18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wolność gospodarcza a jakość życia

Pawciosl • 2012-09-16, 15:59
Informacyjne wideo, koncentrujące się na idei wolności gospodarczej i korzyściach społecznych, jakie tworzy. Wideo pomaga wyjaśnić, czym jest wolność gospodarcza i dlaczego jest kluczem do poprawy społeczeństwa. ;-)

Pan Mularz

2012-09-17, 18:59
Eraden napisał/a:

Wybacz Grammar Nazis, nie mogłem poprawić błędu, bo jest blokada przez 60 minut. Ale na następny raz twoim śladem najpierw wkleję do edytora tekstu i poprawię wszystkie błędy (niektórzy siedzą w pracy i na szybko odpisują ;-) ).



To nie jest usprawiedliwienie do strzelania takich byków.

Eraden

2012-09-17, 19:02
Cóż mam rzecz, zgadzam się z całą treścią zarzutu, daj pistolet to się zastrzelę :roll:

Cyrk

2012-09-18, 00:06
Cóż - nic odkrywczego. Jak ktoś jeszcze, po tylu przykładach z historii, nie zrozumiał, że państwo opiekuńcze powoduje biedę to jest debilem i szkoda tracić na niego czasu...

LICH0

2012-09-18, 00:09
Im głębiej "wchodzimy" w UE tym gorzej dla nas i bardziej tracimy wolność.

jazda123

2012-09-18, 00:33
Socjalizm to pasożytnictwo !! pchła ma więcej honoru bo pasożytuje bo musi a socjaliście nie chce się robić!!
Polecam kanał user/odDymarkow

rafikl

2012-09-18, 00:45
@Pater patriae
Wszystko było by pięknie w Twojej wypowiedzi lecz ktoś kto pisze "(...)że przynajmniej jedna osoba się dzięki moim WYPOCINĄ przez chwilę się zastanowi i może zmieni swój(...)" nie powinien wypowiadać się na temat gramatyki innych.

solarik13

2012-09-18, 01:38
Gdybyście dobrze znali historię to wiedzielibyście, że jeszcze nigdy w historii nie żyło się w Polsce tak dobrze jak teraz.

Tander

2012-09-18, 01:58
Pater patriae napisał/a:



Chyba chciałeś powiedzieć "nigdy".
A czemu? Bo PRL rozleniwił Polaków, ludziom nie chcę się myśleć, media tak manipulują społeczeństwem, że każdy który nie zgadza się z obecnym systemem jest narażony na ostracyzm i wyśmianie.

Kiedyś miałem nadzieję, że wystarczy poczekać na pokolenie ludzi, które nie zaznało komunizmu, ale nie wziąłem pod uwagę, że indoktrynacja i manipulacja zdołają stworzyć z nich, albo "swoich" ludzi, albo obywateli, którzy jedyne co o polityce mają do powiedzenia to "nie interesuje mnie ona, przecież to mnie nie dotyczy, mam wiele innych zainteresowań, głosuje na PO, bo jeszcze PIS by wygrało".




W dobie destrukcji tożsamości narodowej, ośmieszania symboli, nieznajomości historii własnego kraju, niszczenia tradycyjnego modelu rodziny, oraz propagowania tolerancji i mniejszości kosztem większości prawdopodobieństwo stworzenia eurokołchozu, a następnie podbicie go przez Chińczyków, czy Arabów jest olbrzymie.

Wyobraźcie sobie, co by powiedzieli o dzisiejszej sytuacji dawni Europejczycy:
Anglicy, którzy z supermocarstwa upadli na samo dno, zalewani przez murzynów, czy Pakistańczyków;
Niemcy, którzy z jednego z najsilniejszych krajów na świecie, za 20 lat zaczną być mniejszością w swoim własnym kraju;
Francuzi, przez setki lat bastion chrześcijaństwa i rycerstwa, obronili swego czasu Europę przed Maurami, a dzisiaj, szkoda gadać;
Portugalczycy, Hiszpanie, Grecy, wielcy kolonizatorzy, dzisiaj sami kolonizowani, bankruci, nic nie znaczą;
Na końcu Polska, swego czasu jeden z najpotężniejszych krajów na świecie, potem symbol oporu przeciw najeźdźcy, podczas WŚ2 zadziwiliśmy świat swoją odwagą, niestety graniczącą z głupotą, dzisiaj naszym największym problemem jest krzyż w sejmie, albo legalizacja trawki.

