18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

U Ortodonty

wowku • 2015-06-29, 16:05
Autentyk z dzisiaj. Noszę druty na stałe na zębach, więc siedzę sobie w kolejce do ortodonty i przyszło małżeństwo w wieku 30-40 lat. Żona narzekała na bolącą szczękę od takich gumek, które zaciskają. A mąż tak po cichu do lekarza:

- Panie doktorze, jakby Pan żonie założył jeszcze te mocniejsze gumki, żeby jeszcze trochę mniej mówiła 8-)

crankshaft

2015-06-29, 16:37
Noś druty, będziesz trendy.

wowku

2015-06-29, 21:31
Oh k***a zazdrościsz ? :roll:
Pewnie sam masz zęby jak żul :badyl:

nosoundz

2015-06-29, 21:35
@crankshaft

się czepiłeś drutów.. a może on to robi żeby chłopakowi ch*ja zębem nie zahaczyć? :)

mygyry

2015-06-29, 22:03
Założy jej kiedyś gumkę na szyję, to w ogóle nie będzie się odzywać

PhantomMask

2015-06-29, 22:09
O ho gimbaza z krzywym uzębieniem na sadola zawitała

wowku

2015-06-29, 22:10
@nosoundz
Ty coś k***a za bardzo lubisz temat obciągania ku*asów co? :gay:

MarszaL95

2015-06-29, 22:16
Co jest niby złego w aparacie ortodontycznym? Ale życie tych męskich samców alfa sadistica musi być przykre ;/

dawid9400

2015-06-29, 22:44
Ah ci sadisticowi hejterzy... w temacie nie ma mowy o ciapakach ani pedałach to nawet drut zjebią do suchej nitki

Kivas

2015-06-29, 22:50
@up

Czegoś w końcu musieli się uczepić.

SmukłaDziewica

2015-06-29, 23:10
Wałek. Jakbys nosił sam aparat stały to wiedziałbyś, że szczena może bolec co najwyżej od łuku (zbyt wygięty lub za mocny) a nie od gumek ktore tylko dodatkowo trzymają łuk w zatrzaskach :) kłamliwa szmato !

Insaner

2015-06-29, 23:21
MarszaL95 napisał/a:

Co jest niby złego w aparacie ortodontycznym? Ale życie tych męskich samców alfa sadistica musi być przykre ;/



Nic, w niczym to nie przeszkadza, można wszystko jeść, a po zdjęciu ma się ładny uśmiech. Same plusy, poza horrendalnymi cenami. O ile kogoś na takie zabawy nie stać, to w pełni rozumiem krzywe zęby i nawet nie próbuję krytykować, ale jeśli ktoś ma pieniądze to nie wiem jak można mieć jakieś obiekcje przed ortodoncją.

SmukłaDziewica napisał/a:

Wałek. Jakbys nosił sam aparat stały to wiedziałbyś, że szczena może bolec co najwyżej od łuku (zbyt wygięty lub za mocny) a nie od gumek ktore tylko dodatkowo trzymają łuk w zatrzaskach :) kłamliwa szmato !



On miał na myśli gumki służące do wyciągania/wprowadzania zębów, przyczepiane dodatkowo tzw. wyciągi. "Tępa szmato" ;)

plokij12345

2015-06-29, 23:24
Chciałem dołożyć parę słów od siebie, a mianowicie sam nosze aparat od ponad 6 lat (to nie żart). Powodem dlaczego noszę go tak długo jest rozszczep wargi, miałem już kilka zabiegów estetycznych nosa jak i przeszczep kości z biodra do ubytku w szczęce. Jako "weteran" drutów myślę że niektórzy naprawdę noszą aparat dla szpanu, znam wiele osób którym nie zarzuciłbym żadnego problemu z uzębieniem. A i tak potrafią wymusić na rodzicach zakup aparatu ortodontycznego bo taki maja kaprys.
Więc weźcie pod uwagę że jest parę osób które tego naprawdę potrzebują (ja sam przez deformacje górnej szczęki miałem 2 zęby obrócone o 160 stopni oraz ząb nr.2 przez ubytek w szczęce wyrósł o polowe mniejszy) lecz dużo ich owszem nie ma, większość to rozpieszczeni gówniarze dla których aparat jest elementem "swagu"

Insaner

2015-06-29, 23:27
plokij12345 napisał/a:

Chciałem dołożyć parę słów od siebie, a mianowicie sam nosze aparat od ponad 6 lat (to nie żart). Powodem dlaczego noszę go tak długo jest rozszczep wargi, miałem już kilka zabiegów estetycznych nosa jak i przeszczep kości z biodra do ubytku w szczęce. Jako "weteran" drutów myślę że niektórzy naprawdę noszą aparat dla szpanu, znam wiele osób którym nie zarzuciłbym żadnego problemu z uzębieniem. A i tak potrafią wymusić na rodzicach zakup aparatu ortodontycznego bo taki maja kaprys.
Więc weźcie pod uwagę że jest parę osób które tego naprawdę potrzebują (ja sam przez deformacje górnej szczęki miałem 2 zęby obrócone o 160 stopni oraz ząb nr.2 przez ubytek w szczęce wyrósł o polowe mniejszy) lecz dużo ich owszem nie ma, większość to rozpieszczeni gówniarze dla których aparat jest elementem "swagu"



Często wady są zakamuflowane, ktoś może mieć względnie proste zęby, ale nie pasujące do siebie łuki zębowe. W przyszłości grozi to chorobami dziąseł i samych zębów, a w międzyczasie upośledza aparat żucia. Skoro nosisz aparat 6 lat, to powinieneś takie rzeczy wiedzieć. Inne moje pytanie - jaki związek z wieloletnim noszeniem aparatu ma rozszczepienie wargi? To defekt kosmetyczny i z tego co mi wiadomo to leczy się to operacyjnie, ale nie ma to większego wpływu na sam zgryz.

plokij12345

2015-06-29, 23:34
Insaner napisał/a:

Inne moje pytanie - jaki związek z wieloletnim noszeniem aparatu ma rozszczepienie wargi? To defekt kosmetyczny i z tego co mi wiadomo to leczy się to operacyjnie, ale nie ma to większego wpływu na sam zgryz.


Nie dopisałem rozszczep wargi i podniebienia, na wysokości zęba dwójki miałem ubytek kości o szerokości 5mm