota. Np. - ile razy slyszysz, że ksiądz to pedofil? A statystycznie księża w pedofilii są grupą nieistotną, bo to mniej niż marny procent. Zarówno wśród pedofilów jak i samych księży.
Jakbyś był bardziej obeznany to byś wiedział, że nie chodzi tu o problem, że brakuje sprzętów, chociaż bardziej brakuję zwykłych materiałów gdzie nie gdzie, ale że niedługo nie będzie specjalistów, bo w niektórych dziedzinach jest nawet kilkunastu specjalistów na CAŁĄ POLSKĘ, a nowi nie przychodzą jakoś, bo im się nie opłaca, lekarz w Polsce ma ch*jowo - mało zarabia, a jeszcze zero szacunku od społeczeństwa - więc emigrują.

Naczytałeś się internetów i ch*jowych gazet, to teraz gadasz głupoty.

@SteelMike

k***a, napisałem, że zarabiają stosunkowo mniej nawet. Czyli np. w UK średnio zarabiają 5 pensji krajowych, a w Polsce 2,5. Przykład niekonkretny, ale łapiesz zasadę, mój teście czytania ze zrozumieniem z gimnazjum.

@MateuszMMz
Tak, przyjechałoby 30 licealistów i gimnazjalistów i była by rozp***ucha.

EOT z mojej strony, bo usuwam konto.

O_Co_Ci_Chodzi

2014-01-13, 00:13
MateuszMmz napisał/a:

Odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych to najlepiej chyba byłoby wprowadzić wymóg ubezpieczenia ale u prywaciarza. A jeśli chodzi o rewolucję to któryś raz powtórzę - zróbmy Zlot Sadistica w Warszawie. Zamieszki byłyby murowane :P



OFE masz. I za 50 lat ch*ja będziesz miał. Jak mają nas wydymać to i tak to zrobią.

Sipto-pierdolony_oszust

2014-01-13, 00:13
MateuszMmz, lipa by była bo wtedy prywaciarz mógłby dowolnie podyktować cenę, społeczeństwo by się oburzyło, znieśli by i historia zatoczyła by koło. Odnośnie problemu ludzi którzy by się nie ubezpieczyli wypowiem się następująco: Owszem z pewnością byli by tacy, i z pewnością część by pożałowała. Pragnę jednak zauważyć, że na ubezpieczenie np samochodu od kradzieży też nie decyduje się każdy i niektórzy na tym cierpią. Nie słyszę jednak pomysłów żeby wprowadzić narodowy fundusz kradzieży samochodów. Nawet jeśli, to skoro komuś ukradli samochód, dlaczego podatnik ma mu go odkupić? Myślę jednak, że większość zdecydowała by się na ubezpieczenie. Ta suma 2400zł rocznie jest przecież jak na ubezpieczenie wysoka. Idę o zakład, że powstały by pakiety: np. 20zł to jakieś drobne pierdoły, 50zł większe, itd aż znalazłby się pakiet, który obejmowałby najdroższe choroby.

O_Co_Ci_Chodzi

2014-01-13, 00:16
Lemingi, wiecie gdzie anglicy leczą swoje zęby?

Sipto-pierdolony_oszust

2014-01-13, 00:19
chickeneatingcat, ty na prawdę nie masz bladego pojęcia o służbie zdrowia. Sprzętu niema, a jak jest to przestarzały, na dowód wkleję ci tu wypowiedź kogoś, kto się zna, z innego tematu :
phoks napisał/a:

Pracowałem w ratownictwie medycznym. W dupie byliście i gówno widzieliście. Gdyby nie WOŚP to wielu ludzi nie dało by się uratować. Jeździliśmy karetką z WOŚPu, mieliśmy defibrylatory z WOŚPu. Przed akcją dla pogotowia mieliśmy sprzęt z lat 80, często nie działający.

Pojebom wyliczającym kto kiedy i na co dał mówię: Żryjcie gówno - bo tylko do tego się nadajecie.

Nie życzę Wam abyście Wy, albo ktokolwiek z Waszych bliskich korzystał ze sprzętu kupionego przez WOŚP.

A za teksty typu 'inkubatory kupił by szpital za państwowe pieniądze' sugeruję mocno się pie**olnąć w zakuty łeb.

Jeszcze raz - ch*ja wiecie, hejtujecie. Gadacie k***a jakbyśmy byli co najmniej Szwajcarią ale jesteśmy biednym krajem na zadupiu, gdzie na publiczną opiekę medyczną nie wydaje się tyle co na j***ne kampanie wyborcze.


