18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tusk pyta Angelę Merkel:

party_chips • 2014-01-19, 22:16
Tusk pyta Angelę Merkel:
- Ile tam u was w Niemczech zarabia przeciętny pracownik?
- 1500 Euro - odpowiada Angela.
- A ile potrzebuje, żeby przeżyć?
- 1000 Euro.
- To co robi z 500 Euro?
- Gówno mnie to obchodzi - mówi Merkel.
- A ile tam u was w Polsce zarabia przeciętny pracownik?
- 1500 zł - mówi Tusk.
- A ile potrzebuje, żeby przeżyć?
- 2000 zł.
- To skąd bierze 500 zł?
Na to Tusk odpowiada:
- A gówno mnie to obchodzi.
:smiechzula:

St...........el

2014-01-20, 01:06
Szkoda, że go tak naprawdę gówno to nie obchodzi i zagląda nam na źródła dochodów.

vass

2014-01-20, 01:23
Głosujcie na JKM nawet 1500 nie zarobicie, bo zniesie płacę minimalną, jeszcze za lekarza i szkołą karze wam płacić :)

el...........wy

2014-01-20, 01:33
@vass, troll czy debil? rozumiem, ze teraz lekarz za darmo i szkoła też za friko

aha, jeszcze jedno- przykład na to , że przymusowa edukacja się nie sprawdza. Masz 46 lat i do tej pory nie wiesz , że pisze się kaŻe , bo kazać. Powinieneś oddać pieniądze, które ktoś kiedyś dał na kształcenie takiego tumana jak ty.

vass

2014-01-20, 01:34
elBiaauawy napisał/a:

@vass, troll czy debil? rozumiem, ze teraz lekarz za darmo i szkoła też za friko


Teraz masz wybór, jak się uprzesz to dasz radę za darmo, się uczyć, a do jak lekarza trochę poczekasz :)
Kara Boska Cie spotka :-P

el...........wy

2014-01-20, 01:43
Czyli wg. ciebie każdy ma wybór, bo może być pasożytem żyjącym za socjal i wg. ciebie to nie jest nic złego, kwestia pokombinowania. Poważnie, chcesz podyskutować czy tak tylko sobie piszesz , żeby posty nabić. Zresztą nie chciej ze mną dyskutować, bo porywasz się z motyką na słońce.
Ja słońce
Ty motyka

hort3x

2014-01-20, 02:07
kmils21 napisał/a:

Przestaną was śmieszyć takie żarty jak skończycie gimbaze i pójdziecie do roboty.


Po gimnazjum do roboty?
Nie każdy aspiruje tutaj na role ciecia z miotłą i kończy swoją edukacje po gimnazjum.

da...........55

2014-01-20, 03:10
Uwaga zadanie. Wybierz właściwą odpowiedź.
Przyszła gimbaza i:
a)z sadistica robi się kwejk
b)codziennie są powtórki z przed paru tygodni/miesięcy
c)z sadistica robi się kwejk i codziennie są powtórki z przed paru tygodni/miesięcy

Odpowiedź poprawna to c)

vass

2014-01-20, 06:22
elBiaauawy napisał/a:

Czyli wg. ciebie każdy ma wybór, bo może być pasożytem żyjącym za socjal i wg. ciebie to nie jest nic złego, kwestia pokombinowania. Poważnie, chcesz podyskutować czy tak tylko sobie piszesz , żeby posty nabić. Zresztą nie chciej ze mną dyskutować, bo porywasz się z motyką na słońce.
Ja słońce
Ty motyka


Z Korwinowcami się nie da dyskutować, to działa jak sekta.
Jeśli według ciebie skorzystanie z darmowej nauki i lekarza to pasożytnictwo ?
To jesteś w błędzie to zdobycze cywilizacyjne.
I żeby nie było stać mnie na szkołę dla dzieci i na lekarza, ale płacę podatki żeby taki małolat jak ty, który przyjebie dynią w beton, nie musiał płacić 100 tyś za operację mózgu, bo cie na nią nie stać.

