18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukradł wafelek i trafił do więzienia

le...........k8 • 2013-09-15, 14:53
Absurdalny wyrok: chory psychicznie ukradł wafelek i trafił do więzienia




"Chory na schizofrenię Arkadiusz K. trafił na 5 dni do więzienia za... kradzież wafelka wartego 99 groszy. To nowy rekord w koszalińskim areszcie. Dotychczasowy rekordzista odbywał karę za 1,19 zł. Sąd nie widzi w swoich decyzjach nic złego. Cała sytuacja była tak absurdalna, że grzywnę za Arkadiusza K. zapłacił miejscowy Komendant Służby Więziennej. Sąd rozpatrujący sprawę nie wiedział nawet o tym, że Arkadiusz K. z powodu swojej choroby jest ubezwłasnowolniony."

Źródło

RockyWood

2013-09-15, 15:09
powinni jeszcze podać rekord tych co kradną miliony zł i dlaczego nie idą siedzieć.

btw - niezła curunia babeczki :D

Ba...........co

2013-09-15, 15:14
Za złotówkę odsiadka 5 dni? Dzienny koszt utrzymania więźnia to 76zł. Czyli egzekwując karę 100 zł sąd wydał 380 publicznych pieniędzy... Japie**ole, jak tu ma być dobrze, skoro nawet sądzą nas kretyni.

1.Michal

2013-09-15, 15:16
RockyWood napisał/a:

btw - niezła curunia babeczki :D


Wiem, że kto wybrzydza, ten nie r*cha, ale bez przesady :roll:

JackCola

2013-09-15, 15:20
Lump zatłukł 60letniego dziadka przed blokiem i nawet nie został zamknięty do rozprawy a teraz go szukają listem gończym. W sądach pracują teraz dzieci mafiozów i mafia wydaje wyroki.

bloodwar

2013-09-15, 15:37
To nie prawo jest chore tylko opiekunowie prawni tego kolesia, że mimo ubezwłasnowolnienia nie wysłali go do szpitala bez klamek tylko pozwalają mu chodzić na wolności i krzywdzić normalnych ludzi. Wartość krzywdy nie jest istotna, czy to ukradziony wafelek za 99 groszy czy zniszczony samochód za 40 tysięcy czy zgwałcona kobieta (której to krzywdy wycenić się nie da na pieniądze) - tacy osobnicy powinni być odesparowani żeby nie czynili szkód!

pakicito

2013-09-15, 15:37
@up
sądzą i rządzą nami idioci

Marxe

2013-09-15, 19:10
był przypadek,gdzie starsza pani wzięła margaryne czy coś innego wartego 2 zł i zapomniała za to zapłacić a w telewizji wielkie halo,szkoda,że nie gadają o tych co zapie**alają miliony na oczach obywateli śmiejąc im się perfidnie w twarz i jakimś cudem oni jeszcze w pierdlu nie gniją


RockyWood

2013-09-15, 23:22
1.Michal napisał/a:


Wiem, że kto wybrzydza, ten nie r*cha, ale bez przesady :roll:



kolejny koneser na tym portalu...

ponuras

2013-09-16, 01:07
Rozumiem że ta kwota (99 gr) jest śmieszna ale przecież to jest kradzież. I co? Usuniemy karalność z czynów do wartości do 2 zł i macie pojęcie co to wtedy będzie? szturm bezdomnych na hipermarkety. Ten przypadek jest osobliwy bo koleś jest chory ale przecież ogólnie taka kara jest według mnie jak najbardziej OK. Zajuma wafelek, odsiedzi 5 dni albo zapłaci i sie nauczy żeby nieswojego nie ruszać. Zanim jumnie coś większego

hgh

2013-09-16, 01:24
@up: i 5 dni ma zarcie i nocleg za free. Do tego moze czytac ksiazki pojsc na silownie itp. itd.

k***a ja ciezko pracuje zeby miec 26 dni urlopu w ciagu roku, a nie kradne a jeszcze za kradziez zarcie i dach nad glowa dostane, do kamieniolomow a nie wiezien!!

ng...........th

2013-09-16, 01:48
A co z tymi sk***ysynami, którzy okradali sklepy będąc nagrywani i nic im się k***a nie stało?


Co się dzieje z tym krajem?

ponuras

2013-09-16, 01:51
serio, jak tak Ci się podoba w pierdlu to idź jebnij dzieckiem o próg. Będziesz miał 25 lat wakacji freeeko. A tak serio, jak jesteś karany, zwłaszcza za kradzież to nikt Cie do roboty normalnej raczej nie weźmie. I tak mamy tanie więziennictwo. Tańsze ma chyba tylko Rosja. Fakt, więźniowie mogliby być wykorzystywani do prac. Przypie**alacie się do naszego więziennictwa ale jak bardzo liberalni byśmy nie bylo to i tak są 4 rzecz na który podatki trzeba płacić - policja, wojsko, więziennictwo i pogotowie. No bez tego k***a byłby chaos

wernetto

2013-09-16, 02:13
jak zaczął wymieniać ilu siedzi za jedną drobną kradzież za nasze pieniądze w areszcie to zwątpiłem kolejny już raz w ten kraj. Meksyk Europy i tyle. Polska skończyła się podczas II wojny światowej.

sono

2013-09-16, 02:46
@bloodwar

Za ten komentarz dostajesz karnego ku*asa. Murzyńskiego. W dupę. Na sucho. Aż ci gardłem wyjdzie. W normalnej sytuacji bym ci wyjaśnił dlaczego, ale przegiąłeś pałę i nie zasłużyłeś na to.