18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiedźmin - Przygodowa gra planszowa

Tegiesman • 2014-01-12, 21:58
Wiem, że pewnie mało kogo tutaj interesują gry planszowe ale ja lubię i chciałbym wam jedną zaprezentować. Może kogoś zainteresuje.
Wiadomo, że zbliża się premiera trzeciej części komputerowo konsolowych przygód Geralta. W związku z tym CD PROJECT RED postanowiło przenieść uniwersum wiedźmińskie na grunt planszówkowy.



Twórcą gry jest Ignacy Trzewiczek (wydawnictwo PORTAL), twórca takich gier ja Neuroshima, New Era, Stronghold czy Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island.

Nic sadystycznego ale jak toś kiedyś już tutaj pisał może w końcu dzięki takim właśnie inicjatywom jakieś HBO albo coś innego wykupi prawa do Wiedźmina i zrobi jakiś porządny serial.

Jak ch*jowe to do piekła pod sam kocioł Lucjana!

HaSz23

2014-01-13, 10:45
Pewnego czasu zagrywalem sie z znajomymi w Talizman mysle ze wiesiek zje go dupą :D

Tegiesman

2014-01-13, 10:48
Ale żeście się uwzięli tego HBO :) dalej jest napisane ALBO COŚ INNEGO... Nie wiem co i kto nie znam się, chciałbym po prostu zobaczyć dobry serial albo film o przygodach Geralta z Rivii i wymazać z pamięci tego polskiego gniota zaserwowanego fanom gatunku lata temu.

Winterstorm

2014-01-13, 11:38
kudi88 napisał/a:

krwa żenada nawet nie widać tej gry tylko jakiś zryty trailer który ch*j co pokazuje omg..



A co Ty byś tam chciał zobaczyć? Cycki Triss? Planszówka jak planszówka, kluczem do świetnej zabawy jest wyobraźnia, a nie wymuskane widoczki.

butthead

2014-01-13, 12:00
Tegiesman napisał/a:

@maurycy
@butthead
Mówiąc o Magicznym mieczu miałem właśnie na myśli polską podróbkę a czy nieudolną to podejrzewam, że tylko i wyłącznie kwestia sentymentu zresztą pewnie ta sama zasada jest w kwestii szaty graficznej najnowszej edycji. Nie wiem dokładnie pod jaką nazwą jest teraz wydawana ta gra ale ja na półce mam Talisman Magia i Miecz. Ta gra ocieka klimatem i przygodą jednak w pewien sposób jest już dla mnie niegrywalna z racji braku prawie jakiejkolwiek mechaniki.



No nie da się ukryć, że mechaniki w niej mało :)
a przynajmniej w porównaniu do tego co teraz jest wydawane. Skoro masz Talisman, to znaczy że to już nowe wydania, z oryginalną grafiką.

Ciekawostka: Polskie wydanie magii i miecza było jedyne na świecie z własną grafiką.

A, i pomyłka, to nie MAG wydawał tylko Sfera :D

chybeck

2014-01-13, 13:50
Planszówki są genialne. Można zaprosić kumpli na piwo i pograć w wybornym towarzystwie. Często lepsze niż gry komputerowe. Co do twórcy, Ignacego Trzewiczka mogę powiedzieć, że robi znakomite gry, sam mam Robinsona Crusoe (jedna z najlepszych gier kooperacyjnych do spółki z Horrorem z Arkham) i Konwój (świetna gra dla dwóch osób) i trzymają bardzo wysoki poziom. Mam nadzieję, że będą zestawy Wiedźmin 3 + gra planszowa, a wtedy moją kasę już mają.

Ktoś wspominał "Magię i Miecz"?


Brakuje mi tylko "Miasta":/

Pan_Lewarek

2014-01-13, 14:15
@chybeck

To nabywaj pan, nabywaj, akuratnie Miasto wprowadziło najsensowniejszą modyfikację rozgrywki: Jest co robić z tym pieprzonym złotem. Póki co tylko Smoki są trochę fe, bo nie idzie ich rozsądnie i przyjemnie połączyć z resztą... więc mając do dyspozycji grania wszystkim prócz Smoków lub ze Smokami, zawsze wybieram to pierwsze ;p

Lychee

2014-01-13, 14:35
Serialu/filmu o wiedźminie nie bedzie. Sapkowski sie wk***ił po klapie tego gniota produkowanego przez polaków i stwierdził, że jak ktoś przyjdzie do niego z propozycją wykupienia praw do ekranizacji to wyjebie za drzwi.

Stashqo

2014-01-13, 16:28
@Lychee

Sapkowski to już nie raz dupę z gęby robił, osobiście byłem na spotkaniu w empiku gdzie skrobał on autografy przy okazji trylogii husyckiej i zarzekał się wtedy, że nigdy więcej, za żadne pieniądze do pisania o wiedźminie nie wróci... i jak widać słowa nie dotrzymał, więc mam nadzieję, że jeśli znajdzie się ktoś z funduszami i dobrym pomysłem to nie dotrzyma go znowu i jakiś dobry serial z wiedźminem obejrzymy.

A co do gry, jeśli zrobił ją twórca neuroshimy to biorę w ciemno.

Vicorinox

2014-01-13, 16:53
Magia i Miecz to dla mnie straszny zamulacz i w życiu więcej nie zagram. Zimna Wojna, albo Game of Thrones - to są dopiero planszówki tam aż czacha dymi.

thoruus

2014-01-13, 16:58
A pamięta ktoś Oko Yrrhedesa? :)

maggie

2014-01-13, 17:13
Super, nie mogę się doczekać Wiedźmina 3 :)

brisen

2014-01-13, 17:22
chybeck napisał/a:

Brakuje mi tylko "Miasta":/



Szczerze nie polecam. Wiadomo ze milo jest miec pelna kolekcje, ale miasto skraca gre o polowe - liczy sie tylko kasa. Wedlug mnie bardzo nieudany dodatek

strzelec_

2014-01-13, 17:26
thoruus napisał/a:

A pamięta ktoś Oko Yrrhedesa? :)



Pamiętam. RPG od Sapkowskiego :D Zajebiste czasy, siedzieliśmy z kumplami po 12h i młóciliśmy w papierowe RPG wszelkiej maści.

Aftar2

2014-01-14, 20:44
bongman jak zwykle dowalił sucharem i wspomniał magię i miecz. Gra dobra, ale 20 lat temu. Totalnie losowa i od chińczyka różniła się tym, że oprócz chodzenia w jednym kierunku można było w dwóch. Nie dawajcie się nabrać na tą grę, ona została wydana, żeby doić masy, bo masy kupują, to o czym jest dużo info. Porównanie np. talizmana z chaosem w starym świecie, to jak porównanie "trudnych spraw" z "pitbullem" :)


wiedźmin może być dobrym tytułem. Gry Trzewiczka zawsze mają masę symboli, które po pierwszej rozgrywce stają się intuicyjne. CDPROJEKT jak na razie wydał jedną planszówkę i był to GAMEDEC, który zebrał dobre recenzje, sam w niego krałem kilkukrotnie i nie jestem zawiedziony. Najważniejszy jednak jest FFG, które wydaje zawsze gry wyglądające bardzo dobrze i w większości także gry mające dobrą mechanikę.

Tutaj FFG ma tylko patronat, ale nie wyobrażam sobie, żeby byli dystrybutorem na ameryke tytułu, który nie spełnia minimum wymogów.

Wierzę w Trzewiczka (autora) i to, że zrobi mechanikę opartą na budowanie różnych kombosów. Mam wszystkie tytuły tego autora (poza robinsonem, ale pełno znajomych go ma) i jeszcze nigdy jego projekty mnie nie zawiodły. :)


UWAGA- będzie na bank masa dodatków, jak tytuł się przyjmie. FFG robi ich miliardy, a elementy które są w tym tytule sugerują łatwe ich dorabianie.

Trzymajmy kciuki, a tych, którzy nie grają w planszówki zapraszam do tego, bo to i przy wódce się pogra i na spokojną głowę, a rozrzut tytułów jest wielki. To już nie beznadziejne gry typu chińczyk, eurobiznes, czy bądź co bądź słaby talizman. (wymyślony przez games-workshop w latach 80, odnowiony przez FFG- jeden z ich gorszych tytułów, który generuje masę zysku) W poznaniu można w wielu miejscach pograć za darmo. Jak ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej to walić na priva. Aktualnie mam ponad 80 tytułów :)

jest moc, czekam na tą grę od jej pierwszej zapowiedzi, wtedy jeszcze nie było mowy o ffg, tak ponad pół roku temu.

Zeely

2014-01-16, 18:39
Nawet gdy Polskie tytuły stają się hitem, zaczyna się od prezentacji w języku angielskim ;/