18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

TV OFF!

szponiasty • 2012-09-03, 10:19
Wyrzuć TV, nie bierz informacji z gazet na poważnie. Przejrzyj na oczy.


blendziooh

2012-09-03, 21:38
Dlaczego nic się nie zmienia i nie zmieni? Powiem wam dlaczego.
Każdy z was ma gdzieś w myślach coś takiego "k***a, czemu ludzie się nie zjednoczą i nie będą walczyć o wolność i godne życie". Czyż nie? No własnie. I idziemy dalej. Każdy z was ma jakieś tam życie, zapewne normalne. Macie się za normalnych, porządnych obywateli. Niektórzy z was pracują, inni się uczą. Każdego z was przed walką powstrzymuje jedna myśl: "a co jak mnie złapią, jak będę chciał coś rozpie**olić razem z milionami innych osób? A co jak pójdę do więzienia? A co, jak potem nie dostanę pracy? A co jeśli zniszczę sobie życie? Dlaczego tak jest? Ponieważ nikt z nas nie ma pewności, że wasi rodzice, bracia i siostry oraz znajomi pójdą walczyć z wami. Nikt przecież nie pójdzie sam i nie rzuci koktajlu mołotowa w pałac prezydencki, bo nawet tam nie dojdzie, a będzie mieć problem na całe życie.
Aby coś się zmieniło to potrzebny jest przywódca. Osoba, która ma jaja, która jest zdolna do poświęcenia swojego życia dla dobra narodu. Osoba, za którą pójdą setki, tysiące, a potem miliony ludzi. I wtedy można zrobić porządny rozpie**ol. Ale tu pojawia się kolejny problem. Rząd. Jak wszyscy wiemy ludzie oglądają telewizję. I w tej telewizji nigdy nie zobaczycie "nawoływania do obalenia rządu", ponieważ te media są przez niego sterowane jak samochodzik RC. A w internecie są tylko w większości krzykacze, dorośli ludzie nie siedzą na necie bo albo nie mają czasu bo zapie**alają w robocie, albo im się zwyczajnie nie chce. I nie mogą dotrzeć do treści, które nawołują do powstania.

Przyszłość zależy od młodych ludzi, ale młodzi się nie zbuntują, bo są za głupi, bo ograniczają ich rodzice, których się boją. Bo ogranicza ich szkoła, więc stwierdzają "po ch*j ja się mam angażować, skoro może to zrobić ktoś inny".

Sprawa z ACTA to był idealny przykład na to ile mamy p*zd w społeczeństwie. Przyznam, że też jestem jedną z tych p*zd, i wy też, z wyjątkami, ale jednak. Ile osób denerwowało się ocenzurowaniem neta? Wszyscy. Ile osób poszło na strajki z tych co się deklarowali? Połowa, jak nie mniej.

Niestety, ludzie w Polsce są zbyt zajęci codziennym zapie**alaniem, aby zmieniać kraj. Ale to się zmieni. W końcu wszystko będzie takie drogie, że ludzie stwierdzą, że nie pójdą do pracy, bo i tak się nie opłaca. I może wtedy wyjdą na ulice. A rząd dlatego nie pozwala na posiadanie broni, bo się boi, że w razie powstania ludzie by ich zapie**olili.


Koniec słodkiego pie**olenia z mojej strony na razie. I tak się nic nie zmieni, wytłumaczyłem why.

Burza91

2012-09-03, 21:44
Autor musi się niezwykle nudzić. Przecież to oczywiste, że każda stacja poddaje w sposób narzucony przez dyrektora. Idziesz pracować do fabryki mebli, to strugasz deski tak, jak ktoś wyżej ciebie ustalił. Propaganda sięga początków ludzkości. To, że przestanę oglądać telewizję albo czytać informacje z portali internetowych spowoduje, że nie będę świadomy tego, co dzieje się w kraju i na świecie.

