18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ukradł wafelek i trafił do więzienia

le...........k8 • 2013-09-15, 14:53
Absurdalny wyrok: chory psychicznie ukradł wafelek i trafił do więzienia




"Chory na schizofrenię Arkadiusz K. trafił na 5 dni do więzienia za... kradzież wafelka wartego 99 groszy. To nowy rekord w koszalińskim areszcie. Dotychczasowy rekordzista odbywał karę za 1,19 zł. Sąd nie widzi w swoich decyzjach nic złego. Cała sytuacja była tak absurdalna, że grzywnę za Arkadiusza K. zapłacił miejscowy Komendant Służby Więziennej. Sąd rozpatrujący sprawę nie wiedział nawet o tym, że Arkadiusz K. z powodu swojej choroby jest ubezwłasnowolniony."

Źródło

cocaine.animals

2013-09-16, 02:48
Ale wy jesteście poj***ni, myślicie że nie ma takich absurdów w innych krajach ??? k***a bałwany j***ne, pooglądajcie zagraniczne stacje albo chociaż zagranicznego youtuba...światowcy od siedmiu boleści.....

Anarchangel

2013-09-16, 02:59
Oto Polska właśnie - bo jakby ukradł miliny, to byłby wtedy pan biznesmen...

shiters

2013-09-16, 03:00
Duze, zimne piwko dla Komendanta!

MG42

2013-09-16, 03:01
Według mnie szkoda tylko marnowania pieniędzy na rozpatrywanie spraw związanych z tak niską szkodliwością społeczną. Przecież to jest zupełnie nieopłacalny rachunek. Może ten materiał nie przedstawia wszystkiego jak było to pokazane tego dnia, gdy ta informacja trafiła do mediów, bo z tego co kojarzę to jest materiał jakoś z początku zeszłego tygodnia, ale gość dostał najpierw grzywnę 100 złotych, właśnie za tą kradzież i jej nie zapłacił. Wszyscy ją dostają gdy kradzież, zniszczenie, zawłaszczenie etc. nie przekracza 250 złotych. To jest rozsądne rozwiązanie w przypadku kogoś zupełnie zdrowego. Ciekawi mnie natomiast jedna, dwie kwestie. Po pierwsze co robił opiekun prawny ubezwłasnowolnionego oraz co robił sąd gdy okazało się że grzywna nie została uiszczona. Widać, że nie tylko ten jeden gość jej nie zapłacił, bo naczelnik aresztu wymieniał różne przypadki, bułki, batoniki etc. Szkoda, że nie było na tej liście nikogo kto otrzymałby grzywnę za kradzież ciepłych wełnianych skarpet w najzimniejszy dzień w roku. To by było coś. Wracając jednak do meritum. Sąd nie zainteresował się tym, że podsądny jest chory psychicznie, cierpi na schizofrenię oraz przejawia oznaki zbieractwa, gdzie tylko to drugie kwalifikuje człowieka do poważnych badań odnośnie jego stanu psychicznego, a co najważniejsze jest ubezwłasnowolniony. Druga sprawa to opiekun gościa, który tez zbytnio nie przejął się tym, że jego podopieczny ma zasądzoną grzywnę. Całe szczęście wśród mundurowych też zdarzają się ludzie i naczelnik wykupił go za swoje pieniądze. Nasuwa się na myśl może niezbyt lubiany przeze mnie zespół Hemp Gru z utworem Nienawiść, a w tekście tego utworu cytuję "Ukradniesz dwie gruszki i wyłapiesz więcej", może niezbyt to pasuje do danej sytuacji, ale jest jakże prawdziwe w odniesieniu do tego co się wyrabia w tym kraju. Ludziom na stanowiskach takich jak sędziowskie w dupach się przewraca i pracują z takim automatyzmem, że nawet nie mają czasu na przyjrzenie się aktom spraw, a takim jak ten opiekun nawet nie zależy żeby zainteresować się człowiekiem, który z orzeczenia sądu został wyznaczony pod jego opiekę. Z tego wynika tyle, że mamy ch*jowy system prawny, który niezbyt dba o obywatela, nawet tego chorego bez jakichkolwiek praw do funkcjonowania w społeczeństwie (to jest istota ubezwłasnowolnienia) oraz nie ma skutecznego systemu kontroli, który pozwoliłby unikać sytuacji kiedy to za kradzież przedmiotu o wartości 1 złoty, przeznacza się 80 złotych (dane dla 2012) za dzień pobytu w areszcie tudzież więzieniu. Nosz k***a coś mi tu nie pasuje!!! Dodam na koniec, że sam mam do czynienia z kuratorem. Wyróżnia się dwa rodzaje tego ch*jowego zawodu. Kurator zawodowy, ten ma za zadanie raportowanie sądowi o skazanym oraz Kurator społeczny, który za 70 złotych na miesiąc (od łepka) ma dostarczać informacje instancję wyżej. W rzeczywistości to trochę inaczej wygląda. Kuratora zawodowego nie widziałem na oczy, a ten społeczny też nie kwapi się żeby się spotkać, bo woli się dogadać przez telefon, że nie będzie przychodzić w odwiedziny albo, że odbyły się one przez telefon oraz żeby o tym nikomu nie wspominać, bo to grozi konsekwencjami. Taki kraj Panie, piękny Kraj, w którym ludzie to k***y, a my siedzimy na Sadolu i narzekamy.