maniiiek

2014-01-20, 06:45
"Darmowa" edukacja zapewnia stały napływ osób z kwalifikacjami dzięki czemu pracodawcy mogą przebierać w CV jak w ulęgałkach. Dzięki "darmowej" służbie zdrowia jest mniejsza szansa na skończenie jako żebrak z powodu choroby oraz pracodawcy nie muszą się martwić co się stanie jak pracownik zachoruje - zatrudnienie nowego często oznacza straty dla firmy i to spore: trzeba go wdrożyć, poduczyć, wyszkolić a i tak nie będzie od razu pracował z pełną wydajnością. Na darmowej edukacji i służbie zdrowia najwięcej zyskują przedsiębiorcy. Więc co robi prawica, która podobno wspiera przedsiębiorców? Ano jest temu przeciwna bo to "lewackie". Dlaczego do władzy pchają się albo cwani oszuści (obecny rząd) albo kompletni idioci (prawica)? Najchętniej to bym władzę oddał w ręce specjalistów. Niech ministrem rolnictwa będzie rolnik, transportu ktoś po logistyce, zdrowia jakiś lekarz itd, itp. a nie wymiana kretynów z lewa na prawo i z prawa na lewo. Bo czy ktoś ma złe intencje czy dobre to jak się na czymś nie zna to gówno zrobi.

el...........wy

2014-01-20, 07:53
Cytat:

Z Korwinowcami się nie da dyskutować, to działa jak sekta.


przeciętny "korwinowiec" , to w dyskusji cie rozłoży po 2 minutach i nie będziesz wiedział co powiedzieć, zresztą w ogóle nie masz za dużo do powiedzenia, więc nie wiem po co się tak gorączkujesz

vass napisał/a:

Jeśli według ciebie skorzystanie z darmowej nauki i lekarza to pasożytnictwo ?


pasożytnictwem nazwałem to co napisałeś poniżej i nie ma innego określenia na to.
[quote="vass"]Teraz masz wybór, jak się uprzesz to dasz radę za darmo, się uczyć, a do jak lekarza trochę poczekasz[quote="vass"]

Cytat:

To jesteś w błędzie to zdobycze cywilizacyjne.


Chyba żartujesz... Twoim zdaniem cywilizacja opiera się na przymusie, biurokracji, marnotrawstwie i zabieraniu jednemu , żeby dać drugiemu?

Cytat:

I żeby nie było stać mnie na szkołę dla dzieci i na lekarza, ale płacę podatki żeby taki małolat jak ty, który przyjebie dynią w beton, nie musiał płacić 100 tyś za operację mózgu, bo cie na nią nie stać.


Aha , czyli nie stać cię na swoje dzieci, ale stać cię , żeby za mnie zapłacić, no k***a geniusz. Po to są ubezpieczenia, że płacisz składkę i potem ubezpieczenie ci pokrywa to i tamto. I lepiej sam uważaj , bo możliwe, że gadasz takie głupoty, bo nadużywasz czegoś , więc sam się nie wyjeb na beton przypadkiem.

Powiedz mi , czy ty w ogóle się interesujesz polityką? Może ekonomią? Czytasz coś w ogóle? Czy tylko pie**olisz to co usłyszałeś w tvnie pijąc browara po robocie.


maniiiek napisał/a:

"Darmowa" edukacja zapewnia stały napływ osób z kwalifikacjami dzięki czemu pracodawcy mogą przebierać w CV jak w ulęgałkach.


To co tu napisałeś , jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Publiczna edukacja sprowadza się do tego,że obecnie maturą sobie możesz dupę podetrzeć, a po większości studiów masz tylko papierek i nic poza tym.

maniiiek napisał/a:

Dzięki "darmowej" służbie zdrowia jest mniejsza szansa na skończenie jako żebrak z powodu choroby oraz pracodawcy nie muszą się martwić co się stanie jak pracownik zachoruje - zatrudnienie nowego często oznacza straty dla firmy i to spore: trzeba go wdrożyć, poduczyć, wyszkolić a i tak nie będzie od razu pracował z pełną wydajnością.


I to jest niemożliwe , żeby proces leczenia odbywał się bez zbędnej biurokracji?

maniiiek napisał/a:

Na darmowej edukacji i służbie zdrowia najwięcej zyskują przedsiębiorcy.


Chyba już wiem kto jest twoim idolem.

Chyba żartujesz, przymusowy ZUS / fundusz pracy, to ma służyć przedsiebiorcom? Czego ty się oćpałeś..

maniiiek napisał/a:

ięc co robi prawica, która podobno wspiera przedsiębiorców? Ano jest temu przeciwna bo to "lewackie"


Obecnie na polskiej scenie politycznej(w parlamencie) nie ma prawicy, ewentualnie bogobojni socjaliści.

maniiiek napisał/a:

Dlaczego do władzy pchają się albo cwani oszuści (obecny rząd) albo kompletni idioci (prawica)?