Człowiek rozumny potrafi potraktować informacje z dystansem, idiota łyka wszystko.
Najlepiej wyrzućmy wszystko i spi**dalajmy do jaskini. :evil:

marcinsud

2012-09-03, 21:48
oczywiście nie oglądajmy tv bo zmanipulowana, nie czytajmy gazet, bo zmanipulowane, siedźmy w Internecie ostoi wolności, gdzie nikt na 100 % nie popełnia manipulacji łącznie z tym filmikiem.

wudun

2012-09-03, 22:44
Burza91, marcinsud, Tytaj jest zawarta puenta tego tematu. Ja oglądam TVN ale potrafię sam ocenić materiał. Niektórzy uznają internet jako wolny od manipulacji ale, prawda jest taka że to właśnie w necie jeżeli chodzi o manipulacje panuje wolna amerykanka.

Co do "buntu" taki nie nastąpi.
1 Wy chcecie wyjść i zrobić rozpie**ol a90% Polaków tego nie chce.
2 Liderzy. Nie macie liderów. JKM i reszta jełopów z ONR oraz Młodzieży to liderzy 5% + pięciu procent młodocianych zagniewanych z gimnazjum.
3 Cele ale, te realne mające rację bytu. Posiadacie owszem cele szczytne ale w 99% nierealne do wykonania.
4 Przejmiecie władzę i co dalej? Słysze tylko o wyłażeniu na ulicę i obalaniu rządu. Tylko co mam robić jak już ten rząd obalę. Mam stulić ryj i oddawać cześć liderom codziennie rano czy co? Czy wy sami w ogóle wiecie co potem? Chyba raczej nie.

bimbastah

2012-09-03, 22:53
Z wieloma sprawami koleś ma rację ale bardziej mi to przypomina pier.olenie jakiegoś pseudo-anarchistycznego czuba(który de-facto także jest zmanipulowany przez swoje otoczenie) niż przemyślenia normalnego inteligentnego kolesia z własnym zdaniem , paradoksalnie w tym 'wykładzie' brak jest zdrowego rozsądku bo pewne rzeczy podpadają już pod jakąś je.niętą ideologię a nie racjonalne spojrzenie na stan rzeczy.

vanditte

2012-09-03, 23:35
Wszyscy w tym temacie się wypowiadacie bardzo wzniośle i mądrze, tylko żaden z Was k***a nie zwrócił uwagi na to, że pie**oli kocopoły siedząc z ryjem wgapionym w komputer - nowoczesne narzędzie propagandy stwarzające iluzję swobody, wolności i wolnej selekcji przyjmowanych informacji. Zamiast działać wolicie siedzieć i pie**olić trzy po trzy, więc proszę bardzo, nie przeszkadzajcie sobie.
Link do youtube, gdyby przypadkiem któryś z gimbusów stwierdził, że nie umie znaleźć.

watch?v=8uykFaDQcVs

Chcecie, to udostępniajcie i pokazujcie znajomym. Nie chcecie, to olejcie temat i przewijajcie dalej. Koło ch*ja mi to lata, ale jednak warto propagandę zabić nową propagandą. Zmiany są pożyteczne.

genghiskhan

2012-09-03, 23:37
Szponiasty wrzucaj dalej i nie przejmuj się pie**oleniem tych wypranych zombie.

Ma...........so

2012-09-03, 23:58
Postępując konsekwentnie według zaleceń wielceoświeconych z filmiku - wyłącz telewizor spal gazety wyłącz internet i nie oglądaj tego typu gównianych filmików jak powyższy no bo przecież one też są iluzją jak każdy przekaz w mediach! a i nie zapomnij zwinąć się w krokieta i zamknąć w szufladzie... tam będziesz bezpieczny i nikt tobą nie będzie manipulował.

A i tam wyżej jakiś mądrala (wiesiors4) napisał że tylko dresy nie siedzą przed internetem. No pewnie że tak uważasz skoro ty cały swoje życie przesiedziałeś na sadolu i boisz się wyjrzeć za drzwi bo nic ciekawego tam dla ciebie nie ma, tylko musisz wiedzieć jedno - to że ty masz problemy z samooceną i boisz się rzeczywistości i świata po za twoim pokojem nie oznacza że inni tak mają. Zamiast pie**olić że ciągle ktoś ciągle tobą manipuluje idź pobiegać albo k***a na jakiś koncert znajdź hobby, naucz się k***a chociaż na drutach dziergać i zrób coś ze sobą bo takie życie przed komputerem musi być smutne jak p*zda.

