18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

W Wilnie odkryto mur zbudowany z nagrobków.

Wulvghar • 2015-03-15, 21:33
"...Polscy harcerze natrafili na świadectwo profanacji na ulicy Algirdo w Wilnie. Okazało się, że cały mur zbudowany jest z płyt nagrobnych pochodzących z czasów I wojny światowej. Napisy na nich, które za harcerzami cytuje portal Wilnoteka, świadczą, że niektóre tablice pochodzą z mogił żołnierzy polskiej narodowości, choć nie tylko.

Mur został odkryty głównie dlatego, że w okolicy gdzie się znajduje trwają prace budowlane. Na terenie tym niegdyś stały magazyny Litewskich Kolei Państwowych..."




Link do całości artykułu i kilku zdjęć:
http://niezlomni.com/?p=23269

sado_m

2015-03-16, 14:33
Heh... W Szczecinie murki przeczkoli i piaskownic też są przecież z nagrobków niemieckich i nikt jakoś problemu nie robi :)


grey_warden

2015-03-16, 14:36
@sado_m A kto Niemców żałuje? :D

Loaloa

2015-03-16, 16:36
Znowu polactwo będzie rozkopywać czyjeś miasto, bo kiedyś zdechły w tym mieście jakieś polaczki. Noż do ch*ja, co za poj***ny narodek. Aż dziw, że nie macie na uniwersytetach katedr archeologii martyrologicznej.

Toolpa

2015-03-16, 19:42
U mnie na wichurze jest miejsce gdzie jest w ch*j starych nagrobków wyj***nych w porzeczki. Nikt się tym nie interesuje i generalnie miejscowe menele walą na nich bełty. Pamiętam je sprzed k***a jakiś 15 lat... aż się przejdę zobaczę jakie tam za daty i nazwiska widnieją.

4x4offroad

2015-03-16, 20:12
taka płyta jest święta,czy jaki h*j?? Płyta to płyta...

tranzystor

2015-03-16, 21:33
Loaloa napisał/a:

Znowu polactwo będzie rozkopywać czyjeś miasto, bo kiedyś zdechły w tym mieście jakieś polaczki. Noż do ch*ja, co za poj***ny narodek. Aż dziw, że nie macie na uniwersytetach katedr archeologii martyrologicznej.




Najbardziej wk***iające jest tępe gówniarstwo wpisujące sobie zawyżony wiek, żeby wchodzić na harda i się podbudowywać dojrzałością. Kwejk to miejsce dla ciebie, frajerze.

GhostRider32

2015-03-17, 00:02
4x4offroad,
Może nagrobek Twojej matki rozbić i wyłożyć nim chodnik?

dmnkzl

2015-03-17, 16:50
Naprawdę uważacie że nagrobek to taka ważna rzecz? Chcecie by o was pamiętano, to ruszcie dupska i zróbcie coś po czym warto będzie o was pamiętać. Ja osobiście każe się skremować, a moje prochy rozsypać w miejscu, w którym wskaże i posadzić na nich dęba. Dąb będzie rósł, a za 100 lat każdy będzie wymawiał moje imię.

tranzystor

2015-03-17, 19:49
dmnkzl napisał/a:

Ja osobiście każe się skremować, a moje prochy rozsypać w miejscu...



Na wysypisku śmieci każ je rozsypać.

4x4offroad

2015-03-18, 18:42
[quote="GhostRider32"]4x4offroad,
Może nagrobek Twojej matki rozbić i wyłożyć nim chodnik?[/quot]

a prosze cie bardzo.