18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Walki w Hamburgu

Kamil4 • 2017-07-07, 12:56
Co najmniej 76 policjantów i nieustalona jeszcze liczba demonstrujących zostało rannych w czwartek w starciach z antyglobalistami w Hamburgu, gdzie w piątek rozpoczyna obrady szczyt G20.

Policja zatrzymała 5 osób. Do pojedynczych incydentów dochodziło w nocy z czwartku na piątek.

Jak poinformowały władze, większość funkcjonariuszy odniosła tylko lekkie obrażenia; do szpitala odwieziono trzech z nich.

Do starć doszło kiedy policja przypuściła atak i zatrzymała liczący 12 tys. osób pochód przeciwników szczytu, zorganizowany pod hasłem „Welcome to Hell” (Witamy w piekle).

Część demonstrantów – skrajnie lewicowy tzw. czarny blok – miała zasłonięte twarze, co było niezgodne z przepisami. Policjantów obrzucano kamieniami, butelkami i petardami.

Policjanci użyli armatki wodnej i gazu pieprzowego.

Protestujący wznosili barykady, podpalili kilka samochodów oraz niszczyli wystawy sklepowe i siedziby firm. Według policji kilkakrotnie użyto lasera kierując go na policyjny helikopter aby oślepić jego pilota.



Antyglobaliści rozproszyli się, ale starcia i akty przemocy rozszerzyły się w ten sposób na inne dzielnice miasta.

Demonstracja rozpoczęła się o godz. 16 od wiecu na placu Fischmarkt. Uczestnicy pochodu starali się następnie przejść w pobliże Centrum Targów, gdzie jutro rozpocznie się szczyt G20.

Przed marszem policja ostrzegła jego uczestników, że narażają się na akty przemocy i poinformowała o skonfiskowaniu dużej ilości broni domowej roboty.



Szczyt G20 ochrania w Hamburgu ok. 20 tys. policjantów. Miejsce obrad otoczono barierkami. Władze spodziewają się, że w piątek i sobotę przybędzie do miasta ok. 100 tys. antyglobalistów.

źródło: http://wolnosc24.pl/2017/07/07/76-policjantow-rannych-w-czasie-walk-z-lewakami-w-hamburgu-zobacz-jakie-pieklo-lewicowi-terrorysci-zrobili-na-ulicy-niemieckiego-miasta/

Kamil4

2017-07-08, 15:11
Abraxus wyżej już odpowiedziałem na podobną odpowiedź...

Generall14

2017-07-08, 15:21
Abraxus napisał/a:


Możliwość zrobienia czegokolwiek ze swoją ziemią to brak prawa czyli anarchia.



Posiadanie swojej ziemi (formalne, nie siłowe) to już prawo. W anarchii nie ma takiej opcji że kupiłem ziemię i wszyscy się nagle od niej odpie**alają.

Abraxus napisał/a:

Tak więc nikt ci nie zabrania nic budować ale nie można budować wszystkiego gdzie ci się podoba.



No przecież o to chodzi, żeby nie budować gdzie się podoba tylko na swoim terytorium, z uwzględnieniem szkodliwego wpływu na własność sąsiadów. Wszelkie ograniczenia typu tutaj budujemy tylko domki jednopiętrowe, tam tylko czerwone a tam stodoły to już wpieprzanie się państwa i bezsensowne ograniczanie prawa do dysponowania własnością.

zen568i

2017-07-09, 01:12
Powinni walczyć nago z kapitalizmem. Wszystko co mają ubrane nawet gacie sa tego częścią. W sumie nawet te mołotowy co mają są zrobione z produktów które pochodzą z wielki firm. Tak naprawdę to chyba zostaję im do rzucania kał i pryskanie swoim moczem.