Shatter

2012-09-04, 00:11
<Copypasta mode on>
Wnerwia mnie postawa dziennikarzy związanych z pisem mediów gadzinowych - jaki mają interes w tym, żeby podjudzać Polaków przeciw sobie? Z tego co na co dzień obserwuje, to raczej nie ma wśród Polaków głębokich podziałów, oczywiście różnią się w poglądach, ale na spokojnie, a nie tak jak to chce wmówić społeczeństwu "TVTrwam", "RM", "GP", "Nasz Dennik", "Rzepa", "Uwarzam Rze"(czy jakoś tak), WP. Podziały można zaobserwować w internecie, gdzie od rana do wieczora zamęt sieją internetowe płatne bojówki PiS, które nie mając argumentów, nie potrafią dyskutować i merytorycznie odpowiadać na proste pytania i posty, tylko odpowiadają za pomocą inwektyw. Wypowiedzi bojówkarzy z PiS,utwierdzają mnie w przekonaniu, że nikt rozumny nie popiera PiS-u, Jarka i o(?) Rydzyka. Ich popierają tylko ci, którym się wydaje, że oddając głos na PiS, niejako automatycznie stają się mądrzejsi i bardziej polsko patriotyczni - tak im wmówiono. Mistrzostwo świata w podjudzaniu osiągnęło TV Plwam i RM. To te stacje podjudzają jednych na drugich, robią tzw. sklejki, usłyszysz tam tylko pisowskich polityków, oraz ekspertów. Cały czas zajmują się krytykowaniem Rządu RP i Prezydenta RP. Dziennikarzy tych stacji interesuje tylko plucie na Premiera RP i nic ich nie obchodzi co tak naprawdę rząd robi dla Polaków i Polski, jak reformuje służbę zdrowia, sferę podatków publicznych, jak walczy z korupcją i jakie ustawy PO i rząd wprowadzają do parlamentu, nawet dla zachowania pozorów obiektywności. Ludzie w jakim kraju my żyjemy? Pooglądajcie TV Plwam, Posłuchajcie RM, szczególnie program " Rozmowy Niedokończone " tam dowiecie się od ekspertów których zaprasza, że jedyne co Rząd robi to zadłuża Polskę przez ostatnie cztery lata. Parę dni temu słuchałem Radia Maryja(tak, tak!). Był wywiad z ulubionym Płaszczakiem Prezesa. 100 proc. czasu poświęcono na brutalną i bezkompromisową napaść na Rząd i Prezydenta RP. WSZYSTKIE pytania ojca(?) prowadzącego audycje to były pytania z tezą a Płaszczak zamówienie medialne stacji o(?) Rydzyka wypełnił śpiewająco. Oczywiście nie dano szansy nikomu z opcji przeciwnej skomentowania tych bzdur. Zresztą w tej stacji NIGDY nie było NIKOGO spoza akolitów prezesa, mimo, że przedstawiciele Rządu RP wyrażali gotowość do brania udziału w audycjach RM!!! To czysta manipulacja i świństwo. Jeśli w innych stacjach( TVN24, Polsat info czy TVPInfo) jest tego typu program ZAWSZE dana jest szansa wypowiedzi OBU stron! Ludzie myślcie samodzielnie i zacznijcie w końcu zwracać uwagę na takie rzeczy a zobaczycie, że tzw. opozycja i jej medialni klakierzy to jedna wielka kpina a z PO na siłę robi się partię szaleńców niszczących naszą Świętą Ojczyznę, gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. Każdy w tej stacji uważa, że człowiek, który przez wiele lat oszukuje wyborców, nie dotrzymał ani jednej obietnicy wyborczej, jest najwybitniejszym Polskim politykiem- oczywiście chodzi o Jarka. Można wywnioskować, że w Polsce polityk, który najlepiej kłamie i oszukuje, jest najwybitniejszy- czy to nie jest chore? Za pisu panował w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, budowie stadionów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach. Niestety propaganda zrobiła swoje i Wolacy i zmanipulowani Polacy pluli na Rząd w Warszawie 21 kwietnia. Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum im odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PiS i Jarka, ale o akceptację jego kłamstw.
<Copypasta mode off>

MudPie

2012-09-04, 03:15
longlong7 napisał/a:

nie czytaj gazet, wyłącz tv, zamknij się w pokoju i przeglądaj neta


to była ironia czy na serio ?