Ale się rozpisałem, w sumie nie wiem po co, bo i tak większość to oleje, bo za długie, a reszta o tym za chwilę zapomni, ale mam nadzieję, że przynajmniej jedna osoba się dzięki moim wypociną przez chwilę się zastanowi i może zmieni swój stosunek do dzisiejszych czasów multi-kulti.




Nie mogę Ci odmówić pewnych racji. Zgadzam się, że naród nam tępieje, ludzie nie znają historii (a ta lubi się powtarzać 8-) ) i są tak mało zaangażowani w swój kraj, że media robią z nimi co chcą.

Jednak jako lewak (tak k***a, jestem j***nym socjalistą - TYLKO k***A NIE KOMUCHEM!) stwierdzam, że mieszanie w to "tradycyjnego modelu rodziny" i uczenia tolerancji to taki stały POPeliniarski wzór argumentów pisowczyków, prawicy i centroprawicy, który sugeruje, że jak wejdą związki partnerskie to od razu świat się rozpie**oli, dzieci zabierze anioł śmierci a starcy będą robić w burdelach. To po prostu k***a śmieszne! Tolerancja nie sprowadza się jedynie do homo czy religii ale także do poglądów. Niestety charakterystyczne dla "prawych" obywateli jest założenie - ja jestem normalny, mnie się należy a pedałów spalić (słowa jakiegoś klechy). Czy dobierał Ci się jakiś pedał do dupy? Albo tata Ci wpychał? Bo takie wrażenie sprawiają ludzie tępiący homo i wywyższające nadobnych katolików - prawych i sprawiedliwych na zewnątrz, sk***ysynów w zaciszu domowym!
(swoją drogą, katoliku najpierw idź posprzątać burdele, gwałty, pedofilie i układy mafijne w swoim kochanym kościele a potem wpie**alaj się jako idealny człowiek w sprawy innych ludzi).

A teraz czekam na lincz ze strony pseudo-patriotów, którzy własny hymn znają max do 2 zwrotki.

j***ć KAŻDĄ skrajność : nacjonalizm, nazizm, komunizm.
Socjalizm - socjal=dla ludzi "inteligentni" ludzie .

k***a.. i na koniec.
Chcesz mi powiedzieć jakikolwiek człowieku, że się mylę?
Wcale Was patriotów k***a nie obchodzi przyrost naturalny (bo niby homo go zaniżą! SICK!) tylko jak słyszycie :gej,lesba czy inne to jedyne co Wam się w głowie włącza to obrazek jebiących się geji - który Was obrzydza, i less gdzie każdy facet się jara (Ty też patrioto..) że dwie dupy się całują.

pie**olę Waszą prawicową ideologię. Jestem tolerancyjnym lewarem i w porównaniu do innych coś tam wiem i coś robię w moich przekonaniach.

solarik13 napisał/a:

Gdybyście dobrze znali historię to wiedzielibyście, że jeszcze nigdy w historii nie żyło się w Polsce tak dobrze jak teraz.



k***a uwierz mi, że jak Ty byś faktycznie znał historię to byś wiedział, że bywało lepiej (chociaż niekoniecznie w czasach nowożytnych ).

A jak już bijesz do poziomu życia w Polsce, to za chłopa pańszczyźnianego mimo, że w mordę obrywał i był wyzyskiwany to żreć coś dostał , coś na własną rękę upolował i żył. Teraz jak się k***a ma 420 dochodu na os. w rodzinie to jest się k***a PONAD progiem ubóstwa i państwo ma Cię w głębokiej dupie. W średniowieczu przynajmniej pan wiedział, że jak chłopa zapie**oli albo zagłodzi to mu nikt pola nie zaora, teraz państwo pie**olą takie rzeczy, 11-12% bezrobocia i tyle samo (+/- 3%) ludzi w szarej strefie/na czarno.

buchaj

2012-09-18, 03:05
Tander napisał/a:

pie**olę Waszą prawicową ideologię. Jestem tolerancyjnym lewarem i w porównaniu do innych coś tam wiem i coś robię w moich przekonaniach.


