18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

VII Marsz Autonomii Śląska

Sn...........ol • 2013-07-12, 20:04
13 lipca 2013 odbedzie sie 7 marsz Autonomii Gurnego Slunska !

Ci co nie wiedza, to teraz wiedza, ale raczej wiekszość (mieszkańców Gurnego Slunska) powinna wiedzieć :)




lizardhino

2013-07-12, 20:06
zeby z tego krwawych zamieszek nie byłó

cenius

2013-07-12, 20:15
A wyp***zielać niemiaszki.

stankry

2013-07-12, 20:18
Ludziom się pie**oli we łbach od tej demokracji :homer:

freaky

2013-07-12, 20:20
MarioSwiony napisał/a:


Jestem zszokowany reakcja na ten post ;/ Widać ze po za Slaskiem jestemy uwazani za brudasow i kretow co jest bardzo przykre. Dzieki Slaskowi Polska staneła na nogi a tu brak wdziecznosci. Wiec nie dziwcie sie ze na Slasku chca autonomii a co nie ktorzy odlaczenia sie od Polski.


A czego Ty się spodziewałeś?! Jak inaczej odebrać tą "rewelację" niż zwykłą prowokację. Naturalne, że głosząc taki ekstremizm spotkasz się z cyniczną i równie skrajną reakcją...

JądroChaosu

2013-07-12, 20:20
Jestem za odłączeniem ślunska od Polski. Niech sobie założą własny kraj, albo przyłączą do Niemiec.
Byłem tam, okazuje się że oni nawet po naszemu mówić nie potrafią! Tyle lat się nie nauczyli, to chyba już z nich nic nie będzie.

cmroyal

2013-07-12, 20:22
ja pie**ole , czego to jeszcze człowiek nie wymyśli . jak widze tu tych młodych to sie dziwie czemu chcą autonomii ?! jak chcą być niemcami to wypi*rdalać do nich , Boże ...
Jestem ślązakiem i jestem temu przeciwny .

Sn...........ol

2013-07-12, 20:33
Nikt tutaj nie chce iść to Niemiec. Chcemy aby pieniadze zostały u nas na Slasku.
Jestem zszokowany reakcja na ten post ;/ Widać ze po za Slaskiem jestemy uwazani za brudasow i kretow co jest bardzo przykre. Dzieki Slaskowi Polska staneła na nogi a tu brak wdziecznosci. Wiec nie dziwcie sie ze na Slasku chca autonomii a co nie ktorzy odlaczenia sie od Polski.

Niektorzy powinni wiedzieć ze w Slaskich domach nie "mówi" sie tylko godo. Ze w tych domach pielegnuje sie tradycje Slaskie. Ze chodzi sie do koscioła i ze co niedziela sa kluski rolada i kapusta.
Ale kazdy szanuje tez Polske jego hymn i historie. A tutaj widze brak szacunku dla nas dla Slazakow.

Ti...........ch

2013-07-12, 20:33
Liberty for Silesia? Chwila, chwila... dawno temu w gimbazie to było...

Już wiem! Wolność dla Śląska 8-) k***a co za matoły :homer: , skoro wolności im mało to niech sie przyłączą do Kalifatu Federalnego Niemiec. Secesjoniści w dupe j***ni.

Imie_jego_44

2013-07-12, 20:33
Węgiel się skończył, kopalnie popadały niech się odłączają, po co nam ten Śląśk? żadnego pożytku a utrzymywać ich trzeba.

ja...........ax

2013-07-12, 20:33
pie**olicie że aż dupa boli, oni nie chcą niepodległości nie chcą być Niemcami chcą autonomii dzięki czemu będą mogli się rządzić sami i będą wolni od pomysłów rudego czy kaczora, będą mogli pielęgnować swoją gwarę historię i kulturę, poczytajcie sobie jak Ślązacy byli traktowani przez polskie władze po II wojnie, to może skumacie czemu nie przepadają za chłopcami ze stolicy

kochamcie

2013-07-12, 20:44
może któryś ślązak wyjaśnić w 3 zdaniach o co tak na serio chodzi z tym odłączaniem? tylko nie pie**olcie o "pielęgnowaniu kultury" bo nikt was w Polsce nie piętnuje ani nie zabrania wam faflunić w tej swojej gwarze.

borisklinga

2013-07-12, 20:46
Kilofem i młotem śląską hołotę !!!!

Lololoney

2013-07-12, 21:00
IV (czy jak kto woli V) rozbiór Polski przeprowadzimy sami...
:homer:


Atak na serio, to co im to da?
Teraz są województwami Polskimi, a Polska sama za niedługo stanie się województwem UE...
Po odłączeniu Ślunsk stanie się bezpośrednim województwem UE i co wtedy? Lipa... Już to widzę jak to sami wywalczą sobie te pakiety klimatyczne, czy jak się to zwie, a zauważyć trzeba, że Ślunsk żyje głównie z wungla i jest regionem typowo przemysłowym... Poza tym zgodnie z polityką UE wungiel traci przydatność w jej granicach... A jeśli chcieliby go wysyłać na wschód to (najprędzej) musieliby go przewieźć przez terytorium Polski, a znowu jeśli mściwy kaczorek (lub jemu podobny) doszedł by wtedy do władzy, to skończyło by się na tym, że na Śląsku bardziej opłacałoby im się ten wungiel wpie*dalać... Chciałbym zobaczyć jak Ślunzocy próbują cokolwiek wywalczyć w UE i to jak będą postrzegani... Jeśli Niemcy nie wezmą ich wtedy pod skrzydła to wróżę im marną przyszłość...
Nie jestem jakimś Worszowiokiem, po prostu tak mi się wydaje, ale róbta co chceta, nic mi do tego. Ja będę tylko siedział i patrzył...