18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trochę prawdy starszej pani

adamaas • 2015-02-17, 17:59
Ciekawa dyskusja starszych pań z Konina, na temat strajku rolników.



Źródło: lm.pl/aktualnosci/informacja/98258/ciagniki_jezdza_po_miescie

Mr_Blonde

2015-02-17, 19:56
Ta baba jest właśnie k***a ofiarą procederu zaszczucia jednej grupy Polaków na drugą, który trwa już jakiś czas. Miejcie swoje głowy, sami sprawdzajcie informacje, baba pie**oli do rzeczy, a stado idiotów jeszcze chce jej piwa i rację przyznawać.

Na wszelkie odpowiedzi czekanko do jutra, bo ja, w przeciwieństwie do Was, mam obowiązki i zbyt dużo tej nocki mieć nie będę. Odpalam Marlboro i umysł do pracy.

mydlo_sceptyk

2015-02-17, 20:06
dobrze prawi! Kopalnie zasypać, a na polach posadzic drzewa. Gaz i jedzenie możemy przecież od rosjan kupować, a jak przyjdzie wojna wypatrywać paczek od czerwonego krzyża. Nie stać nas na suwerenność, lepiej pałace stawiać urzędasom i tym niedopłaconym dzienikarzom za wolność słowa.
2 miliony urzędnikow musi za rok posłać dzieci do pracy, nie bądzcie obojętni na ich los :(

adamaas

2015-02-17, 20:29
@Vahn, sorry ale to z Facebooka musiałem ściągać. Szukałem na YT ale nie było tego filmiku, a sam nie będę uploadował bo nie chce mi się pieprzyć z prawami autorskimi.

Jak chcesz to masz bezpośrednio z fejsa:
/video.php?v=743711779036550

Btw. Moderator możesz też źródło dopisać do pierwszego postu, bo zapomniałem.
Źródło: lm.pl/aktualnosci/informacja/98258/ciagniki_jezdza_po_miescie

lapps

2015-02-17, 20:33
outlaw17 napisał/a:

dobrze gada, moher-look ale dobrze gada



gada dokladnie to co w telewizji powiedzieli...

to samo co wmawiaja nam ludzie, ktorzy rozj***li polski przemysl, polskie rolnictwo, gornictwo, stocznictwo i zadluzyli nas oficjalnie na 1 bilion zl(dodajac zalegle emerytury itd 3 biliony)


nie ma juz przyszlosci dla tego narodu :facepalm:

ptaq666

2015-02-17, 20:46
Baba gada głupio, tyle co nasłuchała się z faktów TVN. Chłopaki przede mną dobrze powiedzieli, rząd usiłuje skłócić naród ze sobą. Winą za swoją nieudolność obarcza kolejne grupy zawodowe. Na razie poszkodowani przez to są: lekarze, rolnicy, górnicy, niedługo przyjdzie czas na kolejne grupy. Nie będę teraz przytaczać kontrargumentów na propagandę rządową, postarajcie się nie być debilami, ruszcie dupę i sami sobie sprawcie o co tak serio chodzi. Zapytajcie swojego sąsiada rolnika, lekarza, górnika, zobaczycie że mają rację.

Przede wszystkim: nie przytakujcie kretyńsko każdemu ćwierćmózgowi, który obrabia dupę jakiejkolwiek grupie (j***ne rolniki, j***ć ciapatych).

ceramz

2015-02-17, 21:00
Młodzi powinni do reszty wyjechać z tego kraju zostaną same emeryty i rencisty

matheeo

2015-02-17, 21:03
Ta baba gada j***ne pierdoły wyssane z ch*ja. Rolnicy mają prawo strajkować, a zasadniczą różnicą jest to, że rolnicy nie pracują dla państwa jak górnicy (a i tamci mieli dużo racji przy strajkowaniu, tyle że nie do końca robili to jak trzeba), składki unijne płaci każdy polak (chyba oczywiste) który pracuje i są rozdzielne na różne rzeczy, a nie tylko rolnictwo - więc argument z ch*ja wzięty, bo na szkolnictwo też idzie na przykład, prawda jest taka że mają prawo i powinni strajkować i nie chodzi o to że to "nieroby", tylko nie podoba im się sytuacja jaka jest w kraju, że zapie**alają ale nie dostają za robotę GODNYCH pieniędzy, że ch*jowy rząd załatwił im embargo, przez które muszą kombinować gdzie opchnąć towar który opie**alali na rynek wschodzi (czytaj Rosja),
młodzi w moim wieku sp***alają z tej dziury bo zależy im na hajsie (jakby nie było to jest podstawa, żeby móc funkcjonować), większość z tych strajkujących pewnie nie ma jak wyjechać albo po prostu nie chcą wyjeżdżać to starają się ugrać coś dla siebie, w końcu Donald obiecał

Lordzik92

2015-02-17, 21:05
Chcialo sie unii i jej doplat to teraz spelniac wymogi i jej regulacje. Po kase sie lapy latwo wyciaga, tylko jak trzeba zaczac spelniac dziwne wymogi to zaczyna sie placz. Te doplaty przyniosly wiecej zlego niz dobrego, no ale przeciez to gospodarka centralnie planowana w nowszej wersji, ot co Moskwe zastapiono Berlinem (tak, nie Bruksela).

Co do gornikow to wiadomo jak dyrekcja rozpieprzyla kase przez uklady i ukladziki, to nie ma sie co dziwic ze nagle bankructwo zaswiecilo... Ale zwiazki zawodowe nawet w tak trudnych chwilach postanowily wyrwac jeszcze troche grosza...
Lepiej nie bedzie jesli to bedzie panstwowe (brak rzetelnej ksiegowosci i kadry kierowniczej) i wtracac sie beda zwiazki zawodowe (dziady biorace po kilkanascie tysiecy pensji za ,,obrone praw pracownika"... niczym ZUS w obronie naszej przyszlosci...)

Nie tylko rolnicy czy gornicy narzekaja. Niestety ale wlasna dzialalnosc w PL nie jest latwa, i trzeba ruszyc glowa i kombinowac, ci co licza na ,,opieke" lepiej niech wracaja na etat, a nie udaja wielkich pracodawcow.

Do tych wielkich obroncow pokrzywdzonych rolnikow - poczytajcie sobie o KRUS, o prawie budowlanym czy o rolniczej DG ogolnie. Potem porownajcie rolnikow do reszty, i zastanowcie sie ponownie zanim zaczniecie pie**olic smety o zwiekszeniu przywilei dla rolnikow.

pw1906

2015-02-17, 22:14
Jakas chora psychicznie starsza babinka wykrzykuje to co w faktach tvn powiedza, a sadol przyklaskuje... Patrzac na te idiotyczne wypowiedzi coraz mniej mnie dziwi, ze 30% glosujacych idiotow wybiera mafie ktora uwaza, ze Polska istnieje tylko teoretycznie. Za Polske mozna sie jedynie pomodlic, bo tak sklocony i glupi narod mozna kontrolowac jak pacynke. Ale nie bojcie sie sadole, od 2016 obywatele ue beda mogli kupowac u nas ziemie, rolnicy do tego czasu pojda z torbami, takze skonczy sie wasz problem polskiego rolnictwa. Trzeba zakladac ogrodek, zeby nie wdupac gmo jak stado lemingow...

konik3d

2015-02-17, 22:17
O k***a, moje miasto..