P.S. Popieram w pełni to co działo się do niedzieli w Warszawie. Ludzie powinni wychodzić na ulicę zawsze kiedy nie zgadzają się z politykami oraz z tym co oni wylewają nam na głowę.

Może trochę to przydługie, ale pewnie nie ja sam mam podobne zdanie. Pozdrawiam.

generalissimus

2013-09-16, 03:04
@cocaine.animals
A czy ktoś mówił tu, że gdzie indziej nie ma? Fakt narzekanie na wszystko i wszystkich jest męczące, ale równie męczące jest czytanie jak co drugi koment to bezsensowne k***ienie.
BTW piwko dla komendanta, oby takich wincyj..

rew123321

2013-09-16, 08:30
trzeba było w temacie wpisać sąd w Koszalinie - i wszystko jasne...

wernetto

2013-09-16, 09:13
cocaine.animals napisał/a:

Ale wy jesteście poj***ni, myślicie że nie ma takich absurdów w innych krajach ??? k***a bałwany j***ne, pooglądajcie zagraniczne stacje albo chociaż zagranicznego youtuba...światowcy od siedmiu boleści.....



Nie wszędzie. Patrz: kraje skandynawskie, Kanada.

Fl...........es

2013-09-16, 09:19
Ale się k***a rozwodzicie nad tą kwotą. W przypadku psychicznie chorego to nie ma znaczenia. Do psychiatryka z nim, bo jest niepoczytalny i tyle.

Lordzik92

2013-09-16, 09:37
Polsza i jej wladcy maja interes w tym by na kazdym kroku oslabiac morale obywateli.... A urzedasy, niewazne gdzie i na jakim stanowisku, zawsze mowia o swoich decyzjach dumnie jakby prawili o misji w walce o lepsze jutro...

656183

2013-09-16, 09:52
Ja bym go do celi śmierci odrazu

Bridgwater88

2013-09-16, 13:28
eee tam, rekordzista to byl kiedys ten co za 20 gr trafil za kratki...ale tamten chyba kogos zaj***l :P

Polglish

2013-09-16, 13:40
Co by nie mówić - kradzież jest kradzież. A że metody nietypowe - no to to już problem polskiego prawa

Polglish

2013-09-16, 13:47
Moim skromnym zdaniem prawda ZAWSZE jest pośrodku ! :)

pi73rmaster

2013-09-16, 17:46
Nie chce mi się w to wierzyć. Do starszego w robocie nieraz dzwoni policja, że jakieś żule podj***ły kawałek ogrodzenia od nich. I zawsze pada pytanie czy skradzione dobra są wyceniane powyżej 250 zł, bo jak nie to pie**olą. No i zawsze dla świętego spokoju ojciec mówi, że nie i koniec historii.