18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Utwór promujący film dokumentalny - "Powstanie Warszaws

Modrzew88 • 2014-04-03, 21:22
(nie wiem dlaczego po wrzuceniu ucina ostatnie litery tytułu, podczas edycji postu wszystko wygląda dobrze)

Film „Powstanie Warszawskie" promuje piosenka „Tyle nadziei, tyle młodości" w reżyserii Bartosza Kowalskiego, do której słowa napisał Adam Nowak, a muzykę skomponował Karim Martusewicz.

Punktem wyjścia dla teledysku były kolorowe materiały archiwalne z filmu „Powstanie Warszawskie", z prawdziwymi ludźmi i prawdziwymi emocjami, połączone z czarno-białymi kadrami współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. W teledysku obserwujemy zarówno Powstańców Warszawskich, którzy walczyli, jaki i tych, którzy wciąż są wśród nas. Ideą było pokazanie, że w Powstaniu walczyli młodzi ludzie przepełnieni entuzjazmem i nadzieją, a dziś w wolnej Warszawie mogą żyć ich rówieśnicy.

Po obejrzeniu zremasterowanych materiałów nie mogłem uwierzyć jak wielki mają one ładunek emocjonalny. Wyobraziłem sobie, że jedynym dopełnieniem mogą być tylko proste, ponadczasowe portrety kombatantów, ze współczesną Warszawą w tle. Sama możliwość poznania weteranów, wysłuchanie ich historii i współpraca z nimi była dla mnie wielkim przeżyciem. -- mówi Bartosz Kowalski, reżyser.

W teledysku zgodzili się wystąpić Powstańcy Warszawscy: Stanisław Dąbrowski, Barbara Gancarczyk, Janusz Gołuchawski, Franciszek Ukleja, Jadwiga Śliwczyńska oraz Edward Matecki.

Mam ogromne szczęście być synem Powstańca Warszawskiego i jestem z tego powodu bardzo dumny. Propozycja skomponowania piosenki zapowiadającej film „Powstanie Warszawskie", padła niedługo po tym jak mój tata - Powstaniec odszedł na wieczną wartę. Dlatego ta krótka, niespełna czterominutowa forma muzyczna, jaką jest piosenka, jest długą, bardzo świadomą aranżacyjnie i kompozycyjnie, przeszytą emocjami opowieścią o tym, czego nasze oczy niewidziały, a co pokaże nam film. Moje dźwięki opatrzone słowami Adama Nowaka, nabrały niesamowitego przekazu i jestem wdzięczny za umożliwienie mi dołożenia cegiełki muzycznej do wyjątkowego pomnika Pamięci i Szacunku na jaki zasługują Powstańcy Warszawscy. -- powiedział Karim Martusewicz.

Teledysk będzie pokazywany m.in. na portalach: gazeta.pl, stopklatka.pl i stopklatka TV, w sieciach kinowych.

„Tyle nadziei, tyle młodości" - Adam Nowak i Sylwia Wiśniewska słowa: Adam Nowak muzyka: Karim Martusewicz



xts

2014-04-03, 21:26
dziadzio chyba nie widział ćpunów na centralnym

sard

2014-04-03, 21:46
Jezuniu jak jak ja się cieszę, że owa muzyka, ów kawałek to nie j***ny hip-hop, który ma tyle wspólnego z Powstaniem Warszawskim co Stalin z uwolnieniem polski.

Co do ładunku emocjonalnego, ja podczas "Kamienie na szaniec" (pomijając netowy, totalnie z dupy hejt) miałęm załzawione oczy... nawet wycieczka szkolna siedząca na końcu sali w pewnym momencie zamknęli mordy, zero głupich komentów i nagle słychać tylko chlipanie i smarkanie w chusteczkę - jak się k***a człowiek wczuje to wie, że dziś to w sumie sielanka w porównaniu do tego co nasi dziadkowie musieli znieść, żeby dziś być wolnym (nie w pełni) i móc (nie do końca) robić to co się chce.

LxDead

2014-04-04, 04:29
Cytat:

ja podczas "Kamienie na szaniec" (pomijając netowy, totalnie z dupy hejt)