Bo jest socjalizm, czyli wszystko idzie do jednego koryta, zamiast do minimalnego rządu i tym sposobem państwo ma za dużo pieniędzy. Każdy cichaczem chce trochę nakraść, a co do kompletnych idiotów ty narazie na takiego wychodzisz.

maniiiek napisał/a:

Najchętniej to bym władzę oddał w ręce specjalistów. Niech ministrem rolnictwa będzie rolnik, transportu ktoś po logistyce, zdrowia jakiś lekarz itd, itp. a nie wymiana kretynów z lewa na prawo i z prawa na lewo. Bo czy ktoś ma złe intencje czy dobre to jak się na czymś nie zna to gówno zrobi.


I wytłumacz mi, po kiego ch*ja ci minister transportu, na prawde potrzebujesz takiego człowieka nad sobą? Albo ministra zdrowia, po co... żebyś się potem dziwił gdzie giną twoje pieniądze?
Po co ci minister rolnik, rolnik ma siedzieć w polu a nie na salonach.

Spróbuj to zrozumieć co chcę powiedzieć, żyjmy swoim życiem, bez odgórnych zakazów, okradania na każdym kroku, ściemy w telewizji, nie próbujmy naprawiać problemów , tylko je utnijmy w zarodku.
Jak chcecie podyskutować to spoko, odezwijcie się na priv, ale domyślam się , że nie chcecie

maniiiek

2014-01-20, 08:18
@up jestem TECHNOKRATĄ debilu. Ani lewicowcem ani prawicowcem. Bo widzisz, istnieją i inne systemy niż te dwa, których cię korwin przez yt nauczył matole :roll:
Ja wierzę w to, że problemy można rozwiązać przy mieszance wiedzy, intelektu i pieniędzy - ty twierdzisz, że wszystko rozwiążą jedynie pieniądze.
Kasa rozumu nie zapewnia a bogaty debil przy władzy nadal jest tylko debilem.
elBiaauawy napisał/a:

Chyba żartujesz, przymusowy ZUS / fundusz pracy, to ma służyć przedsiebiorcom? Czego ty się oćpałeś..


Oczywiście, że tak. To tańsze niż szkółki zakładowe oraz zakładowy szpital. Owszem - nie może to działać na obecnych zasadach.
elBiaauawy napisał/a:

Obecnie na polskiej scenie politycznej(w parlamencie) nie ma prawicy, ewentualnie bogobojni socjaliści.


Piszę o was matole.... O partiach prawicowych z poparciem błędu statystycznego - swoją drogą ponabijałbym się, że sam jesteś tym błędem ale moje poglądy polityczne są jeszcze bardziej egzotyczne od twoich.
Cytat:

Bo jest socjalizm, czyli wszystko idzie do jednego koryta, zamiast do minimalnego rządu i tym sposobem państwo ma za dużo pieniędzy. Każdy cichaczem chce trochę nakraść, a co do kompletnych idiotów ty narazie na takiego wychodzisz.


Socjalizm, kapitalizm czy cokolwiek innego - jeden ch*j. Zmiana systemu nie zmieni tego jacy są ludzie. Jedyne co można zrobić to doprowadzić do stanu gdzie władza trzyma lud za mordy a lud władzę za jajca. Wtedy żadne żadnemu nie zechce podpaść i będzie WZGLĘDNY porządek.
Cytat:

Po co ci minister rolnik, rolnik ma siedzieć w polu a nie na salonach.


Żeby trzymał za mordy bandę sk***ieli, która się zmawia co do cen skupu i ustala takie aby rolnik nie miał co do gara włożyć - tylko błagam, nie pie**ol o przetrzymaniu, sprzedaży z pominięciem skupu itp itd jak to prawicowe matoły mają w zwyczaju. Jak się człowiek na czymś nie zna to niech mordę trzyma zamkniętą.
elBiaauawy napisał/a:

I wytłumacz mi, po kiego ch*ja ci minister transportu, na prawde potrzebujesz takiego człowieka nad sobą? Albo ministra zdrowia, po co... żebyś się potem dziwił gdzie giną twoje pieniądze?


jak wyżej: do trzymania ludzi za mordy.
Z resztą, nie okłamujmy się: prawica też tego chce. Czemu niby ma służyć zakaz głosowania tym "co się nie znają", rozbudowa wojska i utrzymanie policji? Trzymaniu ludzi za mordy właśnie.
Cytat:

Spróbuj to zrozumieć co chcę powiedzieć, żyjmy swoim życiem, bez odgórnych zakazów, okradania na każdym kroku, ściemy w telewizji, nie próbujmy naprawiać problemów , tylko je utnijmy w zarodku.


