18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

TTIP nowa ACTA

grzesiekd • 2013-06-03, 14:48

T0B1

2013-06-03, 21:11
A od kiedy internet jest własnością jakiegoś państwa/państw, że można nim sobie tak rozporządzać? To co teraz wprowadziła bodajże Unia o akceptacji używania cookies przez stronę to śmiech na sali. Ludzie, którzy mają wątpliwe pojęcie o zarządzaniu państwem mieliby zarządzać internetem? Hah. Te całe TTIP jest tak samo prawdziwa jak obietnice PO sprzed wyborów.

Lordzik92

2013-06-03, 21:54
Kiedy ludzie zrozumieja, ze kontrola internetu nastala wraz z jego udostepnieniem dla cywili... Ci co mieli sie zabezpieczyc juz sie dawno zabezpieczyli i zwisaja im jakies zaostrzenia. A dla tych co chca poznac smak anonimowosci polecam projekt o nazwie nordyckiego boga.

Sorg

2013-06-03, 23:00
FourthIllusion napisał/a:

Jak juz wyjsc na ulice to raz a porzadnie, rozjebac rzad, komuchow, pedalow, ciapatych, cyganow, bongmana, zydow. :hitler:



Piwo za bongmana :szczerbaty:

Oscypki

2013-06-03, 23:25
Jeżeli prowadzenie działalności na yt ma być płatne to nawet dobrze ja sobie spokojnie ogladam za darmo a mniej minezjebów i pazernychszmatlet'splayerów .

Zyragon

2013-06-04, 00:09
O ile zakład że i tak nic sie nie stanie?

b0kjk0

2013-06-04, 01:04
Nie wiem ile to co jest na obrazku ma wspólnego z ustawą, ale dla mnie to brednie.

Pkt 2. Co ma polityka cookies do kontroli odwiedzanych stron? Ciasteczka to małe pliki tekstowe przechowujące jakieś dane, np. że jesteśmy zalogowani. Dodatkowo, tylko strona która utworzyła plik cookie ma możliwość go odczytać. Strona "a.pl" nie ma dostępu do ciasteczka utworzonego przez "b.pl".

Pkt 3,4: Sprzeczne z podstawowymi prawami obowiązującymi w całej UE. Jak zamieszczę w sieci stronę, to ja decyduję co jest płatne, ile płatne, kiedy płatne i dla kogo płatne. Moja strona to moja własność którą sam wyceniam. Do tego mamy wolny rynek. Równie dobrze ustawa może przewidywać że każdy chleb ma kosztować 2zł.

Pkt 5: Serwery torrent? To może od razu internet na pendrivie... Każdy komputer który korzysta z sieci P2P jest serwerem torrentowym. Sieć P2P jest zdecentralizowana i polega na wymianie zasobów między użytkownikami. To oznacza, że nie ma typowych "serwerów", hostingu, domen itd. Ustawodawcy będą "zamykać" prywatne komputery? Szacując że 80% z nich można podciągnąć pod definicję "serwera torrent"...

A kto ma coś do ukrycia i ma powody by coś ukrywać ten wie jak to robić. W każdej chwili można za pośrednictwem neta kupić hurtowo narkotyki, broń, zlecić zabójstwo, nauczyć się budować bombę. Jest wiele serwerów pełnych treści które prawo surowo zabrania. Tajne dokumenty itp. Fakt, że działa to już kilkanaście lat i nadal nie da się namierzyć ludzi/serwerów mówi sam za siebie, że można być anonimowym w sieci.

Fedor

2013-06-04, 04:13
FourthIllusion napisał/a:

Jak juz wyjsc na ulice to raz a porzadnie, rozjebac rzad, komuchow, pedalow, ciapatych, cyganow, bongmana, zydow. :hitler:


Bong w doborowym towarzystwie :mrgreen:

T0B1

2013-06-04, 12:00
Lordzik92 napisał/a:

Kiedy ludzie zrozumieja, ze kontrola internetu nastala wraz z jego udostepnieniem dla cywili... Ci co mieli sie zabezpieczyc juz sie dawno zabezpieczyli i zwisaja im jakies zaostrzenia. A dla tych co chca poznac smak anonimowosci polecam projekt o nazwie nordyckiego boga.


To, że w necie nie ma pedofilii, jakichś tam pseudo-płatnych zabójców czy otwartego handlu narkotykami to jeszcze nie powód by twierdzić, że internet jest kontrolowany. Samo istnienie tej strony pokazuje, że w necie można zamieścić prawie wszystko i nikt się do tego nie przyczepi. Spróbuj wydać książkę, z obrazkami z działu hard - powodzenia.
BTW, jeśli w necie nie ma anonimowości to powiedz mi gdzie i na jakiej ulicy mieszkam? Pewnie mój nick wyląduje w Google i o ile miasto łatwo znajdziesz, to z ulicą będziesz miał problemy.
I nie powiedziałbym, że internet jest kontrolowany bo nie można w nim zamieszczać pewnych treści. To co się dzieje w sieci TOR to bynajmniej nie jest wolność, raczej anarchia.

Lordzik92

2013-06-04, 13:36
unimator napisał/a:


To, że w necie nie ma pedofilii, jakichś tam pseudo-płatnych zabójców czy otwartego handlu narkotykami to jeszcze nie powód by twierdzić, że internet jest kontrolowany. Samo istnienie tej strony pokazuje, że w necie można zamieścić prawie wszystko i nikt się do tego nie przyczepi. Spróbuj wydać książkę, z obrazkami z działu hard - powodzenia.
BTW, jeśli w necie nie ma anonimowości to powiedz mi gdzie i na jakiej ulicy mieszkam? Pewnie mój nick wyląduje w Google i o ile miasto łatwo znajdziesz, to z ulicą będziesz miał problemy.
I nie powiedziałbym, że internet jest kontrolowany bo nie można w nim zamieszczać pewnych treści. To co się dzieje w sieci TOR to bynajmniej nie jest wolność, raczej anarchia.



A ty myslisz ze rzad czy wywiad zawraca sobie dupe jakimis szarakami co wypisuja na ogolnym forum jakies rzeczy? Ale policja juz tak. I mamy idealny przyklad tych co krytykowali cyganow miesiac temu.
Pewne fora tematyczne nawiazujace do uprawy zielska, produkcji czegos twardszego, materialow wybuchowych i broni sa caly czas monitorowane przez policje. I wielu ludzi wlasnie tak wpadlo. Problem dla np. policji polega na tym ze nie ma przepisow pozwalajacej jej na kontrole serwisow zagranicznych. Dlatego caly czas wchodza nowe przepisy.
Ale jesli chodzi o terroryzm itp. nie jest problemem dla rzadowego ,,hakera" namierzyc osobe majaca cos wspolnego z tematem.
Wiec nie pisz ze internet jest anonimowy. Bo kazdy kto posiada troche wiedzy na temat hackingu, potrafi przejsc zabezpieczenia i uzyskac interesujace go dane.
Tak wiec dla chcacego nic trudnego. To ze zwykly uzytkownik internetu, nie widzi niebezpieczenstwa w necie, nie znaczy ze go nie ma.

sobanek

2013-06-05, 13:48
Przeczytałem o tej ustawie dużo i nigdzie nie widziałem jakiejkolwiek pozycji z tej listy?