18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trolling Perły

Roszp • 2013-06-21, 12:12
Sprawa wygląda następująco: Jakiś ktoś postanowił sprawdzić podstawową piwną wiedzę specjalistów od e-marketingu marki Perła. Później temat podchwycił jeden z piwnych blogów, oto wyniki:

ilves

2013-06-21, 12:19
Hahaha, piwo tylko z chmielu, a to ciekawe :D

tonieja

2013-06-21, 12:23
i tak bym strzelił sobie zimną perłę w ten upał

Roszp

2013-06-21, 13:42
rockface123, ale że co?
Kto tutaj na Perłę wjeżdża?
Ja?
Co to ma do gimbusiarstwa?
Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

Echis

2013-06-21, 13:45
Perła Chmielowa to najlepsze piwo w Polsce i nie jest droga. Posmak chmielu w niej troche przypomina smak weedu, więc Perełka podwójnie dobra.

bach

2013-06-21, 14:27
Perła choćby z gówna, nic jej w smaku nie dorówna :mrgreen:

Enzo_Gorlomi

2013-06-21, 14:46
Echis napisał/a:

Perła Chmielowa to najlepsze piwo w Polsce i nie jest droga. Posmak chmielu w niej troche przypomina smak weedu, więc Perełka podwójnie dobra.


musisz być zatem nie lada smakoszem 8-)

motorniczy

2013-06-21, 16:18
Perła była dobra jeszcze jakieś 3-4 lata temu, zanim zaczęła być popularna. Teraz to masówka niczym nie różniąca się od sikaczy typu tyskie, lech czy inna warka.

Ale i tak je piję, bo jakoś nie chce mi się jeździć bóg wie gdzie po browary typowo REGIONALNE ;)

Tafariel

2013-06-21, 17:25
@up - mam tak samo :P A Perła różni się od sikaczy ceną :P A imho jeszcze aż tak bardzo nie podobna smakiem do żubra czy tyskiego.

Roszp

2013-06-21, 17:41
motorniczy napisał/a:

Teraz to masówka niczym nie różniąca się od sikaczy typu tyskie, lech czy inna warka.



Zawsze mnie zastanawiało czym się różni "dobre" piwo od tego "złego". Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie oceniają smak piwa jak ci przysłowiowi hipsterzy muzykę: im mniej ludzi wie o browarze, tym lepsze piwo się tam robi.
Kiedyś stawiano na pasteryzację, teraz na regionalność.

Bo ktoś kiedyś powiedział, że dobre piwo musi być regionalne.
Czyli jakie?
Tworzone z regionalnych składników? Dostępne tylko w danym regionie?

Liczy się receptura i dobre składniki. Zarówno browar Żywiecki wyprodukuje smaczne piwo (Porter Żywiecki, Bracki Rauch Bock), browar w Ciechanowie (Ciechan Miodowy, Ciechan Grudniowy itp. itd.) jak i rzemieślnicza Pinta. Ot co.

Herhard

2013-06-21, 17:42
W normalnym mieście wystarczy poszukać,zawsze znajdzie się normalny sprzedawca oferujący prawdziwe piwa z małych browarów .A cena ? wisi mi to i powiewa wole wypić prawdziwe piwo niż sikacza .

abdul

2013-06-21, 19:38
perla chmielowa dobry browar

saiyd20

2013-06-21, 19:41
więc tak zrobiliśmy grilla ja kumpel no kumpla żona i jej dwie siostry zaszaleliśmy i kupiliśmy 30 piw dziewczyny wypiły po 3 jedna nie piła a my z kumplem resztę no ja się k***a pytam gdzie w tym soczku jest alkohol po każdym innym piwie w takiej ilości spałbym dwa dni... na ogół mój max to 6-8 zależy od dnia ale nie do ch*ja 12 i nawet gadka mi się nie załączyła....

bach

2013-06-21, 19:44
Roszp napisał/a:

Zawsze mnie zastanawiało czym się różni "dobre" piwo od tego "złego"



dobre piwo posiada goryczkę z chmielu, złe z żółci bydlęcej 8-)

ps. pewien "smakosz" piwa z okolicy wypił, od świtu do zmroku, 39 butelek Tatry :pijaki: zmarł z powodu zatrzymania pracy nerek :roll: