18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wateproof - Gaz (G)łupkowy.

Szron • 2013-09-16, 14:23
Gaz łupkowy - jak to się robi w Polsce (fracking in Poland)



Wielkie podziękowania dla autorów tego materiału Ronana Lynch'a oraz Adama Dzienisa. "Wateproof" (org. tytuł) ukazuje w jaki sposób i dlaczego poszukuje się gazu niekonwencjonalnego w Polsce. Jakie to ma obecnie znaczenie dla zagranicznego przemysłu gazowego i naftowego oraz jakie niesie za sobą ryzyko. Polecam wszystkim - z tym trzeba się zapoznać.
Podpisz petycję:
Petycja.

To ma byś myślenie z uwzględnieniem przyszłości?
Przyszłość następnych pokoleń nie jest wcale brana pod uwagę!
Dla tych zdrajców, krótko wzrokowców liczy się tu i teraz.
Egoistyczne świnie, patrzą jak tu się tylko nachapać.

Smutną przyszłość niesie polityka idiotów.
A wizja świata z filmu Mad Max czy gry Fallout nabiera bardziej realnych wymiarów.
Pętle z krawatów powinny zacząć zaciskać się już teraz.

mika006

2013-09-16, 15:26
a ty co ? z gazpromu?

Szron

2013-09-16, 15:37
mika006 napisał/a:

a ty co ? z gazpromu?



a ty co? z dałnem?
Czy czytać nie potrafisz?

Co ma piernik do wiatraka?

:idzwch*j:

ku...........pa

2013-09-16, 15:38
Albo kolejny ekooszołom grozi apokalipsą.

Szron

2013-09-16, 20:43
kujpa napisał/a:

Albo kolejny ekooszołom grozi apokalipsą.



Tobie bydlaku może jeszcze ta "apokalipsa" nie straszna.
I takim tobie podobnym "krótkowzrocznym" p*zdą wydaje się że ciebie/was/ to nie dotyczy. :homer:

Jesteście ignorantami. Gówno wiecie bo gówno jecie.
Założę się że nawet filmu żeście gnidy nie obejrzeli.
ch*j ciężki wam na plecy, pajace.

Każdy powinien być ekologiem, sam z siebie.

Ale wy to zwykłe brudasy, niczym różniące się od cyganów i rumunów.

kaiel

2013-09-16, 22:39
Matko bosko,bo ci żyłka pęknie

MorbidGod

2013-09-16, 23:38
Szron, wyłącz internet i idź się przespacerować po lesie zanim ci go upie**olą, sfrustrowany oszołomie :roll:

makabrax

2013-09-16, 23:41
tego się nie da oglądać bo gość mówi tak anemicznie że zasnąć można, a dwa co za eksperci? bo google nic nie zwraca dla 1szego, jedynie dla 2giego że jakiś aktor
we Francji czy Szwecji mogą sobie blokować takie coś ale nam jest potrzebna kasa, a przede wszystkim praca dla ludzi... ale nie lepiej k***a wynieść się do lasu i korzonki wpie**alać

ku...........pa

2013-09-17, 00:14
No to mnie kolego rozbawiłeś do łez. Zaczynamy zabawę!

Cytat:


Tobie bydlaku może jeszcze ta "apokalipsa" nie straszna.
I takim tobie podobnym "krótkowzrocznym" p*zdą wydaje się że ciebie/was/ to nie dotyczy.



Owszem, wydaje mi się że mnie to nie dotyczy. Po pierwsze primo dlatego, że w tej sprawie nie jestem w żaden sposób decyzyjny. Po drugie ekolodzy wieszczą koniec świata w związku z każdym źródłem energii, które nie jest zielone. Nie podzielam tej histerii.

Cytat:


Jesteście ignorantami. Gówno wiecie bo gówno jecie.
Założę się że nawet filmu żeście gnidy nie obejrzeli.
ch*j ciężki wam na plecy, pajace.



Ty obejrzałeś film i wiesz wszystko, nawet co jem( i się mylisz, bo jadam bardzo zdrowo ).
Ale w jednym masz rację: nie oglądałem tego zakichanego filmu i nie mam zamiaru(co zresztą wyraża nawet forma mojej wcześniejszej wypowiedzi) Dlaczego nie obejrzałem? Bo mi szkoda na to życia. W tym czasie można się dobrze bawić, można pracować albo się czegoś uczyć. A filmy reklamowane na forach przez jakiegoś histeryka ("Z tym się trzeba zapoznać!") to zwykle wątpliwa wartość merytoryczna i kupa manipulacji.


Cytat:


Każdy powinien być ekologiem, sam z siebie.



Każdy powinien też myśleć. Wiesz na przykład, że wydobycie gazu w usa spowodowało spadek surowca do jednej czwartej ceny wyjściowej? Rozwój i korzyści dla całego społeczeństwa. Piękna sprawa.


Cytat:


Ale wy to zwykłe brudasy, niczym różniące się od cyganów i rumunów.



Aż się prosi o cytat:

Cytat:


NieObrażamNieZaczepiam,doPókiNieDaszMiDoTego Powodu.Nie rozmawiam z ludźmi, którzy nie umieją rozmawiać merytorycznie.Wytykanie błędów ortograficznych świadczy o braku argumentów. Więc pomyśl zanim coś palniesz.



Imputowanie komuś braków w higienie to z pewnością argument człowieka, który umie rozmawiać merytorycznie.
A co do błędów... to Kazik śpiewał "niech się wstydzi ten kto robi, nie ten kto widzi". (Swoją drogą: celownik liczby mnogiej kończymy w naszym ojczystym języku na "om" np. "krótkowzrocznym p*zdom wydaje się). Hehe, Pozdrawiam

tepad.no

2013-09-17, 01:21
Szron: oczywiscie masz racje ale polaczkow nie przekonasz. Moj dobry znajomy, wydawaloby sie inteligentny czlowiek, odrzuca idee energii wiatrowej mowiac, ze wiatraki psuja krajobraz. Z drugiej strony popiera lupki przekonujac, ze uniezaleznimy sie od Rosji.
Oczywiscie wszyscy w okolicy, w ktorej miejszam pala smieci bo tak jest taniej i mozna je jeszcze wykorzystac.

Przykro to pisac ale bieda i komuna zrobila ludziom z glowy sieczke. Jak to mowia Amerykanie "run for your life" jesli mozesz. Polecalbym pouczyc sie angielskiego, dobre studia inzynierskie i jazda do Szkocji.

Pozdrawiam.

makronom

2013-09-17, 03:28
Szron, już któryś raz widzę, że zachowujesz się jakbyś nie łyknął tabletek, nie wiem, dlaczego moderacja toleruje tu gościa z kulturą osobistą na poziomie osranej podłogi, może jesteś postrzegany jako jakiś element egzotyki.

Co do samej metody szczelinowania w wydobywaniu gazu jest sporo wątpliwości (jakiś czas temu był tu dobry dokument o jej wpływie na wodę pitną) i mam nadzieję, że właściwe instytucje w Polsce będą patrzeć tym firmom wydobywczym na ręce.

Multifob

2013-09-17, 07:01
Wprost niewiarygodne! Zagrożenie równie poważne co globalne ocieplenie a powyższy film jeszcze bardziej przejmujący i lepiej udokumentowany niż Niewygodna Prawda wybitnego specjalisty Ala Gore’a. Brakowało mi jedynie rozwinięcia wątku tych dramatycznych konsekwencji jakie zdążyły już spaść na Amerykę przez jej zachłanność w wydobyciu łupków. A tak na serio… co za brednie dla inwalidów umysłowych! Dużo tu było o protestach na całym świecie, jakby same w sobie stanowiły argument, a po informacje o ,,straszliwych skutkach’’ odesłano do wybitnie dziurawego Gasland. Polecam dokument FrackNation który w wielu miejscach ewidentnie udowadnia manipulację Josha Foxa (autor Gasland’a, żaden społecznik, już dostał kasę na sequel). Szczerze zainteresowanym polecam też być na bieżąco ze źródłami naukowymi, choćby raportami kolejnych (początkowo nad wyraz ostrożnych o czym nawet tutaj wspomniano) krajów na temat gazu łupkowego. Po tych bredniach wyżej nawet nie bardzo jest co dyskutować z ludźmi od ,,opieramy się na ogólnie dostępnych źródłach’’, zero rzetelności umożliwiającej wygodną weryfikację i poważną dyskusję. Do rzeczy, stale rozwijana technologia wydobycia gazu i ropy ze źródeł alternatywnych jest pod wieloma względami bardziej ekologiczna od obecnego przemysłu. Udowadnia to chociażby najnowszy Angielski raport Departamentu ds. Energii i Zmian Klimatu (DECC) opublikowany przez zespół ekspertów na czele którego stanął prof. David Mackay (źródło do weryfikacji w przeciwieństwie do…). Kolejne kraje poczynając od Niemiec biorą się za tą technologię, powoli przekonują się najwięksi sceptycy, i tylko Rosja na poważnie bije w alarmowe dzwony wieszcząc tragedię. Dlaczego? ,,Gaz łupkowy będzie miał prawdopodobnie znaczące konsekwencje dla rosyjskiego kapitalizmu państwowego i władzy prezydenta Władimira Putina’’ – jak tłumczy Anders Aslund, Szwedzki ekonomista, ekspert waszyngtońskiego Peterson Institute for International Economics, w przeszłości doradca rządów Rosji i Ukrainy. Cytat pochodzi z artykułu opublikowanego na łamach „Financial Times”. Nie da się wszystkiego tłumaczyć Rosją ale pożytecznych idiotów sieją po całym świecie. Można by tak długo… zachęcam wszystkich do Samodzielnego poszerzania wiedzy na ten temat, z możliwie różnych stron, to naprawdę ciekawe.

PS.) A Ty kolego Szron dla własnego dobra weź lepiej jakieś proszki, choćby i do prania ale w ilościach hurtowych. Lamentujesz i biadolisz jak stara baba a głowę daję że temat ledwie co przez szybę polizałeś... ogarnij się i na poczytaj więcej na spokojnie. Potrafisz?

makabrax

2013-09-17, 09:40
Cytat:

Szron: oczywiscie masz racje ale polaczkow nie przekonasz. Moj dobry znajomy, wydawaloby sie inteligentny czlowiek, odrzuca idee energii wiatrowej mowiac, ze wiatraki psuja krajobraz.



idź zamieszkaj w pobliżu takiej farmy wiatrowej i po roku pogadamy, fajnie to wygląda jak się koło tego przejeżdża, na chwilę stanie aby cyknąć fotkę i tyle... a prawda jest taka że generują duży hałas (szum) w dzień może i niesłyszalny ale jak przychodzi noc i wszystko inne się wycisza to one nadal pracują i wtedy jest to dokuczliwe, powiesz że takie są budowane z dala od domów, ale tylko na zachodzie u nas potrafią pie**olnąć wiatrakiem 300m od domostw, no i najważniejsze czyli wpływ na zwierzęta... tu pie**olenie o ekologii, a z drugiej strony szatkowanie ptaków na kawałki ciekawe jak to się ma do siebie...

i dwa, dlaczego jacyś amerykańcy czy ch*j wie kto robi filmik "dla Polski" żeby pokazać jak to zbiedniejemy i umrzemy bo będziemy eksploatować łupki... identyczna sytuacja była z przymierzaniem się do budowy el. atomowej, też jakieś p*zdusie z innych krajów przysyłali listy protestacyjne itp itd, co to ich k***a obchodzi, niech sobie protestują w swoim kraju... w Polsce k***a blokują budowę nowych elektrowni abyśmy mogli próbować być samodzielni energetycznie to k***a nie, ale jak rusy stawiają atom w obwodzie kaliningradzkim który jest im nie potrzebny i robią to tylko aby ten prąd sprzedawać to jest ok...

