18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ucięcie palca wywołuje zainteresowanie jednego z gapiów

floverinho • 2017-01-18, 15:09
Mężczyzna pozbawiony więzi z palcem poprzez ucięcie siedzi cały w skowronkach w Chrzanowskim szpitalu



Na harda jak za dużo krwii
:idzwch*j:

Cobalt54_PL

2017-01-18, 22:00
W Polsce jest dokładnie tak, jak mówi olo1990pl. U nas na służbę zdrowia idzie 6,5% PKB, a przykładowo w takich Niemczech ponad 11%. Poza tym mamy też jeden z najniższych wskaźników liczby lekarzy na 1000 mieszkańców. Młodzi jak słyszą, że cały czas zapier*alają na medycynie, a potem mają zarabiać 3000, to wolą wyjechać za granicę. W Skandynawii czy na zachodzie potrafią wyciągać nawet 10 razy tyle. Można nie lubić lekarzy, ale jak będą mało zarabiać, to za chwilę nie będzie miał kto nas leczyć i wtedy zdarzają się takie sytuacje jak na filmie. Pewnie "był" tam lekarz, który tylko miał wpisane dyżury w tej placówce, a faktycznie dorabiał w innym miejscu. Lekarze naprawdę nie chcieliby pracować na kilku etatach. Sami chcieliby być bardziej wypoczęci w pracy (mniej błędów) i spędzać więcej czasu z rodziną. Tylko, że zamiast na podwyżki dla nich państwo woli wydać na jakieś 500+.

PS @olo1990pl nie rozważałeś trybu poza rezydenckiego? Zwłaszcza w powiatowych szpitalach z dala od miast brakuje lekarzy i szpitale oferują rozpoczęcie specjalizacji z umową o pracę (czyli, że się podlega szpitalowi, a nie ministerstwu i można wynegocjować lepsze warunki).

@BDrummer w Polsce mamy takie warunki, że faktycznie 2 - 3 lata po skończeniu studiów wiele osób już musi samodzielnie dyżurować. Sam jestem na medycynie, więc wiem jak to wygląda od środka.

Aha no i rezydent jest już oficjalnie lekarzem, ale bez specjalizacji.

Insaner

2017-01-18, 22:27
BDrummer napisał/a:

tarcer123 skończ pie**olić, amputacja wskazującego, środkowego i subtotalna kciuka dłoni lewej.. i k***a wozili mnie Rzeszów-Jasło uj***łem 0 8:30 a po 18 miałem operacje. Tyle ile zarabiają lekarze to nie jesteś w stanie sobie człowieku wyobrazić a wierz mi, wiem co mówię. Tak wiec 500+ czy nie 500+ i tak cie maja w dupie bo sk***ysynom w dupie poprzewracało



BDrummer napisał/a:

olo1990pl hahahahahaha hahahahah ahahahahahahaha hahahahahahahahaha....ok... hahahaha chłopak skończ :D :D nie osmieszaj sie

tercer jak pracujesz sam na siebie, to wypadki się zdarzają, mama opłaciła już internet?

olo1990pl i jeszcze jedno chłopczyk gdzie tobie k***a "rezydentowi" do lekarza.. k***a skończ





Typowy niewykształcony burak, który jak zwykle nic nie sprawdzi, coś usłyszy i rozgłasza dookoła. Gość ma rację. Lekarza czeka 6 lat studiów, egzamin, staż za grosze, a potem gdy zda lekarski egzamin państwowy to czeka go kolejne 6 lat rezydentury, aby zrobił specjalizację. Przez ten okres jest tak jak pisał olo1990pl - taki lekarz w szpitalu zarabia ch*jowo, jest traktowany jak gówno, takie przynieś/podaj/pozamiataj. Dopiero od momentu zrobienia specjalizacji (bo lekarz ogólny bez niej to może w zasadzie na wsi przyjmować kaszlących pacjentów, na inną karierę nie może liczyć) zarobki rosną i mogą za to żyć w miarę normalnie.

Co do bogactwa lekarzy - jak najbardziej, jeśli pracują w prywatnej klinice i rozkręcą swoją własną praktykę. Wtedy faktycznie mają kasę na wszystko. Tyle, że nie otworzysz swojego gabinetu bez pieniędzy, więc to trochę takie błędne koło. Sprzęt kosztuje koszmarne pieniądze.

Reasumując - 12 lat w biedzie, potem sobie mogą próbować odbić, a Ty dziwisz się że ktoś na nastej-godzinie dyżuru w szpitalu nie wita Ciebie (pacjenta nr 123~) z promiennym uśmiechem na twarzy :-D

No i naturalnie - jeśli tak im zazdrościsz, to zostań jednym z nich. Czy ktoś Ci broni? Medycyna jest darmowa, tak jak każdy inny kierunek dzienny na studiach na uczelniach publicznych (i nie, nie jestem lekarzem, ale coś na ten temat wiem bo widziałem lekarskie życie "od środka").

BDrummer

2017-01-18, 22:51
Insaner Pawełku to ty?.. skoncz. Inna kwestia cos usłyszy, aha ok, coś usłyszy :D i typowy nie wykształcony burak :D grubo, grubo Pawełku. Tak więc primo nie usłyszy tylko zobaczy kwit na 50tys nie prof-dokt tylko lekarz. chirurg ze szpitala w którym nie ma bloku :D tak wiec skończ pie**olić. A jak sam napisałeś "traktowany jak gówno" no tak bo to starzysta, i płacz dyra szpitala "jak nie tam z 30 miesięcznie anesto to nie mam kogo szukać" tak.. tez z p*zdy wyssałem ... no tak bo mustangiem z salonu za 350tys to oni jeżdżą za 2000 bruto miesięcznie... dawaj sie dymac dalej pało... pozdro Pawełku

a no i najlepiej wszyscy bądźmy lekarzami/prawnikami, złota myśl.. ja pie**ole

Reasumując - 12 lat w biedzie, potem sobie mogą próbować odbić, a Ty dziwisz się że ktoś na nastej-godzinie dyżuru w szpitalu nie wita Ciebie (pacjenta nr 123~) z promiennym uśmiechem na twarzy :-D " jak by mi tak płacili to bym k***a może nie z uśmiechem ale napewno z troska dbał o zdrowie innych tępy ch*ju :]

i pacjent nr 123... ... frajerze tylu pacjentów to chirurg w pewnej miejscowosci opie**ala od 7 do 15.

więc skończ pie**olić ze jesteś młody i piękny.. bo mądry to na pewno.... nie

krubs1

2017-01-18, 23:09
BDrummer... o żesz ch*ju złoty, jaki debil...

Mimi_77

2017-01-18, 23:34
W Chrzanowie czy w Oświęcimiu jeden ch*j jak byś umierał to by zadzwonili po łapiduchów.

vass

2017-01-19, 00:33
Powinni go jeszcze opie**olić, że uj***ł podłogę w izbie przyjęć :)

manson__

2017-01-19, 03:18
@BDrummer:
Z takim chamstwem proszę udać się na główną.

szczupak123

2017-01-19, 14:40
wielce poszkodowany bo pałac uj***ło klekajcie przed nim narody powinni go na chodnik wyrzucić za ten cyrk ksieciunio sie znalazł

planet

2017-01-19, 15:11
Siedziałem na tym SORze kiedyś 8h z rozwalonym wyrostkiem :)
Poszedł ten materiał do Stonogi. Szykują się pozwania.

fantastico

2017-01-23, 11:37
Wszyscy macie rację.

Piwo za opis ;D