18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tutorial: Jak robić hip-hopowe beaty (z jajem)

innyczlowiek • 2013-01-15, 01:00
"Krzycho Docente bardzo zgrabnie robi sobie jaja z tych wszystkich "muzyków" czy "beatmakerów" którzy nie mają pojęcia o niczym i wszystko co mają to komuś "podpie**olili"."




Jak to mówią: pozdro dla prawdziwych, hehe!

innyczlowiek

2013-01-15, 17:12
LilL napisał/a:




Autor tematu jak i "krzycho docente" nie mają pojęcia jak powstają bity :) Zastanawiam sie tylko który bardziej się zbłaźnił.




Naprawdę jesteś taki tępy? Odnoszę wrażenie że nie rozumiesz ostatniej części tematu (w nawiasie).

Blueberrydj

2013-01-15, 17:30
Roszp napisał/a:

enkowy, już wyjaśniam. Bo parodia o ile jeszcze sens ma, to wrzucanie jej na ten portal już średnio.
Autor np. polewa z:
-tego, że "bitmakerzy" kradną gotowce.
-tego, że nie słyszeli dobrego bitu a próbują go kleić.
-tego, że nie mają żadnego pojęcia o rytmice.
-tego, że nie mają pojęcia po cholerę są wtyczki i jak ich używać.
-tego, że "miksują" na słuchawkach.
i 300 innych "branżowych" rzeczy.



Widać, że wypowiadają się sami "eksperci"... Co to znaczy "miksować na słuchawkach"? Gwoli ścisłości słuchawki są potrzebne DJ'owi, aby móc zgrywać tempo dwóch kawałków. Wyśmiewacie producentów muzycznych, choć nie macie pojęcia o procesie powstawania utworów, tudzież jak to się potocznie nazywa - beatów. Osoba z branży używa konkretnych gotowych SAMPLI, które później przekształca w pożądany sposób. Przecież sobie ku**a sami na saksofonie nie zagrają! Osobiście jestem zwolenniczką Ableton'a, choć FL jest dobry dla początkujących (czyt. łatwiejszy w obsłudze). Nie mam pojęcia co to za pajac na filmiku, ale oglądając to czułam zażenowanie. Mimo wszystko fajna zabawa w tego typu programach, polecam!

Anders Breivik

2013-01-15, 17:36
win 98 i idiota pewnie łysy dresiarz

Mom and Death

2013-01-15, 18:03
Cytat:

Jak ktoś z was robi dobre bity to może podesłać. Bo większość tego na youtube to ch*jnia albo powtarzające się motywy, te same sample, ta sama rytmika, itd.



pie**olisz głupoty.

juki

2013-01-15, 18:16
Uzywac FL studio do robienia hip-hopowych kawalkow = FAIL

FelippeB14

2013-01-15, 18:36
juki napisał/a:

Uzywac FL studio do robienia hip-hopowych kawalkow = FAIL



Sam jesteś niezły fail. M.in. Ostry swego czasu naparzał beaty w FL Studio.

BogdanModel

2013-01-15, 19:00
o k***a internet explorer

ogonix

2013-01-15, 19:03
wszyscy jesteście śmieszni. 9th wonder (zajebisty producent z usa) robi bity na fl studio, więc ktoś, kto powiedział, że robienie bitów hip hopowych na fl studio jest failem, powinien pie**olnąć się w łeb. na polskiej scenie też mamy dużo dobrych producentów, którzy robią bity w tym programie - chociażby soulpete, kazzam czy zbylu. tak samo śmieszne jest pie**olenie, że niby ableton/reason to trudniejsze softy - bullshit, każdy robi w takim programie jaki mu odpowiada i tyle.

Blueberrydj napisał/a:



Widać, że wypowiadają się sami "eksperci"... Co to znaczy "miksować na słuchawkach"? Gwoli ścisłości słuchawki są potrzebne DJ'owi, aby móc zgrywać tempo dwóch kawałków. Wyśmiewacie producentów muzycznych, choć nie macie pojęcia o procesie powstawania utworów, tudzież jak to się potocznie nazywa - beatów.



też niezły z ciebie "ekspert". wiesz co to jest miks w produkcji ? nie chodzi tu o dj'ski MIX (czyli łączenie dwóch kawałków itd) a o nakładanie efektów na sample, kompresja, w dużym skrócie - kreowanie brzmienia, jakie chcemy osiągnąć przy pomocy danych sampli i 'wspomagaczy' zmieniających barwę dźwięku.

swoją drogą, nie uważam, żeby robienie miksu na DOBRYCH słuchawkach było czymś złym, jasne, że lepiej mieć monitory odsłuchowe, ale jak masz dobre słuchawki to też da radę do amatorskich, ale dobrze brzmiących produkcji :) .

smyndryl

2013-01-15, 21:18
Windows 3.1 te pierwsze godziny „nauki" komputera.. :)

LilL

2013-01-15, 21:49
Roszp napisał/a:

Bardzo zgrabna parodia.


Autor postu chyba sam się zbłaźnił.
Przecież nie jest to poważny poradnik.
Zaraz pewnie wyjedziesz, że 10 lat w Abbey Road robisz i znasz się na nagrywaniu. A na stażu z bitmakingu to w Nowym Jorku byłeś.
:idzwch*j:




Serio??
Widze że stara się ośmieszyć. Niestety mija się to z prawda. Dla wielu stereotypowo myślących bit to tylko pętla perkusji i sampla a niestety tak nie jest. Nie mam zamiaru otwierać komuś oczu i tłumaczyc mu czegos, czego nie chce widzieć/słyszeć.
Nie bede Ci z niczym wyjeżdzał, napisze tylko tyle ze siedze w tym temacie.

BongMan

2013-01-15, 23:17
straatveger, posrało cię kakao, lamusie? Czemu cytujesz coś, czego nie napisałem?

ma...........00

2013-01-16, 01:02
k***a, j***ni znawcy,

FL- jest głównie stworzony do pracy z samplami i kreowania partii perkusyjnych wiec do hip hopu czy innego gówna które można stworzyć będąc nawet głuchym jest w sam raz

Po drugie po ch*j on wyłącza wszystkie efekty pojedynczo, ma k***a na suwaku na dole przycisk FX i tam może wyłączyć sekcje efektów,

Po trzecie, nie ma dziś kawałka gdzie nie użyto sampla, każdy go używa nawet j***ny Eric Clapton jak mu sie nie chce grac partii na gitarze....uwierzcie mi nie rozróżnicie czy to sampel nagrany przy pomocy vsti czy żywy instrument.
Po czwarte, jeżeli coś gra dobrze na słuchawkach będzie grało na każdym innym sprzęcie....bez pojęcia jakiegokolwiek nikt nie zrobi dobrego kawałka!

a po piąte hip-hop jest k***a do dupy niepodobny


Marcoos

2013-01-16, 05:31
straatveger napisał/a:

to windows XP cepy

poznaje po ikonkach, tylko ma wyłączone standardowe wyglądy okien, a nie 98 ja zaczynałem od 95 windows wiec jestem ekspertem




Weź bongman idź lepiej dodawać nowe kawały :facepalm: :ks_homer: :ks_homer: :trzesieee: :sispalm: :erniepalm:


Jeszcze ja się dołączę!

DeriSe

2017-12-14, 14:26
Cześć. Tworzysz nadal? Masz może kanał na YT z innymi poradnikami?