Jak dla mnie hejt na to coś mające czelność nosić nazwę "Kamienie na szaniec" nie jest z dupy. Ten film to jedna wielka kpina, który obraża inteligencję widza. Jak ktoś nie ma pojęcia/nie zna obyczajowości która panowała w tamtych czasach to z pewnością się filmem zachwycił. Fabuła kręci się wokół zgrai nieogarniętych chłopaczków bawiących się w wojnę, którym nie chce się już zrywać flag, uprzykrzać życie Niemcom, napędzać Podziemną propagandę. Przewodzi nimi Zośka, który z tym książkowym pierwowzorem nie ma nic wspólnego. Sądzi że Mały Sabotaż to dla lamerów i płacze że tylko mając broń może coś zrobić(w sumie ukazano go jak takiego gimbusa "ja chcem broń by sobie postrzelać" a jak przyszło co do czego to bał się za spust pociągnąć). Reakcja rodziców na widok syna z panienką na tapczaniku to następny przykład na to że pan reżyser ma zerowe pojęcie o obyczajowości w tamtych czasach, a dzieci w kinie mogły się pośmiać. Polska rodzina inteligencka wyprosiłaby pociechę za drzwi, zaś synalkowi zrobiłaby zapewne długi, dosyć nieprzyjemny wykład. I gdzie w tym wszystkim był Alek? Bo ja w prawie że wcale go nie widziałem w tym filmie. To coś nie zasługuje na nazwę "Kamienie na Szaniec." Książka opowiada o elicie II Rzeczypospolitej. O harcerstwie, młodych ludziach, patriotach kultywujących tradycję, inteligentnych, wykształconych chłopakach, którzy myśleli innymi kategoriami niż dzisiejsza młodzież. Byli dojrzali emocjonalnie i psychicznie. Wiedzieli co chcieli robić i kim zostać w przyszłości, mieli plany i marzenia których nie przysłoniła im nawet sama wojna... Równie dobrze reżyser mógłby zmienić nazwę filmu oraz imiona i nazwiska pojawiających się w nim postaci.

Zaś co do "Powstania Warszawskiego"... po obejrzeniu wszystkich zamieszczonych materiałów związanych z projektem to mam jak najbardziej same dobre przeczucia i nadzieje że film odniesie ogromny sukces jako coś całkowicie nowego, świeżego i że okaże się na tyle dobry by odebrać kilka znaczących nagród czy choćby nominacji do nich.

Mam nadzieję że doczekamy się także ukończenia
"Historii "Roja", czyli w ziemi lepiej słychać"

staineer

2014-04-04, 10:36
"Mam ogromne szczęście być synem Powstańca Warszawskiego i jestem z tego powodu bardzo dumny." a z czego tu być dumnym ? że brał udział w jednej z większych klęsk w historii tego kraju.. no bo chyba nie powiesz mi że wygraliśmy to powstanie ? o tym że na zwycięstwo nie było nawet szans nie będę się rozpisywał bo to dla każdego obeznanego z tematem oczywiste.. no bo skoro powstańcy nie mogli poradzić sobie z słabymi jednostkami tyłowymi to jakim cudem mieliby wygrać z regularną piechotą liniową podciągnięta w późniejszym okresie.. rozpie**ala mnie to że ktoś jeszcze wierzy w te romantyczno-lewackie pierdoły o "wielkim i moralnie zwycięskim" powstaniu
:jezdziec:

dashadow

2014-04-04, 14:36
@up ech, gówno wiesz o powstaniu jak widać

LxDead

2014-04-04, 22:12
@staineer, idąc twoim tokiem rozumowania to nikt z nas nie ma powodów by być dumnym z naszych ojców/dziadów walczących podczas II WŚ bo przecież przegraliśmy. :homer:

Ci ludzie mimo swojej beznadziejnej sytuacji i ogromnej przewagi wroga poświęcili swoje życia, ponieśli najwyższą ofiarę.
Powstanie było totalną głupotą, wysłaniem ludzi na rzeź ale nie oznacza to tego że nie powinniśmy być z nich dumni, wręcz przeciwnie. Powiedziałbym że zostali perfidnie okłamani i zdradzeni. Z resztą zapytaj któregokolwiek z żyjących heszcze powstańców czy postąpiłby tak samo gdyby mógł ponownie dokonać wyboru.

thor141888

2014-04-06, 20:51
polecam przeczytać Polska walcząca

bowmanek

2014-04-06, 21:57
LxDead napisał/a:

@staineer, idąc twoim tokiem rozumowania to nikt z nas nie ma powodów by być dumnym z naszych ojców/dziadów walczących podczas II WŚ bo przecież przegraliśmy. :homer:

Ci ludzie mimo swojej beznadziejnej sytuacji i ogromnej przewagi wroga poświęcili swoje życia, ponieśli najwyższą ofiarę.
Powstanie było totalną głupotą, wysłaniem ludzi na rzeź ale nie oznacza to tego że nie powinniśmy być z nich dumni, wręcz przeciwnie. Powiedziałbym że zostali perfidnie okłamani i zdradzeni. Z resztą zapytaj któregokolwiek z żyjących heszcze powstańców czy postąpiłby tak samo gdyby mógł ponownie dokonać wyboru.