Ne...........es

2012-09-04, 03:40
myslalem ze przyszedlem na sadole zeby sie obrzydzic i posmiac.. a nie pie**olic smuty

exeed

2012-09-04, 20:34
Uwaga na Zeitgeist!
Niezła ironia, że w komentarzach do filmiku o propagandzie daje się link do filmu propagandowego jako anty-propagandowego...
Jest to film ewidentnie lewicowy, promujący idee stojące u podstaw "lewego" patrzenia na świat i anty-wolnosciowe czyli to, że świat trzeba naprawić i maja to zrobic specjalisci. Na przykład neguje się kapitalizm i istnienie w ogóle pieniądza. To stare triki socjalistów: sp***olić a potem mówić, że to w ogóle nie działało nigdy. Pieniądz jest psuty przez socjalistów, którzy drukuja go na durne wydatki socjalne i współpracują z korporacjami ratując je przed bankructwem. To jest kapitalizm? To trochę kapitalizmu, dławionego podatkami z centralnym planowaniem a wielkie korporacje są ponad prawem co już kapitalistyczne nie jest. Pomieszanie troszkę dobra ze złem zawsze daje zło. Pieniądz umożliwia handel, czyli wzajemne bogacenie się ludzi i rozwój społeczeństwa. Przecież wprost mówią o sprawiedliwej dystrybucji dóbr - to podstawowy postulat socjalizmu. Poczytajcie też o "zrównoważonym wzroście" - to nowa forma krypto socjalizmu.

Tak samo ci co okupowali wallstreet protestowali przeciwko kapitalizmowi na rzecz interwencji państwa a to interweniowanie spowodowało problemy.

Skąd się wzięły spontaniczne ruchy arabskiej wiosny ludów, okupacji wallstreet, kony 2012 i właśnie zeitgeist? To dywersja. Jak inaczej wprowadzić pokojowo totalitaryzm jak nie przez wprowadzenie socjalizmu?

BulletTime

2012-09-04, 22:55
Ta część o "powtarzaczach"...

Powtarzacze są potrzebni. Lekarz ma leczyć sprawdzonymi metodami, nauczyciel ma przekazywać rzetelną wiedzę.

Chciałby ktoś, żeby taki lekarz wyszedł poza "liniowe, schematyczne postępowanie" i eksperymentował na pacjentach? Myślę, że nie.

wudun

2012-09-04, 23:53
BulletTime napisał/a:

Ta część o "powtarzaczach"...

Powtarzacze są potrzebni. Lekarz ma leczyć sprawdzonymi metodami, nauczyciel ma przekazywać rzetelną wiedzę.

Chciałby ktoś, żeby taki lekarz wyszedł poza "liniowe, schematyczne postępowanie" i eksperymentował na pacjentach? Myślę, że nie.



Gdzie ty mieszkasz? Medycyna to ciągły eksperyment. Gdyby w tej dziedzinie nie eksperymentowano na zakażenie stopy w dalszym ciągu lekarstwem byłaby amputacja.

Pierwsza rekonstrukcja twarzy to twoim zdaniem czym jest jeśli nie eksperymentem.

szponiasty

2012-09-06, 15:59
Bunt nie nastąpi? Nastąpi. Brak liderów? Znajdą się gdy wszystko się zacznie. Jeszcze chwilowo jest na tyle dobrze w Polsce, że nikomu po prostu nie chce się ruszyć dupy. A druga połowa ma tak wyprane mózgi propagandą, że wręcz będą walczyć w obronie systemu. Ale gdy w końcu "kryzys" łupnie z całej siły i u nas, wtedy wszystko się zacznie.