tepad.no

2013-09-17, 10:28
makabrax napisał/a:



idź zamieszkaj w pobliżu takiej farmy wiatrowej i po roku pogadamy, fajnie to wygląda jak się koło tego przejeżdża, na chwilę stanie aby cyknąć fotkę i tyle... a prawda jest taka że generują duży hałas (szum) w dzień może i niesłyszalny ale jak przychodzi noc i wszystko inne się wycisza to one nadal pracują i wtedy jest to dokuczliwe, powiesz że takie są budowane z dala od domów, ale tylko na zachodzie u nas potrafią pie**olnąć wiatrakiem 300m od domostw, no i najważniejsze czyli wpływ na zwierzęta... tu pie**olenie o ekologii, a z drugiej strony szatkowanie ptaków na kawałki ciekawe jak to się ma do siebie...

i dwa, dlaczego jacyś amerykańcy czy ch*j wie kto robi filmik "dla Polski" żeby pokazać jak to zbiedniejemy i umrzemy bo będziemy eksploatować łupki... identyczna sytuacja była z przymierzaniem się do budowy el. atomowej, też jakieś p*zdusie z innych krajów przysyłali listy protestacyjne itp itd, co to ich k***a obchodzi, niech sobie protestują w swoim kraju... w Polsce k***a blokują budowę nowych elektrowni abyśmy mogli próbować być samodzielni energetycznie to k***a nie, ale jak rusy stawiają atom w obwodzie kaliningradzkim który jest im nie potrzebny i robią to tylko aby ten prąd sprzedawać to jest ok...



Jesli chodzi o elektrownie wiatrowe to tak jak pisalem. Laczki wola jak sie im skazi wode, bo tego od razu nie widac i nie slychac niz jak sie im wlaczy wiatrak bo to jest namacalne. Z reszta Niemcy jakos dali rade.
Lubie ekologie ale nie jestem oszolomem. Elektrownie wiatrowe czy atomowe nie zanieczyszczaja srodowiska, one tylko wywieraja negatywny wplyw. O ile odpady radioaktywne sa skladowane gdzies w kraju III swiata(tak jak robi to cala eu zachodnia).

Lupki to juz troche inna bajka i jak wpompujesz tony zanieczyszczonej wody do gruntu to ona tam zostanie, nie zniknie :D .

Az mnie dziw bierze jacy ludzie moga byc nierozsadni. Nie wiem, czy wole mieszkac w kraju gdzie buduja meczety czy w kraju, gdzie wiekszosc ludzi odda kal pod siebie jesli tylko ktos im wmowi, ze to uniezalezni ich od mitycznej Rosji...

Szron

2013-09-17, 18:14
makronom napisał/a:

Szron, już któryś raz widzę, że zachowujesz się jakbyś nie łyknął tabletek, nie wiem, dlaczego moderacja toleruje tu gościa z kulturą osobistą na poziomie osranej podłogi, może jesteś postrzegany jako jakiś element egzotyki.

Co do samej metody szczelinowania w wydobywaniu gazu jest sporo wątpliwości (jakiś czas temu był tu dobry dokument o jej wpływie na wodę pitną) i mam nadzieję, że właściwe instytucje w Polsce będą patrzeć tym firmom wydobywczym na ręce.



Łyknąć to ty możesz wiesz co...

Twoja nadzieja na to że "instytucje będą patrzyły firmom, na ręce" jest najwyraźniej twoją matką.
Egzotyczny elemencie.

Tak, tak wiem co mam w podpisie. Ale nie mogę przejść koło twojej głupoty obojętnie.


Gaz łupkowy - Szokujące Fakty i Mity

Gaz łupkowy - Szokujące Fakty i Mity

Multifob napisał/a:

Dużo tu było o protestach na całym świecie, jakby same w sobie stanowiły argument




Takim jak ty to zawsze będzie za mało "argumentów" ...


Multifob napisał/a:


PS.) A Ty kolego Szron dla własnego dobra weź lepiej jakieś proszki, choćby i do prania ale w ilościach hurtowych. Lamentujesz i biadolisz jak stara baba a głowę daję że temat ledwie co przez szybę polizałeś... ogarnij się i na poczytaj więcej na spokojnie. Potrafisz?



Tylko nie kolego!
Co ja z tobą wódkę piłęm?
"głowę daję"
No to stracił byś ten swój mały czerep.

Najpierw zajmij się dawkowaniem prochów sobie.

A ode mnie ci Wara pajacu.
Na spokojnie potrafisz?



:idzwch*j: