18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawa w 1947 roku.

zły_jodyn • 2014-02-17, 14:16
Poniżej fotografie ilustrujące naszą stolicę dwa lata po zakończeniu II wojny światowej.









Więcej w komentarzu.

ShadowW

2014-02-17, 21:23
Choć raz było czysto od żydów, nigga itp. brudasów

Grubber

2014-02-17, 21:37
Cóż może i przed wojną Warszawa była ładnym miastem, chociaż bym nie przesadzał. Stolica jak stolica, trochę bardziej rozwinięta niż inne miasta choć to akurat nie idzie w parze z jako takim wyglądem. Zawsze byłem i zawsze będę zdania że odbudowa Warszawy była tyle głupim pomysłem co nieopłacalnym. Oczywiście przywrócenie jej do jako takiego stanu było wskazane ale nie trzeba było tego robić biegiem, kosztem całego zniszczonego wojną kraju. Czy nie łatwiej było by przenieść stolicę do innego miasta, mniej rozpieprzonego przez trio Niemcy, Rosja, reszta zafajdanych "sojuszników" którzy w mniejszym bądź większym stopniu przyczynili się do takiego stanu rzeczy? Podam przykład Łodzi. Mieszkam w niej i wiem że wojnę zniosła bez większych strat (przy okazji dodam że aktualny, często przykry wygląd Łodzi jest w pewnej mierze zasługą właśnie tego że nie trzeba było odbudowywać połowy miasta i że większość budynków od powstania nawet nie otarła się o remont, można tu podać przykład Warszawskiej Pragi, która wygląda tragicznie nawet w porównaniu z Łodzią, a też jako taka nie ucierpiała aż tak bardzo w trakcie powstania). Funkcje stolicy mogło przejąć każde inne miasto ale Ruscy oczywiście musieli pokazać jakim to oni mocarstwem nie są i wzniosą z gruzów całe miasto... Cóż tak wybrali i dzięki temu mamy poczwarkę zamiast stolicy.

Budziolss

2014-02-17, 21:44
No smutne obrazki, jednak kiedyś słyszałem, że żeby odbudować Warszawę to resztę Polski rozbierali. Z mojego miasta też wozili cegły na odbudowę.

FanSciFi

2014-02-17, 23:25
Ale rozpie*dol o.O

zły_jodyn

2014-02-18, 00:26
@up, znaczy się "rozpie**ol"?

SharpSe

2014-02-18, 07:41
Człowiek Widmo napisał/a:



Słyszałeś o czymś takim jak Plan Pabsta? Jeśli nie chce Ci sie czytać to w telegraficznym skórcie: niemcy chcieli tak czy siak zniszczyć Warszawę, z powstaniem czy bez i zbudować nowe niemieckie miasto na gruzach naszej stolicy. Nie wiem jak można pluć na własny kraj, właśnie powstańcy ginęli za ciebie i się w grobach przewracają, mn. po to żebyś teraz mógł pie**olić takie głupoty.



Kolego ja wbrew pozorom kocham swój kraj i chcę dla niego jak najlepiej. Pluję na powstańców bo doprowadzili do rzezi w Warszawie. Nie będę się tutaj rozpisywał co dokładnie się działo. Bandę Dirlewangera, kozaków od Kamińskiego wszyscy znają, którzy choć trochę interesują się historią. To co oni robili z cywilami ociera się o piekło na ziemi. Nie wspominam już też o tysiącach zabiegów aborcyjnych tuż po zakończeniu wojny. Niestety cywile w przeciwieństwie do "rycerzyków" nie mieli siły latać po kanałach ze stenem na ramieniu. To były małe dzieci, kobiety i starcy zmęczeni wojną. Wojną, która za parę miesięcy miała się skończyć. Dlatego uważam, że powstańcy mają krew na rękach tych właśnie niewinnych ludzi. Oni sami doskonale o tym wiedzą. Nie raz czytałem w wywiadach jak o tym wspominali. Cywile pytali, krzyczeli do nich "co wyście do ch*ja zrobili?". Już nawet gen. Anders mówił po wojnie, że dowódców powstania powinno się rozstrzelać a powstańców postawić przed sądem wojskowym. To nie patriotyzm to głupota, lekkomyślność i hańba.

krysc4d

2014-02-18, 11:10
I mogła tak zostać. Sosnowiec na stolicę!

PA...........SM

2014-02-19, 03:32
Warszawa była jest i będzie wielkim gównem !!! Warszawiacy to kutafony i pedryle !!!

hogg

2014-02-19, 13:48
PANxxxBDSM napisał/a:

Warszawa była jest i będzie wielkim gównem !!! Warszawiacy to kutafony i pedryle !!!



Morda cię obowiązuje węglarzu

gojira

2014-02-19, 23:26
Niesamowity temat jak i jakość zdjęć. Kuflowe raz.