Ludzie biorący udział w powstaniu byli wspaniałymi patriotami. Dowódcy, którzy zadecydowali o wznieceniu powstania byli zaś debilami i mają na rękach krew cywili i żołnierzy, którzy wierzyli w zwycięstwo.

Eliot Imperio

2014-04-06, 23:31
A mnie wk***ia jak ludzie pie**olą z cieplutkiego mieszkanka i zza monitorka za pieniądze rodziców, że powstanie było niepotrzebne, zginęło tysiące ludzi etc. Własnie Ci ludzie wyjechali z kraju za granicę, bo k***a każdy chce wszystko i wszystkiego od razu. Mój pradziadek mieszkał w Warszawie przed, chwilę w trakcie wojny (złapali go na ulicy i zsyłka na roboty do Austrii wraz z prababcią) i opowiadał mi wiele o wojnie, z racji że interesuje się tym tematem. Śmiał się, że młodzi nie mają pojęcia co znaczy patriotyzm i wycierają nim dziś morde wszyscy jak im wygodnie. W tym powstaniu nikt nigdy nie myślał w kategoriach "warto czy nie warto". Był wróg- niemiec, to się szło cios za cios. Ja rozumiem, że dzisiejsze hejterki pierwsze co zrobią podczas wojny to podniosą rączki ze słowami na ustach "ZA TAKI KRAJ UMIERAĆ NIE BĘDĘ".

Żal mi naszego narodu i tych j***nych półgłówków, wk***ia mnie fakt, że ludzie oglądają TV i nie używają mózgów, powielając i pie**oląc farmazony jeden przez drugiego zamiast mieć własną opinie. Każdy jeden mądrzejszy do drugiego, wszyscy są k***a mistrzami świata i alfą i omegą jednocześnie. Nasz naród nie ma w sobie nawet cienia wielkości sprzed lat, większym szacunkiem darzę dziś ludzi, którzy zginęli w powstaniu, nawet tych anonimowych niżeli tzw "autorytety" których teraz wszędzie pełno. Specjaliści k***a jego mać w każdej dziedzinie. Czekam tutaj na teksty zj***nych kretynów typu "dobrze że wyjechałem, mam wyj***ne". Za takie teksty łamałbym ręce i kręcił karki. Biedna, j***na niedouczona ciota, która boi się zapie**alać i woli się szmacić po fabrykach zamiast pracować w kraju.

ramirezi

2014-04-07, 00:50
Wolałbym po 1000 kroć być zabijanym z bronią w ręku walcząc nawet jako przegrany z mordercami, walcząc o wolność niż ginąć jak zwierze w komorze gazowej albo kopiąc rowy czy składając karabiny dla szwabów. Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż tysiąc lat jak owca. Nie przystoi mężczyznom być zarzynanymi jak barany. Sami byliśmy "terrorystami" kiedyś też nas tak nazywano, bo nie chcieliśmy paść na kolana? Nie ma idei ważniejszej od wolności. Może najwyższy czas powstać z kolan panowie? Nasi dziadowie walczyli z komunistami, pradziadowie po lasach strzelali do niemra, prapradziadowie wyrzucili z pod Warszawy bolszewików, nasi przodkowie potrafili zjednoczyć się w kolejnych powstaniach, potrafiliśmy być potęgą. Teraz mamy demokracje, mamy prawo głosu. Jeżeli chcecie zmienić kraj to stwórzcie własną partię, mamy moc i siłę, aby się przebić, mamy idee. Ilu z nas chce, aby było tu normalnie? Ilu z nas wyjedzie, za chlebem, bo ma ambicje na coś więcej?

Hannibal_PL

2014-04-07, 12:03
Obraz fajny, gorzej z synchronizacją śpiewu tego adama z tą laską... uszy cierpną.

Leori

2014-04-07, 14:17
@up Prawda. Wszystko było by fajnie gdyby koleś nie udawał że utwór w ten sposób będzie lepszy, bardziej liryczny, wzniosły czy co on sobie myślał.

lemansky1979

2014-04-07, 20:58
dla starych weteranów z frontów II Wojny Światowej, szacunek od nas młodych weteranów WP. cześć i chwała bohaterom!!!!

maksym_gorki

2014-04-07, 22:39
Tak k***a. Świętujmy kolejne wielki porażki, śmierć setek tysięcy ludzi, totalną tragedią, a zapomnijmy o wygranych powstaniach: Wielkopolskim, III Śląskim. Wygraną nad bolszewikami z 1920 nazywajmy "Cudem nad Wisłą" i pielęgnujmy bzdury o szarży kawalerii z szablami na czołgi. Martyrologia i epoka romantyzmu powinna zostać wykreślona z historii Polski.