Wiecie, wy j***ne matoły, że Polska pomimo swojej zadupiowości, jest jednym z nielicznych krajów NA ŚWIECIE gdzie noworodkom bada się słuch? Przez to nie leczysz przez trzy lata dziecka neurologicznie bo nie wiesz, że nie słyszy? I TO WŁAŚNIE DZIĘKI WOŚP?

pozdrawiam środkowym



Mam nadzieję, że autor się nie obrazi za wykorzystanie jego słów. W dobrej sprawie to chyba wybaczy ;-)
I ty twierdzisz, że koszty NFZ'u idą na sprzęt?
I co ty mi tu z księżmi wylatujesz? Statystyka dotyczy skazanych, a za pedofilie w kościele nie idzie się do więzienia tylko zmienia parafie. Ot cała prawda.

Tompior

2014-01-13, 00:22
200 zł wielkie pieniądze na służbę zdrowia?

Poczytaj trochę o sytuacji w USA, gdzie za byle gówno (dzień w szpitalu, drobny zabieg pod znieczuleniem miejscowym, itp. itd.) możesz być zmuszony do zapłacenia kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Przy poważniejszych chorobach leczenie idzie w setki tysięcy (rodziny tracą cały dorobek życia z powodu kosztów leczenia).
Dobre ubezpieczenie kosztuje ponad $400 miesięcznie, a i tak gwarantuje zwrot tylko ~80% kosztów leczenia. Czyli za 1 dniowy pobyt w szpitalu, podanie środków przeciwbólowych, wycięcie jakiejś zmiany skórnej itp. możesz zapłacić koło $8000-$10000 jeżeli ubezpieczyciel nie będzie robił problemów.

lilmuzynio

2014-01-13, 00:22
Przytaczając znane powiedzenie: jest ch*jowo ale stabilnie.

88kowal88

2014-01-13, 04:26
Jak czytam takie brednie, to normalnie nóż mi się w kieszeni otwiera.
Czy DAR0S i 261 innych półinteligentów nie potrafi zrozumieć, że ogromną część budżetu NFZ pochłaniają choroby, których leczenie jest niezwykle drogie. W 2011 leczenie najdroższego pacjenta kosztowało 3,4 miliona złotych czyli przyjmując składkę miesięczną 200 złotych wychodzi, że musiałby płacić składkę przez ponad 1416 lat. Leczenie zapalenia mózgu (co nie jest wcale takie rzadkie) kosztuje 200-400 tysięcy złotych. Gdyby nie publiczna służba zdrowia wielu ciężko chorych pacjentów (w tym być może ktoś z Waszej rodziny czego nie życzę) byłoby z góry skazanych na śmierć, bo prywatne ubezpieczenia są dobre jak ktoś ma grypę, albo sraczkę, ale jak koszt leczenia przekracza sumę ubezpieczenia, to wtedy niestety jest się skazanym na łaskę NFZ.

Oczywiście powyższe nie zmienia faktu, że zarządzanie publiczną służbą zdrowia pozostawia wiele do życzenia.
Firmy farmaceutyczne oczywiście zarabiają na lekach krocie, ale wielu nie wie albo zapomina, że wprowadzenie nowego leku trwa średnio 24 lata i musi być poprzedzone bardzo drogimi badaniami klinicznymi, a pomyślnie przechodzi je tylko około 5% lekarstw.

RavenRR

2014-01-13, 09:07
Oho, sadolowi ekonomiści się znaleźli, szczególnie tacy jak autor tematu w jednym z postów:

Cytat:

A kto powiedział, że służba zdrowia w ogóle ma być finansowana przez państwo? Niech będzie prywatna. Człowiek za te 200zł wykupi sobie naprawdę porządne ubezpieczenie i nie dość że kliniki będą działać o wiele lepiej, to leczenie będzie tańsze. Teraz w końcu i tak jest płatne, bo jak zachorujesz na coś innego niż rak to usłyszysz, że NFZ nie refunduje :roll:



Wyobraź sobie, geniuszu, że po sprywatyzowaniu służby zdrowia z tych 200zł zrobiłoby się 2000. Bo czemu nie? Nie ma konkurencji ze strony państwa, a ludzie muszą się leczyć i zrobią to bez względu na cenę. Zapotrzebowanie na towar jest ogromne, więc można ustalić dowolną cenę. Konkurencja między prywatnymi przychodniami? Żadna, nikt nie będzie leczył za 200zł, gdy może za dwa tysiące.

A z tematu wezmę tylko jedno zdanie, coby się nie rozpisywać:
Cytat:

Dlaczego płacąc tak drogie ubezpieczenie jestem zmuszony czekać po 2 lata w kolejkach?


1) Kretyni, którzy nie potrafią stworzyć sprawnego systemu informatycznego, który uniemożliwiałby zapisywanie się tym samym osobom do kilku lekarzy tej samej specjalizacji na raz, bo teraz...
2) ...stare baby zapisują się gdzie można, sztucznie wydłużając czas oczekiwania, a gdy przyjdzie co do czego, wybierają dla siebie najdogodniejszy termin.