18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Uwaga na oszustwa - wystawianie aukcji

Ku...........cz • 2014-09-20, 12:43
Siema. Temat mało sadystyczny, ale może pomogę komuś z was nie wpaść w wielkie tarapty

Szukam ostatnio pracy i natknąłem się na "ciekawy" proceder.

Trafiłem na ofertę wystawiania aukcji dla sklepu. Wysłałem odpowiedź ale od razu ALERT (2500 miesięcznie +10% prowizji ? no way)

Dostałem odpowiedź że oczywiście chcą itd itp, ale pytałem dalej bo coś mi nie pasowało

1) Nie uzyskałem odpowiedzi co za marki obsługują, ani jaka jest ich strona. Cały czas tylko odpowiedzi "sprzedajmy buty i perfumy"

2) To co najwazniejsze. Zapytałem czy dostajemy do obsługi konto allegro. Tymczasem należy mieć WŁASNE KONTO BANKOWE i WŁASNE KONTO ALLEGRO. Jak ktoś nie pomyśli to niezła wtopa. Wszystkim kręci "szef sklepu", ale wystawiacie na swoje nazwisko. Kasa wpływa na wasze konto, a wy dalej ją przelewacie do "szefa sklepu". W związku z tym
- towar kradziony - wy odpowiadacie
- towar podrobiony - wy odpowiadacie
- towar niewysłany - wy odpowiadacie
- brak własnej działaności gospodarczej, a sprzedawanie na duże kwoty - wy odpowiadacie

Krótko mówiąc pakując się w takie bagno możecie odpowiadać z prawa karnego - oszustwa i przestępstw gospodarczych (oszustwo podatkowe). Możecie beknąć finansowo, wylądować w pierdlu i uzyskać status osoby karanej. Wszystko dlatego że szukaliście roboty i nadzialiście się na bezkarnego cwaniaczka.

Myślcie i czytajcie 5 razy przed zgodzeniem się na cokolwiek. 2500 za prace w domu nie jest realne. Nie idźcie na łatwizne i bądzcie podejrzliwi.

Pozdrawiam

Himmler

2014-09-20, 12:49
Normalny człowiek nawet na takie ogłoszenie nie spojrzy więc nie wiem o co tyle szumu

Ku...........cz

2014-09-20, 12:52
O to że jest wiele ofert. Nie tylko tak niedorzecznych jak te 2500 (chociaż są tacy co się nabiora).

Ja sam byłem ciekawy bo wiem że są oferty tego typu ale na realistycznych warunkach i bez oszustw- sklep szuka kogoś do obsługi internetowej i wysyłek. Tu nie pasowała mi kwestia podejrzanych zarobków, ale często sa zarówno oszustwa jak i prawdziwe oferty z mniejszymi zarobkami.

Chodzi mi tylko o to aby zwracać uwagę na takie coś jak koniecznośc wystawiania z własnego konta. Możliwe że nie każdy przewidzi jakie wiążą się z tym konsekwencje.

TenFajniejszy

2014-09-20, 13:36
Dobrze że ostrzegłeś o takim procerze. Ktoś nie pomyśli i wpakuje się w gówno. A potem problem od niezadowolonych klientów - "Oddawaj buty bo zadzwonie na policję!".

Ku...........cz

2014-09-20, 13:44
Tak jak napisałem. Sam miałem problemy z kasą i szukałem czegokolwiek. Teraz mam dobrą robotę, ale jeszcze duzo wolnego czasu i chciałem coś złapać dodatkowego w tym stylu. A tu taki wałek.

Na prawdę nie ma większego swinstwa niz oszukiwanie osób które są w ciężkiej sytuacji, chcą pracy i chcą zarobić. Nawet nie wiem czy można to gdzieś zgłosić i czy coś to da (w normalnym swiecie policja powinna zrobic prowokacje)

Lesniak007

2014-09-20, 13:59
gdzie to znalazłeś? chętnie posprzedaję :)

Ku...........cz

2014-09-20, 14:17
po moim zgłoszeniu administracji usunęli tą ofertę. Na OLX Kraków była

____

2014-09-20, 15:25
Chamskie jest to że tego typu oszuści są w stanie naciągnąć tylko tych którzy nie mają pracy i pilnie potrzebują gotówki żeby się nie zapożyczać lub skończyć pod mostem.

Ba...........co

2014-09-20, 16:20
Trzeba być niezłym kretynem, żeby wziąć taką robotę.

Ku...........cz

2014-09-20, 16:26
Basco napisał/a:

Trzeba być niezłym kretynem, żeby wziąć taką robotę.



uwierz mi są zdesperowani ludzie którzy roboty szukają i wysyłają na każdą ofertę która się pojawi. Sam kupę CV wysłałem zanim dostałem porzadną pracę. A miesiąc żyłem za pożyczone bo firma z którą się wcześniej związałem okazała się niepoważna i po jednym dniu wypowiedziałem umowę. Przez ten miesiąc gotowy byłem do podjęcia jakiejkolwiek pracy (w koncu powykładałem towar)

Steven

2014-09-20, 16:52
Kubacz napisał/a:



uwierz mi są zdesperowani ludzie którzy roboty szukają i wysyłają na każdą ofertę która się pojawi. Sam kupę CV wysłałem zanim dostałem porzadną pracę. A miesiąc żyłem za pożyczone bo firma z którą się wcześniej związałem okazała się niepoważna i po jednym dniu wypowiedziałem umowę. Przez ten miesiąc gotowy byłem do podjęcia jakiejkolwiek pracy (w koncu powykładałem towar)



Desperacja nie usprawiedliwia głupoty.

_Azazel

2014-09-20, 16:57
Kubacz napisał/a:


- towar kradziony - wy odpowiadacie
- towar podrobiony - wy odpowiadacie



Miałbyś jakąś umowę z nim, on Ci przysyła towar który ty sprzedajesz, wiec tak naprawdę można mu narobić koło dupy, ale trzeba pomyśleć. Ale tak czy siak, lepiej pomyśleć niż się potem z jakimś ch*jem sądować

kostuchowy

2014-09-20, 16:57
2500zł za pracę w domu jest nierealne? Ciekawe.

Nihil

2014-09-20, 16:58
Zwykły nabór na słupa, oczywistym jest że zrobią "pracownika" w ciula. Jeszcze większa beka jak wynagrodzenie będziesz pobierać z tego co klient wyśle (klient płaci 1000zl, Ty odejmujesz sobie prowizje i wysylasz szefowi 900 czy iles).
Trzeba byc debilem zeby tak sie dawac na slupa zlapac :D

Albo konta bankowe na które musisz przelać złotówkę, dla weryfikacji... Ludzie po amber geldzie się jeszcze nie nauczyli że bycie słupem czy zabawy w piramidę finansową to robota dla frajerów ;)

Ku...........cz

2014-09-20, 16:58
Niekoniecznie głupoty. Znajoma obsługuje sklep internetowy komputerowy(wystawianie allegro z konta FIRMY, ale tez WYSYŁKA, kontakt z klientem etc - pełny legal) i ma 1900 netto do tego 5% sprzedanych. Więc kwota osiągalna ale nie przy takich warunkach.

znowu pojawiła się ta oferta :)

Ps. nie musicie mi mówić że to głupota :) Sam to odkryłem i się w to nie wkopałem :) (chociaż myślałem o tym, bo tak jak wyżej napisałem SĄ takie oferty legalne, ale nie aż tak "dobre" - zwykle jest to praca w siedzibie firmy)

Mi chodzi tylko o to żeby ostrzec tych którzy może zbyt szybko zrobią zanim pomyślą. Wiem jak działają czasem ludzie w wieku lat 18-19. Myślą że jest szansa na szybką kase a tu BUM