Brawo, brawooo.
to w końcu jesteś tolerancyjny czy nas pie**olisz? a w sumie to jedno i to samo.
Tylko z lewej strony słyszałem o fanatykach parzenia się w dupsko, czego jesteś przykładem.
Dobranoc :)

Tander

2012-09-18, 06:13
@up
pie**olę Cię serdecznie nie w dupę? pasuje? Tak wiesz... wewnętrznie mam na takich jak Ty wyj***ne bo jesteś reliktem średniowiecznego myślenia acz toleruję Twoją ch*jową egzystencję .

dymion

2012-09-18, 08:48
Pater patriae napisał/a:

wypociną



taka ładna wypowiedź, a na sam koniec musiałeś zj***ć :-x

Ant1984

2012-09-18, 09:43
Dzięki wolnej gospodarce nie wolno nam zatrzymać na naszych granicach skażonej żywności, którą importujemy. A żywność jest coraz bardziej skażona pestycydami, modyfikowaniem genetycznym, czy chemią spożywczą.
Oni do nas wysyłają żywność, a my MUSIMY ją przyjąć na nasz rynek.
Dziękuję za taką "wolność".
Kolejna propaganda dla wąskich umysłów.

Eustachy6

2012-09-18, 10:41
Pater patriae napisał/a:


[..]dzięki moim wypociną przez chwilę się zastanowi i może zmieni swój stosunek do dzisiejszych czasów multi-kulti.



Pater patriae napisał/a:


Ty mi, natomiast się tak kojarzysz, jak widzę takie błędy ortograficzne.

Obrazek



Przyganiał kocioł garnkowi :D A tak poza tym to dobrze prawisz, dlatego piwko leci.

Ork.Fajny

2012-09-18, 12:01
Shatter napisał/a:

Ale wiecie co, żart powtarzany dwukrotnie przestaje być śmieszny a powtarzany kilkakrotnie to już kopletna żenada, szczególnie że za pierwszym razem też nie byl w ogóle zabawny... więc zmieńcie płytę bo jesteście żałośni


To on żartował...?

solarik13 napisał/a:

Gdybyście dobrze znali historię to wiedzielibyście, że jeszcze nigdy w historii nie żyło się w Polsce tak dobrze jak teraz.


Gdybyś znał historię wiedziałbyś że 60lat temu Hongkong był 100 lat za nami a teraz jest sto lat przed nami...

Tander napisał/a:

Jednak jako lewak (tak k***a, jestem j***nym socjalistą - TYLKO k***A NIE KOMUCHEM!)


Socjalizm zawsze powoli sprowadzi się do komunizmu. To naturalne.

Tander napisał/a:

stwierdzam, że mieszanie w to "tradycyjnego modelu rodziny" i uczenia tolerancji to taki stały POPeliniarski wzór argumentów pisowczyków, prawicy i centroprawicy, który sugeruje, że jak wejdą związki partnerskie to od razu świat się rozpie**oli, dzieci zabierze anioł śmierci a starcy będą robić w burdelach. To po prostu k***a śmieszne! Tolerancja nie sprowadza się jedynie do homo czy religii ale także do poglądów.


Raz: Nie obrażaj prawicy, nazywając nią PiS...
Dwa: Jakbyś był oczytany to byś wiedział że k***a każdy kogo religia opiera się m.in. o Stary Testament nie może być tolerancyjny dla tego typu zboczeń bo to automatycznie wpisuje się na listę VIPów w piekle. Więc każdy chrześcijanin, muzułmanin czy człek wyznania judaistycznego musi głosić gdzie się da swój sprzeciw temu zgroszeniu.

Tander napisał/a:

Niestety charakterystyczne dla "prawych" obywateli jest założenie - ja jestem normalny, mnie się należy a pedałów spalić (słowa jakiegoś klechy).


Klecha nie wyznaje poglądów czysto prawicowych tylko poglądy teologiczne swojej wiary.
Człowiek "prawy" toleruje homosiów jeśli siedzą sobie cicho i się nie obnoszą z tym. Człowiek prawy tak w ogóle dąży do tego by państwo nie mówiło kto może być żoną a kto mężem, człek prawy zostawia to tylko i wyłącznie w rękach osobistych/kościelnych.

Tander napisał/a:

(swoją drogą, katoliku najpierw idź posprzątać burdele, gwałty, pedofilie i układy mafijne w swoim kochanym kościele a potem wpie**alaj się jako idealny człowiek w sprawy innych ludzi).


Niestety większość tego dziś to robota pijarowych lewicowców którzy walczą z kościołem i boją się go jak ognia. To tylko ich wymysły.

Tander napisał/a:

Socjalizm - socjal=dla ludzi "inteligentni" ludzie .


Nie... Socjalizm = zabierzmy wszystkim i dajmy tym którym się pracować nie chce oraz urzędnikom, zróbmy tak żeby było ich jak najwięcej by głosowali na nas bo im forsę dajemy a także dajmy prawo głosu wariatom i bandytą żeby mogli ci pierwszi mogli narysować buźki na kartkach wyborczych a ci drudzy wybrac partię którą w swoim programie zaprezentuje najlepszy, najdroższy, najbardziej luksusowy i najfajniejszy model więziennictwa.
TO jest socjalizm.