Gówno prawda, niestety.
Skrajny kapitalizm prowadzi do szczęśliwego i długiego życia tylko tych, co mają pieniądze. Reszta będzie żyła jak murzyni w kopalniach diamentów albo, jak się im poszczęści kitajce w fabrykach. I nie pie**ol, że będzie inaczej bo wszędzie gdzie jest ta cała "wolność gospodarcza" kończy się tak samo: na wyzysku. Myślisz, że z czego wziął się komunizm? Bo ludzie zapieprzali w fabrykach na kapitalistów, nie wytrzymali i zniszczyli jeden grajdołek aby stworzyć kolejny.
Cytat:

Jak chcecie podyskutować to spoko, odezwijcie się na priv, ale domyślam się , że nie chcecie


Jaki jest sens dyskusji na prv z kimś dla kogo każdy kto nie jest skrajnym prawicowcem staje się z automatu skrajnym lewakiem?

el...........wy

2014-01-20, 09:02
maniiiek,
To niech ciebie ktoś za mordę trzyma, bo widzisz, są ludzie, którzy nie mają mentalności murzyna i nie są też na tyle upośledzeni, że chcą , żeby ich na każdym kroku pilnowano.
Polecam ci przeczytaj sobie na początek "Ekonomia w jednej lekcji" , bo pie**olisz jak potłuczony, potem może coś z Friedmana i wróć z czymś sensownym do powiedzenia.
Technokrata się k***a znalazł

Poza tym , jeszcze mi pokaż , w którym miejscu nazwałem cię skrajnym lewakiem, bo nie mogę znaleźć

BrainSeeker

2014-01-20, 09:26
elBiaauawy stary coś cytaty poj***łeś bo ja nic nie pisałem :-)

maniiiek

2014-01-20, 12:20
Cytat:

Poza tym , jeszcze mi pokaż , w którym miejscu nazwałem cię skrajnym lewakiem, bo nie mogę znaleźć


Serio? k***a, pół Twojego posta zajmuje oczkojebny obrazek z komuchem i nie wiesz kiedy mnie lewakiem nazwałeś?
elBiaauawy napisał/a:

Chyba już wiem kto jest twoim idolem.



elBiaauawy napisał/a:

To niech ciebie ktoś za mordę trzyma, bo widzisz, są ludzie, którzy nie mają mentalności murzyna i nie są też na tyle upośledzeni, że chcą , żeby ich na każdym kroku pilnowano.


I tych trzeba trzymać za mordy nie dla ich dobra, a dla dobra tych "murzynów".
elBiaauawy napisał/a:

Polecam ci przeczytaj sobie na początek "Ekonomia w jednej lekcji" , bo pie**olisz jak potłuczony, potem może coś z Friedmana i wróć z czymś sensownym do powiedzenia.


Czyli: "nie odpowiem na twoje argumenty bo nie, ale są głupie i już. Tup! Tup! Tup! Nóżką. A i jesteś głupi!"
To ja jednak poczekam aż podrośniesz nieco mentalnie. Bo skro tak ma wyglądać dyskusja w twoim wykonaniu to ja w tak żałosnym przedstawieniu uczestniczyć nie zamierzam.

vass

2014-01-20, 13:28
@elBiaauawy
Cytat:

przeciętny "korwinowiec" , to w dyskusji cie rozłoży po 2 minutach i nie będziesz wiedział co powiedzieć, zresztą w ogóle nie masz za dużo do powiedzenia, więc nie wiem po co się tak gorączkujesz


Pokazujesz właśnie jakim jesteś tłukiem.
Nie odnosisz się do argumentów, tylko powtarzasz brednie, bez pojęcia.
Cytat:

Aha , czyli nie stać cię na swoje dzieci, ale stać cię , żeby za mnie zapłacić, no k***a geniusz. Po to są ubezpieczenia, że płacisz składkę i potem ubezpieczenie ci pokrywa to i tamto. I lepiej sam uważaj , bo możliwe, że gadasz takie głupoty, bo nadużywasz czegoś , więc sam się nie wyjeb na beton przypadkiem.

Powiedz mi , czy ty w ogóle się interesujesz polityką? Może ekonomią? Czytasz coś w ogóle? Czy tylko pie**olisz to co usłyszałeś w tvnie pijąc browara po robocie.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i się zastanów, bo to jest bez sensu.