18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Uwaga na cukier!

si...........nt • 2011-04-04, 16:59
Zanim użyjecie sprowadzanego z Niemiec cukru, przepuście je przez sitko. W kawie znalazłam białą centymetrowa larwę. Taką samą jak na tym zdjęciu.


I jeśli znajdziecie, nawet po wyrzuceniu nie warto z niego korzystać, bo produkty jej przemiany materii i tak mogą zaszkodzić.

Zdjęcie pochodzi z internetu

Arwen

2011-04-05, 22:29
To są płytki feromonowe - przyciagają męskie osobniki i tym samym zostaje zatrzymany ich cykl rozrodczy. Chociaż radziłabym na te płytki uważać, bo czasem mogą przyciągać mole z zewnątrz. Jest to rozwiązanie tylko na początek, żeby jakoś ogarnąć sytuację.
W każdym bądź razie mieszkanie z molami do przyjemnych i łatwych nie należy... :/

h4ze

2011-04-05, 22:41

Tak mi się skojarzyło :roll:

matheo36

2011-04-05, 22:51
Przecież to same białko, a cukru szkoda wyrzucać. Pewno to jakaś prowokacja przez Radio M czy innych mocherów.

Momonti

2011-04-05, 23:01
@ sisteragent

Baran j***ny jesteś, larwy prędzej w kawie znajdziesz, co do cukru to jest jeden z najlepszych naturalnych konserwantów... A larwy żrące kawę potrafią w hermetycznej paczce i ponad pół roku żyć.
Chociaż u takiego ignoranta jak Ty to pewnie w kubku wcześniej larwa siedziała :D
Na marginesie - białko owadzie jest zdrowsze i lepiej przyswajalne niż np. kurczak, a owadzie ekskrementy to smakołyk - chodzi mi o miód spadziowy co to jest gównem mszycy wyrzyganym przez pszczoły :D

si...........nt

2011-04-05, 23:15
Momonti,
Momonti napisał/a:

larwy prędzej w kawie znajdziesz


Przecedziłam przez sitko i jedno i drugie. Kawa była czysta, zaś cukier miał w opakowaniu jeszcze trzy takie.
Momonti napisał/a:

pewnie w kubku wcześniej larwa siedziała


Mimo małego bałaganiarstwa wolę korzystać z czystych naczyń i przed użyciem przeważnie sprawdzam czy się nadają.
Momonti napisał/a:

owadzie ekskrementy to smakołyk


Smacznego :)

P.S Momo, jestem kobietą.

Co do ludzi, którzy piszą coś o TESCO i tym, że czepiam się Niemców proszę o dokładne zapoznanie się z tematem. Bo z tego co widzę nikt z napinaczy nie raczył tego zrobić ;)

Szyniasty

2011-04-06, 03:58
Wiekszość polskich cukrowni zostałą sprzedana francuzom, ci sprzedali je niemcom, a niemcy wiekszość pozamykali. Więc prawdopodobnie to i tak niemiecki cukier. amen

Cayenne89

2011-04-06, 11:03
nie zmienia to faktu,że jak się te pie**olone larwy rozlezą po mieszkaniu,to nic,tylko podpalić.Ja to przywlekłam w karmie dla gryzoni i latało mi toto po mieszkaniu ze 3 miesiące.Do dzisiaj nie wiem,gdzie sie chowały,bo ziarno wypie**oliłam,a kuchnię sprawdzałam milion razy.Te robale lezą do wszelkich ziaren,wyrobów mącznych,przypraw i potrafią się przegryźć przez karton i plastik (np do woreczka z ryżem).Dlatego wszystko trzeba dokładnie sprawdzić po kupieniu,bo jak się to zalęgnie w domu,to kaplica.A jak sie je zobaczy na suficie,to zwykle oznacza to inwazję-bo w paczce,w której jeprzytaszczyliśmy było ma za mało jedzenie i miejsca.

~Faper Noster

2011-04-06, 15:45
k***a, przecież od tych larw jeszcze nikt nie umarł, nie przesadzajcie. Cukier przecedzić, larwy wywalić i po krzyku.

WhatsUpMan

2011-04-06, 17:39
BongMan napisał/a:

j***ne szwaby wytruć nas chcą!



Tesco to brytyjska sieć hipermarketów ...

Trzmielina

2011-04-08, 14:13
Ostrzegam przed rybikiem cukrowym: zalągł się w moim cukrze. Zignorowałam go, a po tygodniu cukier był do wyrzucenia, bo zrobił się gorzki.

Am...........eg

2011-04-08, 23:22
Trzmielina napisał/a:

Ostrzegam przed rybikiem cukrowym: zalągł się w moim cukrze. Zignorowałam go, a po tygodniu cukier był do wyrzucenia, bo zrobił się gorzki.




Przynajmniej dupa Ci nie urośnie. neeeeext