Tander napisał/a:

Wcale Was patriotów k***a nie obchodzi przyrost naturalny (bo niby homo go zaniżą! SICK!)


Trochę cię popie**oliło, ale to nic. Już wyjaśniam.
Każdy narodowy ruch jasno stwierdza że powodem jest zbyt duże obciążenie podatkowe związane ze zbyt wielką biurokracją a nie homosie.

Tander napisał/a:

który Was obrzydza, i less gdzie każdy facet się jara (Ty też patrioto..) że dwie dupy się całują.


Jakbyś się uczył biologii to byś wiedział że staje nam na widok gołej panienki a nie liżącej się panienki z drugą. Dwie gołe lesby = sygnał do mózgu mówiący "dwie chętne do rozmnażania panny" i nic więcej. Sprawa rozwiązana.


Tander napisał/a:

A jak już bijesz do poziomu życia w Polsce, to za chłopa pańszczyźnianego mimo, że w mordę obrywał i był wyzyskiwany to żreć coś dostał , coś na własną rękę upolował i żył.


Wiesz że sam sobie podkładasz kłody...?
Uznałeś właśnie że feudalizm był lepszy od dzisiejszego polskiego socjalizmu....

Tander napisał/a:

Teraz jak się k***a ma 420 dochodu na os. w rodzinie to jest się k***a PONAD progiem ubóstwa i państwo ma Cię w głębokiej dupie.


Państwo k***a idioto głupi nie ma pieniędzy!!!!!!
Żeby ktoś coś dostał drugiemu trzeba odebrać. A drukowanie pieniędzy nie działa w modelu pieniądza fiducjarnego bo wszyscy wiedzą że jeśli jest go więcej to ma mniejszą wartość i rynki od razu reagują...

Tander napisał/a:

W średniowieczu przynajmniej pan wiedział, że jak chłopa zapie**oli albo zagłodzi to mu nikt pola nie zaora, teraz państwo pie**olą takie rzeczy, 11-12% bezrobocia i tyle samo (+/- 3%) ludzi w szarej strefie/na czarno.


Nie wiem czy k***a wiesz ale jako socjalista ten model powinien ci odpowiadać albo przynajmniej powinieneś być za daniem jeszcze większej kontroli rządowi nad ludźmi...

Tander napisał/a:

@up
pie**olę Cię serdecznie nie w dupę? pasuje? Tak wiesz... wewnętrznie mam na takich jak Ty wyj***ne bo jesteś reliktem średniowiecznego myślenia acz toleruję Twoją ch*jową egzystencję .


Średniowiecze to feudalizm debilu. To nie ma nic wspólnego z kapitalizmem/prawicą/etc.

Ant1984 napisał/a:

Dzięki wolnej gospodarce nie wolno nam zatrzymać na naszych granicach skażonej żywności, którą importujemy. A żywność jest coraz bardziej skażona pestycydami, modyfikowaniem genetycznym, czy chemią spożywczą.
Oni do nas wysyłają żywność, a my MUSIMY ją przyjąć na nasz rynek.
Dziękuję za taką "wolność".
Kolejna propaganda dla wąskich umysłów.


Jakbyś był k***a takim wąskim umysłem jak wolnościowcy to byś wiedział że policja zajmuje się także przypadkami zatruwania. Jeśli ktoś świadomie bez poinformowania go, sprzeda komuś coś trującego to trafia do paki, państwo występuje z prośbą ekstradycji z innego państwa, wprowadzany jest zakaz dla tej firmy i inne takie rozwiązania.

typo

2012-09-18, 12:22
Zgodzę się z tymi co piszą, że Europa jak się nie otrząśnie to upadnie. Multi-kulti - ok, ale na naszych, zasadach. Żadnych pieprzonych turbanów, burek, wyjących imamów z meczetów, a najlepiej niech muzułmanie sie kisza u siebie.

Narzekamy na Rumunów, Ukrainców ... ale ja wole 100x mieć wk***iającego cygana w tramwaju, niż kobiety w burkach i ciapatych dookoła. Rumuni są przynajmniej w pewnym sensie nasi, nasz europejski syf, ale do cholery nie wysadzają się i nie próbują narzucić nam swoich zwyczajów. Europa musi pozbyć się islamu, żeby chociaz społecznie zachować tożsamość.

Upie**olić trochę przywileje dla mniejszości, jak się nie chcą dopasowac to wypad. Niech gniją u siebie.