18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wojciech Cejrowski - Automaty - To mnie wkurza

karolcba • 2013-02-12, 03:45
Wojciech Cejrowski o automatach.
Ciekawiej zaczyna się od 1:20

AmorPatriae

2013-02-12, 10:40
hmm może i faktycznie czepia sie szczegółów, ale racje ma. Pamietam jak szedłem do technikum to na targach edukacyjnych kilka szkół się ogłaszało tak: "u nas wszyscy są na TY. Bezstresowa nauka! Fajni nauczyciele" no k***a gdzie tu hierarchia i szacunek dla nauczyciela? Później zakłada taki imbecyl profesorowi śmietnik na głowę i wszyscy sie zastanawiaja jak do tego doszło, bo to przecież grzeczny chłopiec. A przykład automatu miał uzmysłowić jak dalece odeszło sie już od pewnych umownych zasad. Też bym wolał przeczytać napis "proszę wrzucić monetę" niż "wrzuć monetę". Niby nic, ale co będzie w takim razie kolejnych krokiem jeśli odejdziemy od tych reguł? Przez taką filozofię, że nic się nie dzieje przecież to tylko szkopuły mamy dzisiaj to co mamy: pedałów na paradach i w sejmie, patologię w szkołach, brak kultury na ulicach itp itp.

Marian Pudzianowski

2013-02-12, 10:46
Ojejku, na maszynie napisane "Wrzuć monetę" zamiast "Proszę wrzucić monetę, proszę Pana". No co za popie**olony człowiek, któremu wszystko nie pasuje.

razoreus

2013-02-12, 10:48
Humanistyczne pie**olenie.

mo...........et

2013-02-12, 11:03
ło , chyba pierwszy raz kiedy zgadzam się z wojtkiem. Forma "pan/pani" w stosunkach nauczyciel-uczeń, szef-pracownik itp. powinna obowiązywać. Jednak z automatami to się wojtek czepia, nie mamy tu kontaktu z człowiekiem a z rzeczą , nasza relacja z maszyną nie wpływa na stosunek maszyny do nas. wrzucasz 2 zl i masz kawe/cole/h*j wie co jeszcze.

androgenius

2013-02-12, 11:08
@up w Szkole owszem ale w robocie najlepiej jak się mówi po imieniu. To pan/pani to relikt komuny. Pan/pani mówimy do osób których nie znamy i nie spedzamy z nimi dużo czasu, do baby w ważywniaku możesz mówić na pani a w świecie ludzi dorosłych, pracujących wspólnie w jednym miejscu mówi się po imieniu.

Sz...........jk

2013-02-12, 11:10
Już wiem gdzie Bongman pracuje, Zamyka się w tym automacie i napie**ala suchary.

mo...........et

2013-02-12, 11:18
@androgenius, ok w pracy gdy jesteśmy na podobnym stanowisku to nie ma problemu, uważam jednak że gdy funkcjonujemy w relacji pracodawca-pracownik, kierownik-pracownik powinno się używać formy "pan/pani". W relacjach w których nie występuje powiedzmy "hierarchia" pomiędzy stronami to nie widzę żadnego problemu w zwracaniu się do siebie po imieniu, osobiście też preferuje.

Devill11

2013-02-12, 11:18
Już na siłę próbuje coś nagrać znalazł się wielki lord któremu maszyna nie pasuje

kurczasty

2013-02-12, 11:22
Nie lubię Cejrowskiego, uważam że to oszołom, ale tutaj ma trochę racji

vass

2013-02-12, 11:30
johnnybgoode napisał/a:

Cejrowski w TVN?
Zdaje się, że to on wyzywał innych od sprzedajnych szmat?


Pieniądze nie śmierdzą nawet od wroga, dla czego nie idzie pie**olić do TV Trwam, bo tam by musiał za darmo gadać bzdury, sprzedajna k***a.

Sz...........an

2013-02-12, 11:54
Te zwroty są proste z jednego prostego powodu:

Osoby używające języka angielskiego przeważnie zwracają się na "ty" czyli "you". Chyba ktoś kto zna angielski i będzie ze słowniczka chciał sobie przetłumaczyć na polski będzie mu wygodniej tak? Po co ma tłumaczyć zbędne zwroty typu proszę itd.

Cejrowski niekiedy mówi mądrze, ale niekiedy pie**oli od rzeczy.

Bujal90

2013-02-12, 12:01
"Dlaczego w ogóle są puste kubki do kupienia?" Taki światowy człowiek, w najgłębszych zakamarkach dżungli nawet był, a najwidoczniej flaszki w plenerze nigdy nie robił ;)

baxter

2013-02-12, 12:50
Cejrowski w butach ? wow

kizug666

2013-02-12, 13:54
'Panie profesorze' o studentów mu chyba chodziło, bo w szkołach przed studiami to ja profesorów nie widziałem...