18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Usa i Polska w 1970 roku

Co...........aa • 2012-08-18, 22:58
Nie wiem czemu, ale mimo że powinienem być dumny jestem też smutny.

blendziooh

2012-08-19, 17:37
dumad napisał/a:

piszesz że opóźnieni intelektualnie a kompa i telefonu oraz tv którego używasz nie wiem czy wiesz ale nie są wymyślone przez polaków


Ale też nie koniecznie przez Amerykańców. Po prostu dużo rzeczy jest przypisywanych USA, ponieważ mają oni warunki i kasę, aby wykupić od kogoś patent na daną rzecz i przypisać ją sobie.
Wiele rzeczy zostało wymyślonych przez Polaków, ale zostały one odsprzedane za niezłą kaske.

ukcioo

2012-08-19, 17:52
od upadku komuny Polska zaczęła sie jako tako rozwijac... jak na lekko ponad 20 lat, to jestsmy zajebiscie rozwiniętym krajem

Phallucifer

2012-08-19, 20:08
no coz jesli chodzi o wiek XVIII/XIX to tez nie bardzo mamy czym sie chwalic, wbrew potocznej opinii to byl prawdziwy raj intelektualistow.

prof. Matolewicz

2012-08-19, 20:12
@SQT
Zajebiście! Nawet malucha wam pozwolili kupić? Cóż za szczodrość... nie to co w dzisiejszych czasach, teraz można kupić co się chce, a to takie złe jest no. Bądź dobrym niewolnikiem, pracuj grzecznie to może szczodry pan cię wynagrodzi...
W ogóle to ten mityczny dobrobyt był kosztem ogromnego zadłużenia, a cudowna PRL zbankrutowała na początku lat 80. Co było ważnym czynnikiem w obaleniu komuchów przez Solidarność.

zonk

2012-08-19, 20:35
@Up, teraz to możesz kupić starego szrota bo na nowe ciężko uzbierać.

Ork.Fajny

2012-08-19, 21:00
zmyslaw napisał/a:

to i tak nie nasza wina ze czolgi byly na naszych ulicach ...


Jasne że to wina "Polska".
Polecam zapoznać się z filmem "Towarzysz Generał idzie na wojnę" w reż. Grzegorza Brauna.

Dymekx

2012-08-19, 21:49
dumad napisał/a:

piszesz że opóźnieni intelektualnie a kompa i telefonu oraz tv którego używasz nie wiem czy wiesz ale nie są wymyślone przez polaków



Akurat pierwszy komputer stworzył Polak tylko nie zdążył go opatentować. A cała technologia, która opiera się na satelitach to zasługa Niemców i ich projektom rakiet V2. A skoro tak to ciągniemy to gdyby nie jeden znany Polak to świat przecierał by oczy ze zdumienia, że to ziemia krąży wokół słońca. Ocenianie narodu na podstawie ich osiągnięć technologicznych jest głupotą bo aby to osiągnąć trzeba było odkryć wielu naukowców z wielu krajów. W Ameryce są perełki, które nie wiedzą gdzie Australia leży z tego powodu, że u nich rzadkością są lekcje geografii. W Polsce sam przyznasz, że takich debili nie spotkasz, nie ma mocy.

djhexe

2012-08-19, 23:17
ch*j tam z komuną, USA itp.




tysiąc lepiej razy wspominam wodę z saturatora z sokiem niż obecne korporacyjne gówno.

podgor5

2012-08-20, 01:14
w ameryce mieli kolorowe aparaty, u nas niestety jeszcze czarno-białe klisze :D

Jackyll

2012-08-20, 09:46
O tym porównaniu stanów z naszym krajem to działa tak jak to, że pryszczate grube p*zdy jadą po laseczce, która zapomniała metki z buta odklelić itp.
Po prostu krzykacze z "dołu" jadą po tych co "na górze", a i tak nie doskoczymy do tego poziomu, poza tym, że amerykańce wyj***ne mają na popiskiwanie myszki. Do stanów NIGDY nie doskoczymy, żyjemy w kraju trzeciego świata i będziemy jeszcze brzęczeć ehh, ta mentalność polaka...wygórowane ego. Taaak jesteśmy najmądrzejszymy panami świata, wszyscy są pod nami, bo tak ksiądz mówił, żeby żyć nadzieją i cieszyć się z tego co mamy :D .
Dlaczego polak potrafi osadzić gniazdko, naprawić kran itp.? wydaje wam się, że jesteśmy sprytni itp. i dlatego tak jest...otóż dlatego jest tak, że nie stać nas, żeby komuś zapłacić za takie rzeczy i przez to pan Józek nie ma roboty, bo my zrobimy sami. Jesteśmy w dupie zachodu i taka jest prawda, bolesna, ale prawda zawsze w oczy kole. I faktycznie co do nabijania się, że hamburgery nie wiedzą gdzie jest nasz kraj, to po 1 PO ch*j mają wiedzieć gdzie jestesmy? przecież tu k***a psy dupami szczekają i ch*jami wodę piją, nawet nas nie chcą swoim kraju. Po 2 to znacie wszystkie stany jak to ktoś tu już pisał? no i tak samo amerykańce nie znają europy i ich stolic itd. Z perspektywy robola i biedaka zawsze się czepiają czegoś tak, żeby dopiec lepszemu, przykro mi, ale lepszy ma wyj***ne na postękiwania gorszego. Czytam te komentarze też jak k***a jest laska doj***na to cellulit jej widać, albo k***a ma ch*jowy makijaż, albo coś jeszcze i siedzi tłusta p*zda i się przypie**ala, żeby jej tez nie było dobrze... zaś k***a bidok jebiący za 1300zł wypisuje, że ten co zarabia po 10-50 000 to tępak, że cham, że k***a fleja, że debil...ale to taki standard polskiej mentalności, nigdy nie byliśmy na górze więc czepiamy się wyższych i silniejszych, aż w końcu nam ktoś przypie**oli.

Pocieszamy się tym co mamy i wyostrzamy drobne cechy tak, żeby pocieszyć się, ale to nie zmieni ogółu. Cóż, że mamy ładne polki i, że umiemy kran naprawić i wiemy gdzie leżą stany jak k***a jesteśmy niewolnikami i jebią nas jak chcą, dość że nasz rząd to jeszcze rządy innych krajów. Aaale jesteśmy k***a mądrzy i przedsiębiorczy WOW. Z własnego gówna wytoczyć się nie możemy i jeszcze będziemy jechać po kimś, kto k***a wyprzedza nas lekkim ch*jem o 50 lat, choć pewnie za 50 lat u nas będzie tak samo jak jest, co prawda będziemy zarabiać 5x więcej, ale wszystko bedzie droższe 5x :mrgreen: . Za 50 lat w stanach będą roboty za nich sprzątać, albo polacy...a my, a my będziemy mieć pracę i będziemy się cieszyć tym, że zarabiamy więcej na sprzątaniu niż tutaj na j***niu na dwa etaty-przykre, ale prawdziwe..sam fakt wypie**alania ludzi nawet do Irlandii, Anglii itp. i dopie**alają na zmywaku itp., a przyjadą tutaj i wielcy panowie heh, bo zarabiają 3x więcej.

k***a jak tam był Dodge Charger z silnikiem V8 to my nawet nie mieliśmy w planach jeszcze poloneza, więc o czym gadka. A dzisiaj mamy jaką markę samochodu? Jakie mamy powody do dumy? możemy się szczycić osiągnięciami historycznymi, ale to przeszłość i niestety głównie tego możemy się trzymać i tego, że musimy sobie sami zrobić różne rzeczy, bo nie stać nas na to, żeby komuś płacić...i k***a życie na kredyt i j***nie od świtu do zmroku po to, żeby jakoś sensownie żyć, choć czasu na życie już nie ma za bardzo wtedy. I taki polski "lans" na 10 letni samochód wzięty na kredyt i jeżdżący od czasu do czasu, bo na paliwo kasy brak, albo przerobione BMW na gaz, taki polsko-ruski lans i dywaniki kupione w tesco w promocji za 10zł...

W zasadzie te fotki nie powinny być komentowane, możemy spojrzeć i obejrzeć jak wyglądał cywilizowany kraj w tych latach i wiemy jak się żyje w innych krajach. Co możemy powiedzieć? Jesteśmy w dupie, musimy się pocieszać i żyć nadzieją na lepsze jutro jak pan Bozia przykazał :lodowka:

A co do wynalazków i cieszenie się tym, że polak wymyślił to czy tamto. Ale polak nie wiem czy zauważyliście z reguły się sprzedał, bo nie miał innego wyjścia-więc czy z tej perspektywy to dalej napawa dumą? Odpowiem:
-niestety nie. Nie ma warunków dla wynalazców, nie ma warunków dla rozwoju, nie ma warunków do godnego życia-oto nasza ojczyzna od lat taka sama, choć w "estetycznym zachodnim wdzianku" made in UE i made in China.

Adoz3251

2012-08-20, 11:23
Devill11 napisał/a:

No, a mi się wydaje, że są i tak bardziej opóźnieni intelektualnie.


Tak jak warszawiacy w Polsce :roll:

yasioo83

2012-08-20, 16:04
A ja tam się cieszę, że jestem Polakiem i nie zamieniłbym naszej ponad 1000-letniej historii na żadną inną, tym bardziej na jakąś marną jankeską :evil: :evil: :evil:

Tester

2012-08-21, 14:45
Nie masz co przyrównywać Polski do USA w jakikolwiek sposób.