18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiedźmin - Przygodowa gra planszowa

Tegiesman • 2014-01-12, 21:58
Wiem, że pewnie mało kogo tutaj interesują gry planszowe ale ja lubię i chciałbym wam jedną zaprezentować. Może kogoś zainteresuje.
Wiadomo, że zbliża się premiera trzeciej części komputerowo konsolowych przygód Geralta. W związku z tym CD PROJECT RED postanowiło przenieść uniwersum wiedźmińskie na grunt planszówkowy.



Twórcą gry jest Ignacy Trzewiczek (wydawnictwo PORTAL), twórca takich gier ja Neuroshima, New Era, Stronghold czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island.

Nic sadystycznego ale jak toś kiedyś już tutaj pisał może w końcu dzięki takim właśnie inicjatywom jakieś HBO albo coś innego wykupi prawa do Wiedźmina i zrobi jakiś porządny serial.

Jak ch*jowe to do piekła pod sam kocioł Lucjana!

Jajcarz

2014-01-12, 22:24
Będzie po polsku?

Ek...........em

2014-01-12, 22:40
Wersja w Statki też byłaby dobra. :amused:


BongMan

2014-01-12, 22:43
A była też kiedyś podobna gra. "Miecz i magia" - kojarzy ktoś?

Tegiesman

2014-01-12, 22:45
@Jajcarz tak będzie polskie wydanie. Jak poszukasz to znajdziesz zdjęcia testowego egzemplarza gry, który jest w wersji polskojęzycznej. Jakość też będzie świetna ponieważ za wydanie gry wzięło się Fantasy Flight Games - gigant na rynku planszówkowym.

Ra...........py

2014-01-12, 22:48
Jaskier jako bohater ? On tylko dymać panienki potrafił. A Regis ? Ciri ? Ten rycerzyk co z nimi podróżował ? Jenyfer ? Okrojona ta gra jak nasze wypłaty

Tegiesman

2014-01-12, 23:21
mmaakkss napisał/a:

Jaskier jako bohater ? On tylko dymać panienki potrafił. A Regis ? Ciri ? Ten rycerzyk co z nimi podróżował ? Jenyfer ? Okrojona ta gra jak nasze wypłaty



Gra planszowa robiona jest na podstawie gry komputerowej wiec te postacie, o których mówisz raczej się nie pojawią ale jeśli gra się dobrze sprzeda to zawsze mogą wyjść jakieś dodatki. Każdy z 4 bohaterów ma określone skile. Wydawcy mówią, że umiejętnościami jaskra będą głównie spryt i mnóstwo znajomości.

BongMan napisał/a:

A była też kiedyś podobna gra. "Miecz i magia" - kojarzy ktoś?



To raczej nie będzie podobna gra. Talisman: Magia i miecz a wersja polska nazywała się Magiczny Miecz. Klasyka chyba większość "za gnoja" grała czy słyszała o tej grze zresztą jest ona wydawana do dzisiaj w o wiele lepszej oprawie graficznej niż lata temu. Polecam sprawdzić.

Lu...........87

2014-01-13, 09:54
Gry planszowe zajebista rzecz, warto wyłączyć kompa i zagrać

bylewolne

2014-01-13, 10:00
@Bongman
Magia i miecz zajebista gierka. Nawet wyszła wersja na PC, ale mocno okrojona.

thqpo

2014-01-13, 10:05
niech HBO sp***ala od Wiedźmina, bo po angielsku to Wiedźmin byłby kiepski

butthead

2014-01-13, 10:11
Tegiesman napisał/a:


To raczej nie będzie podobna gra. Talisman: Magia i miecz a wersja polska nazywała się Magiczny Miecz. Klasyka chyba większość "za gnoja" grała czy słyszała o tej grze zresztą jest ona wydawana do dzisiaj w o wiele lepszej oprawie graficznej niż lata temu. Polecam sprawdzić.



Chyba Cię Bóg opuścił ..
1) Talisman to nazwa oryginalna, i pod taką też jest teraz wydawana, w zamierzchłych czasach Magię i Miecz wydało wydawnictwo MAG, ale bez 'Talismana' w nazwie
2) Magiczny Miecz to nieudolna podróbka, ale ciężko mówić że to 'polska wersja' tej gry.
3) To czy lepsza oprawa graficzna to kwestia gustu. Mi bardziej się podoba wersja MAG'a

anyway, zajebista gra :D

maurycy_zych

2014-01-13, 10:15
@bylewolne
Poważnie okrojona? Planowałem zakupić. A o Smallworldzie w wersji elektronicznej też masz jakąś ocenę czy muszę szukać po forach? ;)

A co do Wiedźmaka: warto przetestować.

król_sucharów

2014-01-13, 10:29
O zrobieniu serialu o Wiedźminie przez HBO trzeba raczej zapomnieć. Oni mogą zekranizować tylko pisarzy zrzeszonych w amerykańskim stowarzyszeniu pisarzy. Inaczej się nie da.

Tegiesman

2014-01-13, 10:43
@maurycy
Z tego co wiem to wersja pc nie jest okrojona. Wyszła chyba nawet z dodatkami. Gdzieś widziałem wersje z ponurym żniwiarzem. Nie wiem dokładnie jak jest z trybem online ale pierwsze wersje androidowe talismana miały tylko singla i mieli dopiero rozbudowywać rozgrywkę online. Wiedźmin też ma wyjść w wersji na androida i iOS.

@butthead
Mówiąc o Magicznym mieczu miałem właśnie na myśli polską podróbkę a czy nieudolną to podejrzewam, że tylko i wyłącznie kwestia sentymentu zresztą pewnie ta sama zasada jest w kwestii szaty graficznej najnowszej edycji. Nie wiem dokładnie pod jaką nazwą jest teraz wydawana ta gra ale ja na półce mam Talisman Magia i Miecz. Ta gra ocieka klimatem i przygodą jednak w pewien sposób jest już dla mnie niegrywalna z racji braku prawie jakiejkolwiek mechaniki.

kudi88

2014-01-13, 10:44
krwa żenada nawet nie widać tej gry tylko jakiś zryty trailer który ch*j co pokazuje omg..