18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trotyl

contowsky • 2013-11-30, 10:47
Jak rozróżnić trotyl od nitrogliceryny?

Potrząsnąć

_P...........K_

2013-11-30, 11:02
Jak rozróżnić trotyl od nitrogliceryny?

- wrzucić ciapkom do ogniska i sp***olić.

...a jak wtedy odróżnimy?

- już oni odczują różnicę... :amused:

Harkley

2013-11-30, 12:15
Ja odróżnię "na oko" :D

Gu...........99

2013-11-30, 13:25
POLAK_nie_polaczek napisał/a:

Jak rozróżnić trotyl od nitrogliceryny?

- wrzucić ciapkom do ogniska i sp***olić.



No poważnie? Od trotylu ognisko po prostu mocniej się rozpali, mądralo.

_P...........K_

2013-11-30, 13:26
Gurgul99 napisał/a:



No poważnie? Od trotylu ognisko po prostu mocniej się rozpali, mądralo.




Widzę, że nie załapałeś tego co napisałem, więc Ci objaśnię. Napisałem, żeby wrzucić to i to jednocześnie do ogniska, co sugeruje tekst - "...a jak wtedy odróżnimy?". Jeżeli wrzucę trotyl z nitrogliceryną do ogniska, to na pewno tylko ognień się mocniej rozpali. :facepalm: Do tego puenta dowcipu jest dość jasna dla tych, co nie darzą ciapków zbyt dużą sympatią.

Chciałeś zabłysnąć, a skończyłeś jak ISON. :kawa:

wiesiors4

2013-11-30, 13:43
Jak? Podłożyć obie substancje polskiej prokuraturze. Nitroglicerynę rozpoznają, a obecności trotylu nie stwierdzą, potem podadzą jednak że trotyl był a na koniec zdementują i będą się tej wersji już trzymać :amused:

Gu...........99

2013-11-30, 13:44
@up
gdybyś "ekspercie" wiedział cokolwiek nt. tych materiałów, to oszczędziłbyś sobie dywagacji o ognisku. Proponuję podpalić kawałek trotylu i poobserwować płomień, tak samo przebiega spalanie nitrogliceryny.

To są podstawy jeśli chodzi o pracę z m.w.

_P...........K_

2013-11-30, 13:50
Gurgul99 napisał/a:

@up
gdybyś "ekspercie" wiedział cokolwiek nt. tych materiałów, to oszczędziłbyś sobie dywagacji o ognisku. Proponuję podpalić kawałek trotylu i poobserwować płomień, tak samo przebiega spalanie nitrogliceryny.

To są podstawy jeśli chodzi o pracę z m.w.



Pogrążaj się dalej. :-D
Nie napisałem, żeby delikatnie popieścić ogniem nitroglicerynę i trotyl, tylko żeby wrzucić do ogniska. Samo wrzucenie nitrogliceryny do ogniska spowoduje eksplozję dzięki energii kinetycznej powstałej w wyniku tego wyrzucenia, ponieważ nitrogliceryna jest bardzo niestabilna. W ognisku zazwyczaj znajduje się coś twardego jak nie wiem, hmmm...drewno? Do tego trotyl podsyci powstałą w ognisku eksplozję. Dziękuję, dobranoc. :kawa:

op...........ve

2013-11-30, 13:59
POLAK_nie_polaczek napisał/a:



Pogrążaj się dalej. :-D
Nie napisałem, żeby delikatnie popieścić ogniem nitroglicerynę i trotyl, tylko żeby wrzucić do ogniska. Samo wrzucenie nitrogliceryny do ogniska spowoduje eksplozję dzięki energii kinetycznej powstałej w wyniku tego wyrzucenia, ponieważ nitrogliceryna jest bardzo niestabilna. W ognisku zazwyczaj znajduje się coś twardego jak nie wiem, hmmm...drewno? Do tego trotyl podsyci powstałą w ognisku eksplozję. Dziękuję, dobranoc. :kawa:


trotyl na wolnym powietrzu się jedynie spala

_P...........K_

2013-11-30, 14:04
opusative napisał/a:


trotyl na wolnym powietrzu się jedynie spala



...a wróbel ma jedną nóżkę bardziej. :kawa:

Paskudny Stary Dżon

2013-11-30, 14:25
Rozróżnić trotyl i nitroglicerynę.

Odróżnić trotyl od nitrogliceryny.

Casmes

2013-11-30, 14:27
Hihi w bajkach kiedyś zawsze wybuchało jak trząsali nitrogliceryną :D :D
uuuwielbiam tom i jery! To moje ulubione kreskówki z dzieciństwa! :)

trabus

2013-11-30, 15:58
@POLAK_nie_polaczek Ciekawy nick Panie Macierewicz :D Ale przykro mi kolejne pudło nic się nie stanie.

_P...........K_

2013-11-30, 16:07
trabus napisał/a:

Panie Macierewicz :D



Nie obrażaj mnie. :amused: