18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Utwór promujący film dokumentalny - "Powstanie Warszaws

Modrzew88 • 2014-04-03, 21:22
(nie wiem dlaczego po wrzuceniu ucina ostatnie litery tytułu, podczas edycji postu wszystko wygląda dobrze)

Film „Powstanie Warszawskie" promuje piosenka „Tyle nadziei, tyle młodości" w reżyserii Bartosza Kowalskiego, do której słowa napisał Adam Nowak, a muzykę skomponował Karim Martusewicz.

Punktem wyjścia dla teledysku były kolorowe materiały archiwalne z filmu „Powstanie Warszawskie", z prawdziwymi ludźmi i prawdziwymi emocjami, połączone z czarno-białymi kadrami współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. W teledysku obserwujemy zarówno Powstańców Warszawskich, którzy walczyli, jaki i tych, którzy wciąż są wśród nas. Ideą było pokazanie, że w Powstaniu walczyli młodzi ludzie przepełnieni entuzjazmem i nadzieją, a dziś w wolnej Warszawie mogą żyć ich rówieśnicy.

Po obejrzeniu zremasterowanych materiałów nie mogłem uwierzyć jak wielki mają one ładunek emocjonalny. Wyobraziłem sobie, że jedynym dopełnieniem mogą być tylko proste, ponadczasowe portrety kombatantów, ze współczesną Warszawą w tle. Sama możliwość poznania weteranów, wysłuchanie ich historii i współpraca z nimi była dla mnie wielkim przeżyciem. -- mówi Bartosz Kowalski, reżyser.

W teledysku zgodzili się wystąpić Powstańcy Warszawscy: Stanisław Dąbrowski, Barbara Gancarczyk, Janusz Gołuchawski, Franciszek Ukleja, Jadwiga Śliwczyńska oraz Edward Matecki.

Mam ogromne szczęście być synem Powstańca Warszawskiego i jestem z tego powodu bardzo dumny. Propozycja skomponowania piosenki zapowiadającej film „Powstanie Warszawskie", padła niedługo po tym jak mój tata - Powstaniec odszedł na wieczną wartę. Dlatego ta krótka, niespełna czterominutowa forma muzyczna, jaką jest piosenka, jest długą, bardzo świadomą aranżacyjnie i kompozycyjnie, przeszytą emocjami opowieścią o tym, czego nasze oczy niewidziały, a co pokaże nam film. Moje dźwięki opatrzone słowami Adama Nowaka, nabrały niesamowitego przekazu i jestem wdzięczny za umożliwienie mi dołożenia cegiełki muzycznej do wyjątkowego pomnika Pamięci i Szacunku na jaki zasługują Powstańcy Warszawscy. -- powiedział Karim Martusewicz.

Teledysk będzie pokazywany m.in. na portalach: gazeta.pl, stopklatka.pl i stopklatka TV, w sieciach kinowych.

„Tyle nadziei, tyle młodości" - Adam Nowak i Sylwia Wiśniewska słowa: Adam Nowak muzyka: Karim Martusewicz



delicatessen

2014-04-09, 07:22
Nie podoba mi się podkład muzyczny. To powinno by Lao Che. Genialna płyta. Niesamowite teksty, co prawda zapożyczone ale dobrze naśladować najlepszych. No i muzyka. A to to jest jakieś tkliwe gówno. Swoją droga szkoda że Lao Che poszło w innym kierunku, czytaj komercyjnym. Przesłuchajcie sobie drodzy sadole płytkę "Powstanie Warszawskie" Lao Chce a prawą rękę oddam jeżeli nie zmięknie rura Wam i Waszej Panience.