18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warstwy społeczeństwa informacyjnego

go...........et • 2013-11-30, 11:32
Sama prawda.

teken

2013-11-30, 14:13
Właśnie rozpętałeś wojnę fanbojową.

Nameless

2013-11-30, 14:20
@EvulMastah
Chyba nie do końca rozumiesz jak wygląda pisanie kodu systemu operacyjnego. Sęk tkwi w tym, że Apple produkując swoje komputery pisze swój system operacyjny pod konkretne podzespoły. Pomijając już samą intuicyjność systemu i jego wyższość pod wieloma względami (zacznijmy od tego, że to system unixowy), to efektem takiego połączenia jest stabilność oprogramowania i w razie jakichś niedoróbek natychmiastowe łatanie dziur.
Windows to system dla mas i MS wie, że będzie się sprzedawać ze względu na przyzwyczajenia ludzi, cenę zwykłych komputerów, możliwość grania w gry, ze względu na to, że Windows jest od razu w prawie każdym kompie (poza Apple oczywiście). Więc robią niedopracowany chłam do którego wpie**alają ciągle nowe ficzery - tysiące linijek kodu, a im więcej kodu w programie, tym większa możliwość, że coś się wyjebie.

Na maku Windowsa też zainstalujesz bez problemu i pograsz w gry - jak musisz (sam też czasem gram i używam wtedy padów od MS). A jak ktoś w gry nie gra, to tym bardziej powinien kupić maka albo zainstalować Linuksa - takie są fakty.
Tym bardziej nie ma co porównywać w jednym zestawieniu PC-tów, Maków i konsoli do gier, bo konsole służą tylko do grania, a komputer głównie do pracy (przynajmniej dla niektórych...).


makabrax napisał/a:

@nameless
używałem appla, myszka miała tylko jeden przycisk i brak scrolla... dziękuję dowidzenia


:samoboj: Gdzie i kiedy tego maka używałeś? Jesteś najlepszym przykładem debila, który nie wie o czym mówi. Raz, że KAŻDA myszka ma oczywiście ZAWSZE możliwość kliknięcia PPM i LPM, a dwa, że przewijanie w makach jest milion razy lepsze niż w PC - jest to również opinia mojej dziewczyny i paru kumpli, którzy mieli okazję dłużej poużywać mojego laptopa. O dziwo wszyscy zastanawiają się nad kupnem MacBooka jako kolejnego laptopa, a hajsem nie srają...

Używałeś pewnie myszki z multitouch, ale pewnie o tym też nie wiedziałeś. Przewijasz na niej dwoma palcami, możesz wykonywać gesty nawet trzema i ustalać swoje własne. Kliknięcie LPM i PPM powinno być tradycyjnie - chyba, że ktoś w ustawieniach przestawił. Nie mniej jednak wskazuje to na to, że używałeś maka max. 5 minut w sklepie i od razu masz wyrobioną solidną opinię o komputerach tej marki. Pozdro.

k***a, co ja będę wam prostować pokrzywione myślenie. Wasza strata, że będziecie się dalej z niedoj***nym Windowsem bujać... :facepalm:
Jedyne co mnie wk***ia, to tępy hejt i 0 jakiegokolwiek pojęcia oraz argumentów, a jak przychodzi do konfrontacji, to sraka, że ktoś jest fanbojem (i nadal 0 argumentów). Włączyć myślenie!

ll_Mario_ll

2013-11-30, 14:22
TempT napisał/a:


Tylko Granie na konsoli > granie na pc.



Osobiście gram w CS-GO (gra na platformy PC/XBOX/PS) i nie raz widziałem agenta który próbuje grać na serwerze "pecetowców" używając pada. Oglądanie jak porusza się jego celownik wykonując jakieś chore zwroty i łuki przez cały ekran jest doskonałym potwierdzeniem tezy, że do grania służy myszka (FPS !)

A co do Padów? Jest to doskonały wynalazek który ułatwia granie w wiele gier. Nie wyobrażam sobie TDU, nowych NFS, FIFA bez pada. Nie mam konsoli ale używam pada od 360 (oczywiście podłączony do PC)

Hamerykańska ideologia musiała kiedyś dotrzeć do Polszy. Oni siedzą z kubełkiem KFC i tłuką w gry ze wspomaganiem celowania na swoim tłustym od nuggetsów padzie czekając na odblokowanie "acziwmentów". Czy to jest fajne? Nie, to jest ch*jowe.

Ziomson

2013-11-30, 14:24
do grania oczywiscie najlepsza jest konsola, ale i tak większość powie że pc lepszy ( bo prawda jest taka że ich po prostu na to nie stać ;) ) a to że z pada się gorzej celuje to gówno prawda

gryzly123

2013-11-30, 14:35
mare30ks napisał/a:


chyba w fife albo jakies pro skate costam :)

mimo kilku prob dalej nie wyobrazam sobie normalnego grania w strzelanki z celowaniem przy pomocy pada :) to sie po prostu do tego nie nadaje :)



Podpisuje się rękami i nogami. Pady nadają się tylko do zręcznościówek, gier sportowych (w tym wyścigówek) i trzecioosobowych bez celowania (chociażby Assassins Creed).


Co do używających maka i mówiących że laptop = PC, uruchomcie na swoich sprzętach komfortowo jakiś program muzyczny lub środowisko trójwymiarowe (szczególnie SDK silników opartych o realtime rendering, jak na przykład UDK lub CryEngine). Takiego ch*ja :szczerbaty: O ile mac pro do czegoś tam się jeszcze nadaje, całą resztę to o kant dupy rozbić ;-)

makabrax

2013-11-30, 14:36
Ziomson napisał/a:

a to że z pada się gorzej celuje to gówno prawda



no pewnie, bo w większości gier masz autoaima

@nameless
idź się z kolegami miziać pisiorami gdzie indziej...

