18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własne przerobienie zezłomowanego samochodu

czerwmrlbr • 2014-01-16, 12:51
Siemanko sadole, mój temat w sumie nie będzie ani sadystyczny ani wulgarny :ok***a: , ale być może Was zaciekawi.

Otóż chciałbym pokazać Wam, jakiego mam zajebistego Ojca i jego zajebista zajawa;

Mój Ojciec wraz z kumplem postanowili naprawić, zmienić zezłomowany samochód i stworzyć perełkę. Fury, browary i majsterkowanie to ich życie. Chciałbym Wam pokazać parę fotek, jak to wygląda. Filmiku nie mogę coś wstawić z akcji lodu na wodzie, więc pokaże Wam tylko zdjęcia.

1. Tak to wygląda (szkoda że nie mam zdjęć z etapów robienia, chyba że Ojciec ma) To jest pierwszy, można powiedzieć etap i jak wygląda zmiana. Po lewej stary, rumuński :badyl: złomowany Aro. Po prawej, efekt ich pracy:





2. Tak wygląda już efekt końcowy:



3. A tak służy:



4. Macie jeszcze, zestawcie sobie z fabrycznym samochodem:




Praca trwała ponad rok, ode mnie wielkie browary, jak też tak uważacie, to możecie też stawiać browary.

A że to sadol, to i tu znalazłem kolejny powód dlaczego zasługują na kolejne browary. Udało im się coś pożytecznego zrobić z rumuna :kupa: .

elo

dziaad

2014-01-16, 15:13
@patrzJaka... Aro 641 i Gaz 69 to jeden ch*j.

adamczys

2014-01-16, 15:18
Za Aro zawsze piwko

Sutson

2014-01-16, 15:39
" rumuński :badyl: "

Chyba ktoś tu ma błędne spostrzeżenia co do Rumunów. Rumuni to nie Romowie (potocznie cygany, brudy itp.) :)

panzer_IVh

2014-01-16, 15:43
Piwko dla ludzi widzących piękno w starych ruskich samochodach.
Jeszcze większa dla tych który mają cierpliwość z nimi walczyć...
Sam walczę z uazem.
Na dowód macie fotkę silnika przed remontem i odświerzeniem

i po ;]


kambal

2014-01-16, 15:54
Seba, jeśli Ty założyłeś ten temat to piwko leci, jeśli ktoś buchnął Twoje foty to kuj mu w dupę bardzo głęboko. Pozdro Kamil B :)

Majozen

2014-01-16, 15:59
Kozacki Gaz, aż mi się dzieciństwo przypomniało. Ojciec kiedyś miał takiego, tylko w wersji 4-drzwiowej i z silnikiem Mercedesa 300D. Niestety po urodzeniu się mojego brata postanowił sprzedać Gaz'a i kupić Poloneza Caro z salonu :-D

mare30ks

2014-01-16, 16:29
panzer_IVh, z fabryki takie ladne te silniki nie wychodzily :)

wydrunio

2014-01-16, 17:16
Jak zarejestrowaliście zezłomowany samochód?

Cabotin

2014-01-16, 17:17
Jaki Rumun, toż to GAZior. Fajnie, że chłop przywrócił go do życia, choć ta metrowa blachówa z przodu wygląda po zbóju. Auto jest na ramie, toteż wyciągarkę należy do niej przytwierdzić i cześc

.Piotrek

2014-01-16, 17:28
Dlaczego jak widze stary silnik to mi sie wydaje że to można młotkiem naprawiać? Czy to bez kitu się młotkiem naprawia? Wygląda na dosyć prostą konstrukcje, jak jest w rzeczywistości? Da rade to bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu naprawić?

sipa

2014-01-16, 17:36
Tyle lat scrolowania aż wreszcie nadszedł ten dzień gdy coś skomentuje (nie lobię brać udziału w bezsensownych kłótniach, i nie zabieram głosu jak nie mam o czymś pojęcia) ale do rzeczy:
Ten pojazd to nie Gaz 69 a Aro Muscel Rumuńska inspiracja Gaz'em 69 (Aczkolwiek mogę być w błędzie gdyż fotek trochę mało a oba pojazdy bardzo podobne, różnią się min rama ramka szyby trochę konstrukcja wanny itp.) Co do renowacji to gratuluje każdy uratowany zabytek to perełka na naszych drogach.
Każdy właściciel ma prawo do własnego gusty i broń innym do tego co kto chce zrobić z swoim wozem, mnie osobiście rażą elementy nieoryginalne jak halogeny rury itp itd.
Sam posiadam Gaza 69 (uczestnik wielu zlotów rocznie robi ok 20 tys km) Magirusa Deutza oraz Willysa mb z 1942r w fazie renowacji.
Pozdrawiam szczególnie zapaleńców ratujących takie cacka

.Piotrek

2014-01-16, 17:53
sipa napisał/a:

Tyle lat scrolowania aż wreszcie nadszedł ten dzień gdy coś skomentuje (nie lobię brać udziału w bezsensownych kłótniach, i nie zabieram głosu jak nie mam o czymś pojęcia) ale do rzeczy:
Ten pojazd to nie Gaz 69 a Aro Muscel Rumuńska inspiracja Gaz'em 69 (Aczkolwiek mogę być w błędzie gdyż fotek trochę mało a oba pojazdy bardzo podobne, różnią się min rama ramka szyby trochę konstrukcja wanny itp.) Co do renowacji to gratuluje każdy uratowany zabytek to perełka na naszych drogach.
Każdy właściciel ma prawo do własnego gusty i broń innym do tego co kto chce zrobić z swoim wozem, mnie osobiście rażą elementy nieoryginalne jak halogeny rury itp itd.
Sam posiadam Gaza 69 (uczestnik wielu zlotów rocznie robi ok 20 tys km) Magirusa Deutza oraz Willysa mb z 1942r w fazie renowacji.
Pozdrawiam szczególnie zapaleńców ratujących takie cacka


Mógłbyś powiedzieć ile pi razy drzwi trzeba mieć żeby myśleć o odbudowie tego typu pojazdów? Myśle nad odnowieniem czegoś(lubie dłubanie), myślałem nad jakimś amerykańskim staruchem z olbrzymim silnikiem, ale jakos użytku dla takiej fury nie widze, a w terenie bym chętnie pojeździł.

tranzystor

2014-01-16, 17:58
To nie jest ARO, tylko radziecki GAZ. Poza tym, w oryginale wyglądał ładniej, wystarczyło pomalować.

bania1212

2014-01-16, 19:01
Ale bym opie**olił kiełbasę z ogniska.

merh

2014-01-16, 22:02
synek-od Rumunów to ty sie odpie**ol. Po cyganach sobie jeździj,a nie porządnych ludziach.