pw1906

2015-02-17, 22:20
Jakas chora psychicznie starsza babinka wykrzykuje to co w faktach tvn powiedza, a sadol przyklaskuje... Patrzac na te idiotyczne wypowiedzi coraz mniej mnie dziwi, ze 30% glosujacych idiotow wybiera mafie ktora uwaza, ze Polska istnieje tylko teoretycznie. Za Polske mozna sie jedynie pomodlic, bo tak sklocony i glupi narod mozna kontrolowac jak pacynke. Ale nie bojcie sie sadole, od 2016 obywatele ue beda mogli kupowac u nas ziemie, rolnicy do tego czasu pojda z torbami, takze skonczy sie wasz problem polskiego rolnictwa. Trzeba zakladac ogrodek, zeby nie wdupac gmo jak stado lemingow...

qwerty221

2015-02-17, 23:12
outlaw17 napisał/a:

dobrze gada, moher-look ale dobrze gada



w dupie była, gówno widziała... dziwi mnie tylko fakt ze najlepszym komentarzem uznano pie**olenie outlawa

voidinfinity

2015-02-17, 23:17
BoGdannnnn napisał/a:

dostali pieniądze to mogli to w jakiś sposób ogrodzić itd, ale co do reszty to rząd leci sobie w ch*ja.



Czym ogrodzić? Betonowymi zaporami na czołgi? :krejzi:

qwerty221 napisał/a:


w dupie była, gówno widziała... dziwi mnie tylko fakt ze najlepszym komentarzem uznano pie**olenie outlawa



A mnie nie - bo polaczki-cebulaczki to debile :krejzi: .

I tak większość czyta nagłówek i pierwsze 3 komentarze. Myślenie przecież tak męczy...

kenzol

2015-02-17, 23:21
Limity na eksport mięsa, limity na produkcję mleka, a za przekroczenie kwoty mlecznej prawie miliardowa kara w tym roku. Limity na połowy ryb w morzu no i ostatnio wisienka na torcie: BAN NA EKSPORT NA WSCHÓD, nawet "nasi bracia Ukraińcy" dali nam bana, choć im tak chętnie pomagamy w wojnie z Rosją. No i jak to rolnictwo ma w tym kraju k***a funkcjonować? Ceny produktów spadły poniżej granicy opłacalności, a te dopłaty o które się tak żrecie idą już na rekompensowanie tych strat, zamiast iść na to na co powinny, czyli na unowocześnianie gospodarstwa. Rolnicy starej Unii dostają kilkakrotnie większe dopłaty od nas Polaków między innymi, bo przecież wiadomo, że już od dawna Polska jest płatnikiem netto w Unii i wszystkie dopłaty idą z naszej kieszeni. To niszczy polskie rolnictwo. Nie wypowiadajcie się ludzie na tematy, o których nie macie pojęcia. Silne polskie rolnictwo to silna gospodarka. Polska to kraj rolniczy, jeszcze bardziej niż jakieś 20 lat temu, bo polski przemysł leży. Uczyliśmy się w szkołach podstawowych, że Polska od dawna była jednym z największych na świecie producentem ziemniaków, żyta, pszenżyta, owsa, buraków cukrowych, jabłek, wieprzowiny, drobiu... a teraz to wszystko leży i z roku na rok maleje. A przecież za tym szły pieniądze, większość szła na eksport, był z tego zysk dla budżetu państwa. Obecnie sytuacja w polskim rolnictwie jest DRAMATYCZNA i w całym okresie od upadku komuny nie było aż tak źle, bo nie widać żadnych szans na poprawę. Zamiast psioczyć na rolników zacznijcie myśleć co się tu do cholery dzieje w tym kraju, bo obudzicie się z ręką w nocniku. Czy nikt z was mieszczuchów nie ma do k***y nędzy żadnej bliskiej rodziny na wsi i nie wie jak tam sytuacja tak naprawdę wygląda?

mateyrox

2015-02-17, 23:28
juz zal komentowac takie pie**oly starej baby, ekspert na ekspercie w tym kraju. Typowe gadanie "eksperta" bo dopłaty, bo mają krus i nowy traktor, szkoda tylko ze wiekszosc gloszaca takie tezy jest dobra tylko w pie**oleniu a nie maja pojecia nawet czemu ci ludzie strajkuja