An...........or

2013-11-30, 14:37
opusative napisał/a:

[bo ogólnie w gierki nie gram, za stary może jestem na to
Xbox ps czy pc czy to jest ważne ? Normalny człowiek ma wyj***ne na czym pogrywa o ile w ogóle w coś pogrywa...


Kolego masz 19 lat :lodowka: ,zresztą nie wiem co wiek ma do rzeczy :) .
A co do tematu, to poważnie się zastanawiam jakich jeszcze przygłupów matka ziemia wypluje prosto na sadola.
Naprawdę jesteście na tyle głupi by kłócić się co jest lepsze?
Musicie mieć strasznie smutne życie, by próbować dowartościować się faktem,ze gracie na pc/konsoli/fiutku tatusia.

chmielu666

2013-11-30, 14:40
Zastanawia mnie jak nudne i żałosne życie trzeba mieć ,żeby mieć czas i chęć na kłócenie się na temat wyższości pc nad konsolą i odwrotnie.

kevo7790

2013-11-30, 14:41
Konsola do gier jak sama nazwa wskazuje jest konsolą do gier, czym komputer nie jest. Kupując dobre 5 lat temu Xboxa 360 ( niedrogo ), przez kolejne lata mogłem bez problemu grać we wszystkie gry od Burnout Paradise po Forze 4 i GTA V. W komputer bym musiał inwestować już kilkukrotnie, wymieniać karty graficzne, procesory i dysk twardy żeby każda gra odpaliła. Do konsoli wkładasz płytke i jedziesz, w komputerze godzinna instalacja i -20GB na dysku twardym. W dodatku siedzenie przed ekranem 20 cali z jedną ręką na myszce i drugą na klawiaturze jest niewygodne a za robienie kablowego, czasochłonnego mętliku żeby to wszystko podłączyć pod telewizor i pod pada ja dziękuję.

gr...........og

2013-11-30, 14:42
Nameless,



Żeby kliknąć "Prawy przycisk" trzeba kliknąć odpowiedni klawisz na klawiaturze. Miałem iMac G3 w technikum na informatyce, używanie menu kontekstowego nie było zbyt wygodne.

Nameless

2013-11-30, 14:42
@up
Stary wtedy to ja nie wiedziałem jeszcze zbyt dobrze co to jest Mac i nie wiem co wtedy firma Apple robiła. Swój komputer kupiłem ponad 3 lata temu i wiem co jest teraz na rynku. Mój błąd - taka myszka może rzeczywiście była. Ale nie zmienia to faktu, że obecnie nie ma myszki, która nie ma możliwości kliknięcia LPM i PPM.

Z tego co teraz sprawdziłem na wiki, to takie myszki jak na obrazku wyżej produkowano do 2005 roku, a więc od 8 lat Apple robi myszki wieloprzyciskowe.


makabrax napisał/a:

@namelesss
idź się z kolegami miziać pisiorami gdzie indziej...



Odpowiem Ci ostatnim zdaniem mojego poprzedniego posta. Znowu potwierdziłeś to co piszę, ignorancie pie**olony.
nameless napisał/a:

Jedyne co mnie wk***ia, to tępy hejt i 0 jakiegokolwiek pojęcia oraz argumentów, a jak przychodzi do konfrontacji, to sraka, że ktoś jest fanbojem (i nadal 0 argumentów).


Jumai

2013-11-30, 14:45
Cytat:

do grania oczywiscie najlepsza jest konsola, ale i tak większość powie że pc lepszy ( bo prawda jest taka że ich po prostu na to nie stać ) a to że z pada się gorzej celuje to gówno prawda



Co? Nie wiem czy troll czy po prostu idiota, ale tak: Gra się lepiej na pc (wydajność, sterowanie), z pada się fajnie celuje jak jest w gierce autoaim, a i tak dla wielu osób wygodniejsze jest sterowanie myszką i klawiaturą. Co do "bo prawda jest taka że ich po prostu na to nie stać" akurat PC jest droższy od konsoli + jakiegoś lapka do neta... Popisałeś się...

Co prawda nie wyobrażam sobie grać w serie assasins creed, fifę, czy jakieś bijatyki/slashery bez pada(mam pada od ps3), ale strzelanki tylko na myszce i klawie, ścigałki tylko na kierownicy, latanie tylko joy (ew myszka)...

mazurpl

2013-11-30, 14:52
Mam i konsolę i PC, więc pie**olą mnie wasze wojenki.

makabrax

2013-11-30, 14:52
@nameless
ty masz za to wyj***ne argumenty...
tylko powiedz... na ch*j kupować maca jeżeli to są takie same podzespoły jak w każdym PC tylko 2 razy przepłacone?
to że teraz myszy są inne niż były kiedyś to mnie ch*j obchodzi, zraziłem się i tyle, tak samo jak jedni się zrażają do danej marki samochodów bo mieli i się psuł i ch*ja z tym zrobisz...

gr...........og

2013-11-30, 14:57
Nameless,

Owszem, ale jednak widzisz makabrax nie wziął swoich doświadczeń z sufitu. Ja sam pracując z tą myszką dostawałem k***icy, praktycznie po 2-3 lekcjach infy nosiłem własną mysz, bo z tym co było nie pracowało mi się komfortowo.