18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Weekendowa wycieczka do...

r3gnol29 • 2013-08-12, 15:33
Na weekendzie wybrałem się trochę pozwiedzać Dukle. Wielu z Was zapyta: "Gdzie to kur*a jest?"

W takim razie zaczniemy od waloru edukacyjnego:


Jako, że od 1595 r. wszystkie przewożone przez granicę towary musiały być clone w Dukli, powstawała tutaj cała masa ciekawych budowli, z których większość niestety nie przetrwała do naszych czasów. Kilka ciekawszych miejsc jest jeszcze dostępne, dobudowane i można je odwiedzić za symboliczne pińć złociaszków. Jednak po co dodatkowo dokładać do interesu (paliwo drogie, w podróży trzeba coś jeść), skoro można się przejść tam, gdzie większość dziuń nie wejdzie, bo ich pokrzywka w nóżkę ujeb*e.

A nie ważne... Zaczynajmy.


Pozostałości wojenne przy muzeum (nie trzeba płacić za wjazd :banany: ) :





Konkurs - Który sadolek zgadnie co to jest? :rofl:




Dlaczego zawsze znajdą się takie ćwierćmózgi i zaśmiecają takie obiekty? :karate:



Więcej fot w komentach, jak się spodoba.

PonuryWilk

2013-08-13, 09:15
Leci piwko! Jestem z Osieka Jasielskiego - ok. 20km od Dukli. Polecam również poczytać o bitwie między ruskimi a niemcami, która miała miejsce w tych okolicach w czasie II WŚ, bitwa o przełęcz dukielską, i w okolicach Iwli znajduje się słynna Dolina Śmierci, gdzie na szczytach gór, las do dzisiaj wygląda jak z dobrego wojennego filmu; stare, spruchniałe potrzaskane pociskami drzewa itp.

Meph1k

2013-08-13, 11:21
Za dobry materiał zawsze browar :)

geronimo

2013-08-13, 14:10
A ja zapytam co znaczy k***a "na weekendzie". Ja pie**ole. j***ne gimbazjalne pokolenie.